gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yabani Enginar ve Özellikleri

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Yabani Enginarın Faydaları nelerdir Yabani Enginar Yararları Yabani Enginar Nelere iyi Gelir

Doğada ki şifalı bitkilerden yabani enginar , özellikleri ve faydaları hakkında sizleri kısaca bilgilendiriyoruz melekler :)

Bileşikgiller familyasından; 2 metre kadar boyunda, çok yıllık bir bitkidir. Yapraklarının ucu sivri diken şeklindedir. Ev ilaçlarında; kökü ve yaprakları kullanılır.

Yabani Enginarın Faydası Nelerdir

Mideyi kuvvetlendirir. Sinirleri güçlendirir. Bağırsak solucanlarını düşürür. Diş ağrılarını giderir. Dişeti iltihaplarını giderir. Hazımsızlığı giderir.

Yabani Enginar ve Özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. enginar

enginar

(Artischocke / Artichaut / Artichoke / Cynara scolymus / Cynara / Artichaut cynaria scolymus) Haziran-temmuz aylari arasinda, mavi-mor renkli çiçekler açan, 50-150 cm boyunda çok senelik otsu bir bitkidir. Killi, kumlu ve rutubetli topraklarda yetistirilir. Gövdeleri dik, kuvvetli, sert ve boyuna olukludur. Yapraklari sapsiz, büyük, uzun-oval ve parçalidir. Çiçekler üst yapraklarin koltugundan...
  2. Yabani Gül

Yabani Gül

(Memleketimizde oldukça yaygin bir gül çesididir. 2-3 m yüksekliginde, pembe veya beyaz çiçekli bir agaççiktir. Meyveleri parlak kirmizi renktedir. Bu gülün olgun meyvelerini saran, baslangiçta agizi dar bir bardak seklinde olan çiçek ekseni, çiçek tablasi olgunlasinca etlenip, kirmizi bir renk alir. Bu meyvelere “kusburnu” adi verilir. Kullanildigi yerler: Bilesiminde tanen, pektin,...
  3. Muhabbet Kuşları İçin Tohumlar ve Yabani Otlar

Muhabbet Kuşları İçin Tohumlar ve Yabani Otlar

yabani muhabbet kuşları muhabbet kuşu hamilelik belirtileri kuşlarında hamilelik belirtileri kuşu yem karışımı tohumları TOHUMLAR Ambalajdaki yazıya bakarsanız, komple besin olan tohum karışımları ucuz veya pahalı olmak üzere her yerde bulunmaktadır. Nispeten pahalı yemler marka yemleridir, diğer taraftan da NoName yani adsız karışımlar da satılmaktadır. Fakat bunlardan almıyorum, çünkü...
  4. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  5. Enginar Çayı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

Enginar Çayı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

enginar çayı nedir, enginar çayı, enginar çayının faydaları Sevgili melekler, Türk insanının pek de alışık olmadığı enginar çayı, özellikle böbrek ve karaciğer yetmezliğinde son derece faydalı bir içecek. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz enginar çayının tarifini de sizlerle paylaşacağız ama öncelikle enginarın faydalarından söz edelim biraz... Enginar sarılık ve hepatit...

Sayfayı Paylaş