gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Yağ aldırma çekme estetik estetiği Liposuction

Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

yağ aldırma mersin liposuction mersin liposuction yag cektirme yağ çektirme Tıptaki adı Liposuction
    Nedir?
    Vücuttaki fazla yağ dokularını vakum ile çekme işlemidir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?
    Günümüzde vücudun hemen her bölgesine liposuction uygulamak mümkündür. En yaygın olarak uygulanan bölgeler:
    - karın
    - basenler
    - baldırlar
    - bel
    - bacakların iç kısımları
    - dizin iç kısımları
    - kollar
    - ayak bilekleri
    - sırt
    - gıdık

Kimler yaptırabilir?
    Liposuction zayıflamak için bir yöntem değildir. Normal yollarla (diyet, spor) ideal inceliğe ulaşılamayan bölgelerdeki yağ fazlalığını almak içindir. Bu nedenle zayıf ama bölgesel yağ fazlalıkları bulunan, cilt elastikiyetini yitirmemiş, 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Ameliyat hakkında
    Islak teknik adı verilen bir teknik uygulanır: müdahale uygulanacak bölgeye bol miktarda sıvı (serum fizyolojik, lokal anestezik gibi karışımlar) enjekte edilir. Bunun amacı, kanamayı azaltmak, yağları eritmek ve müdahale sonrası ağrıyı önlemektir. Yağ hücrelerinin arasına giren sıvı sayesinde yağ dokuları erir ve 2-3 mm.lik ince kanüllerle yağların daha kolay dışarı çekilmesi sağlanır.
    Kanül izleri ortalama 5 mm. kadardır. Mümkün olduğunca vücudun doğal kıvrımlarından vücuda girildiği için çok dikkatle bakmadıkça fark edilmezler.
    Bir kerede çekilen yağ miktarı 2-3 kilodur. Yağ çekilen bölgelerden yağ hücreleri de elimine edildiği için bu bölgelerde yeniden yağlanma olmaz. Meme büyütme, karın germe gibi diğer estetik ameliyatlarla bir arada uygulanabilir.

Ameliyat süreci
    - Fazla ve geniş bölgelere müdahale yapılacaksa genel, küçük ve kolay bölgeler için ise lokal anestezi uygulanır.
    - Hastahanede kalmayı gerektirmez.

Ameliyat sonrası
    - 1 hafta kadar liposuction yapılan bölgelerde ağrı olur. Ağrının süresi ve şiddeti bölgeye ve çekilen yağın miktarına göre farklıdır.
    - Müdahale yapılan bölgelerde ödem ve morarmalar oluşabilir. Ödemin inme süreci liposuction yapılan bölgeye ve çekilen yağ miktarına göre değişiklik gösterir. 1-2 hafta içinde inen bölgeler olduğu gibi, örneğin ayak bileklerindeki ödem 4-5 ay sürebilir. Morluklar ise 3-4 hafta içinde geçer.
    - 1-3 hafta arası korse kullanmak gerekir. Korse dokuların birleşmesini sağlar, sonucun kalitesini artırır, ödemi sınırlar ve ağrıyı azaltır.
    - İncelme hemen fark edilir ama ideal ölçülere ulaşabilmek 4-5 ay sürer.

İşe ara
    Müdahale küçük ve tek bölge için yapıldıysa 1-2 gün; büyük ve fazla bölge için yapıldıysa 8 gün.

Komplikasyonlar
    Tüm ameliyatlarda olabilecek anestezi hataları, enfeksiyon gibi durumlar oluşabilir. Bunların dışında his kaybı ve uyuşukluk görülebilir ama bu durum 1,5-2 ayda geçer. Çok nadir olsa da flebit denilen bir komplikasyon da oluşabilir. Flebit, bacaktaki toplardamarların iltihabı anlamına gelir.

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

acil yardım
    slm ben 4 ay önce doğum yaptım ama korkunç bir göbek kaldı piskolojim çok bozuldu acil yardım istiyorum
    ne yaptıysam birtürlü eritemedim
    o yüzden yardım istiyorum son çarem yağ aldırmak

Yağ aldırma çekme estetik estetiği Liposuction konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yağ aldırma estetiği  liposuction

yağ aldırma estetiği liposuction

Yağ aldırma konusunun tarihçesi liposuction ile başlamış olup, başta kaba bir şekilde uygulanan bu yöntem günümüzde değişik isimler ile daha ince bir şekilde yapılmaktadır. Liposhaping veya Liposculpture isimi verilen işlemlerde liposuction yöntemi daha zarif instrumanlarla üç boyutlu düşünce ve uygulama mantığıni kullanarak işlenir. Yöntemlerin hepsinde yağ dokusu milimetrik deliklerden...
  2. karın yağı aldırma ve karın gerdirme estetiği

karın yağı aldırma ve karın gerdirme estetiği

karın yağı aldırma ameliyatı karin yagi aldirma göbek yağı aldırma karın yağlarını Karın ameliyatları yeni yeni geliş mektedir. Ameliyat yapılarak düzeltile*cek olan karın yağlıysa, deri fazlalığını almak için uzunlamasına yatay bir yarık yapılır ve yapılan dikiş deriyi dikey ola*rak gererek, belin de incelmesini sağlar. Porsumuş bir karın düzeltilince, dikiş izi yatay ve çok aşağıda...
  3. Estetikle ben aldırma

Estetikle ben aldırma

ben aldırma sonrası iz ben aldırma ameliyatı izle Her insanda ben derdi vardır olmadık yerlerde hele varsa bundan çok rahatsız oluruz benlerinizden kurtulmaz istiyorsanız kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız buyrun meleklerim Ben aldırmak isteyenlerin bir diğer sıkıntısı ise, beni aldırdıktan sonra iz kalıp kalmayacağı konusudur. Burada önemli olan benin nerde olduğudur. Çünkü...
  4. Estetik Ben aldırma

Estetik Ben aldırma

Her insanda normal şartlarda ortalama on adet ben olması gayet doğaldır. Bu sayının üzerinde benlere sahip olan kişiler estetik açıdan fazla benleri aldırma isteği duyabilirler. Ancak halk arasında dolaşan yanlış bir kanı ben aldırmak isteyen insanları tedirgin etmektedir. Söylentilere göre benlere bıçak değmesi benleri azdırdığı ve kötü hastalıklara sebep olduğu kulaktan kulağa yayılır. Ancak...
  5. Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction Op. Dr. Güncel Öztürk

Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction Op. Dr. Güncel Öztürk

Lazer liposuction Nedir ?Lazer liposuction vücut şekillendirilmesinde ve vücuttaki yağ fazlalıkların alınmasında kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Lazer enerjisi ile yağ hücrelerinde lipoliz yapılarak yağ dokusunun erimesi sağlanır. Ek olarak lazer enerjisi ilekollagen üretinin artırılmasıda sağlanarak deride sıkı ve düz bir görüntüde yaratılmış olunur. Lazer liposuction karın,...

Sayfayı Paylaş