gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yağ Satarım, Bal Satarım, Oyunu Nasıl Oynanır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yağ Satarım, Bal Satarım, Oyunu Nasıl Oynanır bu oyunu bilenler oyun şeklini ve kurallarını yazarsa çok sevinirim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yağ Satarım, Bal Satarım, Oyunu

Yağ satarım oyununda önce bir ebe belirlenir. Oyuncular yüzleri birbirine dönük halka oluşturacak biçimde yere otururlar. Ebe bir mendilin ucunu düğümleyerek eline alır. Bunu arkasında saklayarak halkanın çevresinde dolaşmaya başlar.
    Bu sırada da oyuna adını veren şarkıyı söyler:
    Yağ satarım, bal satarım,
    Ustam öldü, ben satarım.
    Ustamın kürkü sarıdır.
    Satsam 15 liradır
    Zam-bak Zum-bak
    Dön arkana iyi bak.

Dolaşırken mendili belli etmeden oyunculardan birinin arkasına yere koyar. Arkasına mendil bırakılan oyuncu, bunun farkına vardığı anda mendili alarak ebeyi kovalamaya başlar. Ebe, yakalanmadan onun yerine oturursa, mendili alan çocuk ebe olur; yakalanırsa, oyun aynı ebeyle devam eder.

Yağ Satarım, Bal Satarım, Oyunu Nasıl Oynanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bazı Kitaplar Niçin Çok Satar?

Bazı Kitaplar Niçin Çok Satar?

Çok satan kitapları okumuyorum, derseniz, kınayacak olanların sertliği şaşırtıcı olabilir. Çoğunlukla aynı düşünmemek sakıncalıdır. Aslında sertlik, zorla kabul ettirilecek bir düşüncenin varlığını gerektirir ya da bir topluluğun çıkarlarını koruma güdüsünü. Burada ikisi de olmadığına göre, kendini korumaktadır öfke.Nitelikli edebiyata karşı, onu savunanları, gözü edebiyattan başka bir şey...
  2. Emlak Satarken

Emlak Satarken

a)EMLAK’IN TAPUDAKİ SATIŞ DEĞERİ 2001 yılında satılacak olan emlak kaça satılacak olursa olsun tapuda ''asgari bir değer'' göstermek gerekiyor. Satış sırasında emlakın 2000 yılındaki emlak vergisine esas değerini asgari yüzde 56 oranında arttırmak zorunluluğu var. Örneğin , 2000 yılındaki emlak vergisi değeri 100 milyar lira olan emlak 2001 yılında satarken ister Ocak ayında ister Haziran...
  3. Facebook'ta FARMVILLE Oyunu Nasıl Oynanır?

Facebook'ta FARMVILLE Oyunu Nasıl Oynanır?

farmville nasıl oynanır farm ville nasıl oynanır farmville oynanıyor oyunu oyunu Facebook'ta Farmville Oyunu Nedir, Farmville Nasıl Oynanır? Oyunla İlgili Bilgiler ve Tüyolar (by NeMeSiS - meleklermekani) Sevgili Melekler, Günümüzde bir çok insanın vazgeçilmezi olan Facebook'ta insanların en çok vakit geçirdikleri uygulamalar oyunlar oluyor. Bir facebook kullanıcısı olarak benim de en...
  4. FARMVİLLE (facebook) oyunu  nasıl oynanır?

FARMVİLLE (facebook) oyunu nasıl oynanır?

farmvilla nasıl oynanır farm villa nasıl oynanır farm villa otomatik toplama FARMVİLLE (facebook) oyununu bi anlatın bakalım. Bende tarla ekmek istiyorum.. İnanın bilmiyorum yaaa.. Babamın çiftliği var ama kene yüzünden meyva toplamaya bile gidemiyorumm.. BUda dertmi diyeceksiniz ama napayım bunu soracak kimse yok etrafımda.. Kızlar bilgilerinizi paylaşın. Belki stres atacaklarada sebep...
  5. Facebook Candy Crush Saga Oyunu nasıl Oynanır?

Facebook Candy Crush Saga Oyunu nasıl Oynanır?

candy crush oyunu, candy crush nasıl oynanır, candy crush hileleri Facebook ta son zamanların en çok oyunlarının başında gelen candy crush oyununun müptelaları gün geçtikçe çoğalıyor. Oyuna karşı aşırı bir ilgi olduğu kesin. Bilgisayardan oyunu oynayacağınız gibi ayrıca Candy Crush Saga Facebook’ta ya da IOS veya Android işletim sistemin üzerinden oynanan bir oyun olma özelliği taşıyor. Eğer...

Sayfayı Paylaş