gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Yağlama

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

yağlama hamuru tarifi lavaşlı tarifler yaglama lavaşla yapılan tarifler [​IMG]
    Arkadaşlar bu kayseri yöresine ait bi yemek, annem acil durumlarda yapar bunu.
    acil nasıl diyeceksiniz hamuru var mayası varr ama inanın annemin en çabuk yaptığı şey bu.
    ben bunu ofiste arkadaşlara öğrettim yapıp yiyoruz.
    Yufkasına gelince marketlerde satılan 12-24 lavaşlar var onu kullanıyoruz.
    Afiyet olsun şimdiden.
    Malzemeler
    Hamuru için
    ılık su
    un
    maya
    tuz

İç malzeme
    kıyma
    kuru soğan
    yeşil biber
    domates
    tuz, karabiber, kırmızıbiber , biber salçası
    sıvıyağ

Sosu için
    yoğut
    sarımsak

Yapılışı
    Ölçü vermedim kişi sayısına göre kendiniz ayarlayın. Önce hamurumuzu yuğurup mayalanmasını bekliyoruz. Sonra hamur mayalanınca bezelere ayırıp lavaş ekmekleri hazırlıyoruz.
    Şimdi iç malzemeyi hazırlıyoruz. Önce kıymamızı tencereye koyup suyunu çekene kadar kavuruyuz incecik doğradımız soğanlarımızı ve sıvıyağımızı ekliyoruz. Yeşil biberleride ekleyip soteliyoruz ve domates ,salça,su ekliyoruz(su malzememizin üzerini kaplıyacak kadar)ve kaynamaya bırakıyoruz on dakika kadar kaynadıktan sonra iç malzememiz hazır.Lavaş ekmeğimizi tepsiye koyup üzerine iç malzemeden sürüyoruz ikinci lavaşıda üzerine koyup tekrar iç malzeme sürüyoruz bu işlem kaçtane istiyorsak o kadar hazırlayana kadar devam ediyoruz.
    Bu işlem bitince dörde bölüyoruz ve yanına sarımsaklı yoğurt hazırlıyoruz yağlamamızı büküp sarımsaklı yoğurda batırarak afiyetle yiyoruz .
    Deneyen herkese kolay gelsin

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yağlama
    Evet canım çok güzel olur bilirim.Bende yaparım yanınada ayran ohhh mis gibi..Ellerine sağlık handancım,teşekkürler..:hungry:

3. banuu

banuu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yaaa bak canım cektı sımdı manyak bı yemek bu.tavsıye edıyorum

4. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

hiç yemedim ama görüntüsü yeter be canım valla slapp slaappp yaptım canım çekti beaaa...ellerine sağlık handanım annenizinde :hungry:

5. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel görüntüsü var denesem mi acep :)

Yağlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yıkama Yağlama Kuralları

Yıkama Yağlama Kuralları

bebek yıkama oyunları kedi yıkama oyunları Maksat keyifli zaman geçirmektir arkadaşlarım, bu bölüme herkes yazabilir Yani herkes yıkamacı yağlamacı olabilir. Yazacağınız cümle ile problem / dert / sıkıntı çeken üyelerimizin yüzlerinde bir nebze tebessüm ettirebilirsek ne mutlu bize :D:D Bakalım En yıkamacı yağlamacı kim olacak merak ediyorum Hadi hayırlı olsun
  2. bu aralar çok kötüyüm benide bi yağlayı verin

bu aralar çok kötüyüm benide bi yağlayı verin

cok kötüyüm depresyondayım arkadaşlar yağlanmaya ihtiyacım vvar.....:18::18::18:
  3. OTomatik yağlama yıkama servisi :D

OTomatik yağlama yıkama servisi :D

ŞImartılmaya pohpohlanmaya mı ihtiyacınız var.Buyrun o zaman :) byEFSaNE YIKaMa YaGLaMa SeRViSi burdan
  4. Kayseri ye özgü yağlama...

Kayseri ye özgü yağlama...

kayseri yaglama kayseri yağlama yaglama yöresine ait yemekler yağlama 5 su bardağı un 1 çorba kaşığı zeytinyağı 1 çorba kaşığı maya 1 tatlı kaşığı tuz Yeterince ılık suSOS İÇİN: 250 gr kıyma 2 büyük soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 100 gr margarin 2 adet sivri biber Kırmızı biber maydanoz YAPILIŞI: Kuru maya un ile karıştırılır. Sonra diğer hamur malzemeleri...

Sayfayı Paylaş