Yağlı Boya Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Bu yazı yağlı boya lekesini çıkarma bilgileri içermektedir.
    Kış temizliği ve kurban bayramı temizliği hemen hemen aynı zamana denk geldi. Şu an evlerde çoğu bayan harıl harıl temizlik , halı serme dekorasyon ve kışlık hazırlıklarını süratle yapmakta nerden mi biliyorum çünkü bende onlardan biriyim:D:D

Bizim evde küçük bebekler olduğu için halı serme faslı birkaç gün önce genel temizlik yapılarak halloldu. Kışlık giysileri çıkarıp yazlıkları kaldırma işi ise devam ediyor. Çoğu evde boya işleride yapılıyor. Evde ki bazı boya işlemlerini kendisi yapan birçok bayan biliyorum. Özellikle yağlı boya yaparken çok dikkat etmek lazım. Boyaların içinde lekesi en zor çıkan boya lekesi yağlı boya lekesidir. Diyelim ki şanssızlık oldu ve üzerinizdeki giysiye yağlı boya lekesi bulaştı...

Hemen paniklemeyin çünkü çözümü burada:) Bakın kumaştaki yağlı boya lekesi nasıl çıkıyormuş;
    Pamuklu, keten ya da yünlü kumaşlardaki yağlı boya lekesinin üzerine bol miktarda pudra ekiniz. Daha sonra eterli ya da asetonlu alkolle silin. Soğuk suyla temizleyin. Kurumuş lekenin üzerine 15 dk kadar amonyak beklettikten sonra aynı işlemi yapınız.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bana yardımcı oldu saolun :) :( :/

Yağlı Boya Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

küf lekesi, nedir, nasıl çıkar, ne yapmak gerekir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. KÜF KOKUSU NASIL GİDERİLİR? Ev hanımlarının zaman zaman karşılaştığı ve büyük bir sorun haline gelebilen küf kokusunu ne giderir, küf kokusunu giderme, küf kokusuna cözüm, evdeki küf nasıl giderilir, pratik çözümler nelerdir. Mutfaklarda çok sık rastlanılan küf kokusu ev hanımlarını...
  2. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

kahve lekesi, giysiden, halıdan, koltuktan, mobilyadan, nasıl çıkar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Düşünün,arkadaşlarınızla oturmuşsunuz,kahve falı bakıyorsunuz.Siz tam dalmış hararetle birşeyler anlatırken arkadaşınızın çocuğu ''Ben de bakayım'' deyip,fincana uzanınca olanlar oluyor,fincanın içinde ki kahve etrafa saçılıveriyor.Fincana mı yanarsınız,güzelim...
  3. nar lekesi nasıl çıkar?

arkadaşlar halım beyaz renk,halıma nar suyu döküldü silince lila rengi oldu bayağı kötü durdu.Nar lekesini nasıl çıkarabilirim acaba:(((((((((((( en sevdiğim halı ne olur yardımcı olun
  4. Yağlı Boya Lekesi neyle Çıkar?

yağlı boya lekesi nasıl çıkar, yağlı boya lekesi, yağlı boya lekesine çözüm Yağlı boya lekesi çıkarılması zor bir leke gibi görünsede aslında basit bir işlemle lekeyi çırabilirsiniz. Bir şekil de giysilerinize eğer yağlı boya lekesi bulaştı ise canını sıkmanıza gerek yok. Belki de en sevdiğiniz bir giysinizi yağlı boya lekesi yüzünden çöpe atmak üzeresiniz. Sakın böyle birşeyi yapmayın ve...
  5. Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Merhaba Hanımlar. Kahve lekesini çıkarmak bazen biz kadınlar için işkence haline gelebiliyor. Aşağıdaki yöntemle kıyafetlerinizden ve halılarınızdan kahve lekesini çıkarabileceksiniz. Not: Yazı Alıntıdır. Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? Halıya kahve döküldüğü anda kağıt havlu vasıtasıyla temizlemeye çalışmadan yalnızca suyunu emdirin. Temizlemeye çalışmak halıyı temizlemediği gibi kahve...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. boya lekesi kıyafetten nasıl çıkar

,
  2. akrilik boya kiyafetten nasil cikar

,
  3. elbiseye bulaşan boya nasıl çıkar

,
  4. yağlı boya lekesi kumaştan nasıl çıkarılır,
  5. akrilik boya nasıl çıkar,
  6. kumaştan yağlı boya nasıl çıkar,
  7. yaglı boya kıyafetten nasıl cıkar kk,