gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yağlı Cilt

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bu cilt iç yağ bezlerinin fazla çalışması nedeniyle yağ iie kaplanmıştır. Özellikle, alında, burun kanatlarında ve çenede parlak bir görünümü vardır. Kalın bir görünüşü vardır, geniş gözenekler siyah noktalar oluşturmuştur. Buna karşılık yine de su kaybına uğramış olabilir. Makyaj te*mizleyici bir kâğıt yüzde gezdirilirce kâğıtta yağ lekeleri kalacaktır.

Yağlı Cilt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yağlı ciltler için cilt bakımı!

Yağlı ciltler için cilt bakımı!

yağlı ciltler için cilt bakımı Malzemeler: Bal + süt + limon suyu Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin. Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan...
  2. Cilt Tipleri : Yağlı Cilt

Cilt Tipleri : Yağlı Cilt

Yağlı cilt yağ bezlerinin normalden fazla çalışması sonucu cildin aşırı yağlanmasıdır . Cilt yüzeyinde yağlı bir parlaklık görülür. Alın, burun ve çene etrafında gözenekler iridir. Yer yer sivilceler görülür. Bu cilt tipinde cildin salgıladığı yağlar normal kimyasal özellikte değillerdir. Buna bağlı olarak koruyucu asit manto tabakası azalır ve çeşitli enfekte sivilceler ortaya çıkabilir....
  3. Yağlı ciltler için peeling

Yağlı ciltler için peeling

esmer şeker yumurta akı peeling yağlı ciltler için peeling YAĞLI CİLTLER İÇİN PEELİNG Ebru Şalı programında yağlı ciltler için doğal bir peeling tarifi verdi.Valla bu kadın işini biliyor benden söylemesi. MALZEMELER: Bir kahve kaşığı esmer şeker, bir yumurta akı, yarım demet maydanoz. YAPILIŞI VE KULLANIMI: 2 adet adaçayı poşeti bir bardak suda demlenip buharına yüzümüzü tutuyoruz....
  4. Yağlı ciltlere sodalı çare!

Yağlı ciltlere sodalı çare!

Bu konu; yağlı ciltlere sodayla çare ile ilgili bilgi vermektedir. Sevgili meleklerim benim cilt tipim karmadır hani 'T' bölgesi diye adlandırılan bölümde yağlı hatta bazen siyah noktalı :S diğer yerler ise kurudur. Bildiğim her çareyi deneyemem çünkü cildim tam ters etki yapar ve benim dilediğim şekilden bambaşka bir şekle girer. Benim gibi karma ciltleri olanlar rahatlıkla önerebileceğimiz...
  5. Yağlı Ciltlere Makyaj Tavsiyesi

Yağlı Ciltlere Makyaj Tavsiyesi

Bu konu; yağlı ciltlere makyaj tavsiyesi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt tipi olarak en sorunlu citler yağlı ciltlerdir. Eğer böyle bir cildiniz varsa, gittiğiniz davette makyaj akması sorununu sık sık yaşamışsınızdır. Özene bezene yaptığınız makyajınızın daha gecenin başında sıcak ve nem sebebiyle akmasıyla geceniz kabusa dönebilir. Ancak alacağınız bazı tedbirlerle...

Sayfayı Paylaş