Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında fuşya tarafından paylaşıldı.

1. fuşya

fuşya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kil maskesi yeşil kil yeşil maskesi maskeleri maskesinin faydaları
    Çoğumuz biliyoruzdur da gene de yazayım dedim. Haftada 2 kere yeşil kil maskesi uyguluyorum 2 aydır. 1 ayın sonunda faydasını görmeye başladım. Yağlı bir cildim var ve gözeneklerim yanak kısmında biraz daha fazla açık. Temizliğinde yeşil kilin etkisini gördüm. Eskisi gibi siyah noktalar oluşmuyor artık . kozmetik ürünlerini de bıraktım artık sürmüyorum.

Bir yemek kaşığı yeşil kili kasenin içine döküyorum
    Üstüne ılık 2 yemek kaşığı su döküyorum.
    2 damla limon damlatıyorum
    bir damlacık da saf zeytinyağı damlatıyorum

karıştırıp, 10 dk bekletiyorum. yüzüme sürüp 10 dk da yüzümde bekletiyorum. ılık suyla duruluyorum. zaten geriyor yüzü, çok fazla beklettiğinizde kızartıyor. Yatmadan önce duştan çıktıktan sonra uygulayın bence. Sabah tertemiz görünüyor yüzünüz. 1 ayın sonunda fark ediyorsunuz net olarak yüzünüzdeki lekelerin açıldığını, gözeneklerin temizlendiğini. Minerwa' dan almıştım tarifi bende he he he :) Umarım sizlerinde işine yarar. Sağlıcakla kalın :)

2. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi

Kil ve su kullanıyordum bende ayrıca avondan maskelerimi kullanıyorum.
    Sabah akşam gül suyuyla siliyorum fuşi benimde cildim yağlıydı düzeldi gibi :D

3. sugibi

sugibi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tarifi bende duymuştum sanırım su yerine gülsuyu daha etkili oluyomuş dün eşantiyon dermokilin maskesini verdiler onu uyguladım yatmadan.gerçekten etkili.

4. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben yapıyorum haftada 1 kere işe yarıyor ben çiller için yapıyorum tavsiye ederim herkeze

5. sluntse

sluntse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kil maskesi gerçekten cilde çok iyi geliyor

6. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu kadar öneriden sonra deniyoruz...

7. gamzeli035

gamzeli035 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok tşk ederim canım emeğine sağlık

8. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

bakalım ne olacak.....
    cildim gercekten cok yaglı yaş 25 hala sivilcelerden kurtulamıyorum lekelerde cabası tarifi aldım simdi uyguladım bakalım cildime bu maske nasıl gelecek sonucu tekrar yazıcam simdiden teşekkürler

9. fikriyee

fikriyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hergün kullanıyorum yeşil kili, cildim çok yağlı ve iyi geliyor.. hergün kullanmamın sakıncalı olduğunu söylediler ciltte sarkıklık yapıyomuş, doğru mu acaba bi sakıncası var mı hergün kullanmamın??

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İtalyada ki meşhur türk malı kil

Benimde sivilce ve siyah noktalarla başım uzun süre dertteydi ancak kurtuldum... Argilla markalı bir kil aldım ve bu sıkıntılarımdan kurtuldum... tamamen doğal bir kil ve bütün analiz raporlarıda internet sitesinde mevcut..google da argilla diye arattırın çıkar. ikinci günde siyah noktalardan eser kalmadı. türk malı olmasına rağmen italyada çok satılıyormuş oradaki bir arkadaşım söyledi tavsiye ederim mutlaka deneyin..

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kil

acaba bu maske gözenekleri sıkılıaştırırmı bnmde gözeneklerm açık 1 aydır uyguluyorum bakalım nolcak

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşlar selamlar Ben de memleketten yanımda getirmiştim cildim karma ancak sihah nokta ve gözeneklerimden çok çekiorum. son bir aydır önceden yumuşatıp banyodan sonra (sadece kil) yüzüme uygulayıp kurumasını bekleyip yıkıyorum gerçekton çok etkili. Kozmetiklere harcadığınız paraya acıyorsunuz sonra... limon,z.yağı veya gül suyuda deneyeceğim bundan sonra eminim daha etkili olacaktır;)

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben deyaptım ama limon suyu ile yüzüm taş kesildi ii gelir mi acaba

14. konuk :)

konuk :) Forum Okuru

kil maskesi

slm arkadaşlar ben istanbuldan buket benimde yağlı bir cildim var arkadaşımla beraber yeşil kil maskesi yapıcaz ama kızarıklık yapıyormuş doğrumu acaba ?

15. smileandlife

smileandlife Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işe yararmı gerçekten kızlar bnm cildim çok yağlı siyah nokta çok var

Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuru Cilt İçin Kil Maskesi

kuru cilt için kil maskesi kuru cilt kil maskesi hamilelikte çiltler için ciltlere Kuru Cilt İçin Kil Maskesi: 2 Çorba kaşığı mayayı 2 tatlı kaşığı ılık suda eritin. İçine 1 tatlı kaşığı tozşeker koyun ve karıştırın. Daha sonra 3 çorba kaşığı kaolin (kil) koyun ve koyu bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. İçine 5-6 damla badem yağı ekleyin. Oda...
  2. Limon maskesi;yağlı ciltlere birebir

limon maskesi kil ve limon maskesi maskeleri yağlı ciltlerde sivilce limonlu maske Limonu hiç sevmem ekşi ekşi:SAma bir çok faydası var.Özelliklede öğrenmiş oldum ki yağlı ciltlere çok iyi geliyormuş.Artık limonu seviyorum:D Probleminiz: Cildiniz aşırı yağlı Üstelik yer yer parlıyor ve gözenekler genişlemiş Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bir maske uygulamalısınız Limon bu konuda...
  3. Yağlı ciltler için muz maskesi

muz maskesi muzlu cilt maskesi muzlu maskeler maske muz nasıl yapılır Cildiniz yağlı ise birde muzlu maskeyi deneyin kızlar:) Muz maskesi hazırlanışı ve uygulama 1 tane büyük muzu soyup iyice ezin.2 kaşık yoğurt veya balla karıştırıp yatmadan önce yüzünüze sürün.Kuruyuncaya kadar bekletip sıcak su ile yüzünüzü yıkayın.
  4. Yağlı ciltler için kil maskesi

yağlı ciltler için kil maskesi ballı kil maskesi yağlı cilde suna dumankaya ciltler için Yağlı ciltler için aktarcılardan kolaylıkla bulabileceğiniz kil maskesi tarifini veriyorum Satın aldığınız kili doğrudan doğruya sulandırarak maske hazırlayabilrsiniz. Kil ciltteki fazla yağı alıp kurutmayan harika bir maddedir.Maskenizi yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın.
  5. Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskesi

yağlı ciltler için maske yağlı ciltlere maske Cildiniz yağlı ve parlaksa bu gündelik hayatınızda sizi bir hayli rahatsız edebilir melekler. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapacağınız bakım hayli önemlidir. Bu yazımızda yağlı ciltlere özel uygulanabilecek bir yüz maskesinden bahsetmek istiyoruz sizlere :) Yağlı ciltler için yüz maskesi Marul ince kıyılıp, bez içinde sıkarak suyu...

Sayfayı Paylaş