gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yağmurdan önce neden bulutlar kararır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yağmur yağmadan önce neden bulutlar kararır, her yer simsiyah olur ? O zamanlarda ben çok tırsıyorum, nedir bunun sebebi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Bunun sebebi yağmur bulutlarının kalın ve ağır olmasıdır. Bulutlar çok küçük buz kristallerinden ya da su damlalarından oluşur. Bildiğimiz gibi ısınan hava yükselir ve eğer soğuk havayla karşılaşırsa yükselen havadaki su buharı yoğunlaşarak bulutları oluşturur. Eğer koşullar elverişliyse yoğunlaşan hava kütleleri üst üste biner.

Yağmurdan önce neden bulutlar kararır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bulut

Bulut

Çeşitlerine göre tabir edilir: İnsana görünce ürperti veren katran rengi, siyah bulut ilahi gazaba, şiddet ve fitneye, Yağmur bulutu bolluk ve berekete, Kümülüs türü beyaz bulutlar iyi amele, Eve giren ve onun her tarafına yayılan bulut, ilim ve hikmetinn, mal ve servetin ev halkının tamamına ve gelecek nesillere geçerek devam etmesine, Eve bir bulut parçasının girmesi oraya ziyarete gelecek...
  2. Yağmur nedir?yağmur nasıl oluşur?

Yağmur nedir?yağmur nasıl oluşur?

yağmur nasıl oluşur yağmur nedir nasıl meydana gelir oluşur video kısaca Yağmur Sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte, sıcak havaların yerini serin ve yağışlı havalar almaya basladı. Hava durumunu sunan sunucu genelde hava raporunu okurken şöyle der:...
  3. Ben isterdim ki yağmurlar bulut bulutlar sevda sevdalar umutlar sevda olsun.....

Ben isterdim ki yağmurlar bulut bulutlar sevda sevdalar umutlar sevda olsun.....

YAŞAM GÜLMEYİ, SEVGİ HAKETMEYİ, VEFA UNUTMAMAYI, DOSTLUK SADIK KALMAYI BİLENLER İÇİNDİR. uzaklar yakın hayaller gerçek olsun Ben isterdim ki umutlar mavi gökyüzü güvercin dolsun Ben isterdim ki yeryüzü çiçek çiçekler sevda koksun ne umutlar sönsün ne çiçekler solsun her yerde dostluk, barış olsun düşmanlıklar unutulsun Ben isterdim ki bulutlar ağlasın analar ağlamasın...
  4. Kesilen Elma Neden Kararır?

Kesilen Elma Neden Kararır?

elma neden kararır İnsan sağlığına en faydalı meyvelerden biri olan elmayı kestiğiniz zaman bir süre sonra kalan bölgenin karardığını görürsünüz.Ve ister istemez de kararar bölgeyi yemek istemez haliyle elmayı araya verirsiniz.Peki kesilen elmanın kalan yarısının kararmaması adına ne yapabilirsiniz?İşte cevabı: Ev kadınlarının bu “korkulu rüyası”nın aslında basit bir nedeni var; hava....

Sayfayı Paylaş