gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

yalan dünya değilmisin ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

muhammedi benden alan yalan dünya değilmisin dünya yalan beni benden alan beni ilahisi Kim umar senden vefâyı Yalan dünyâ değil misin?
    Muhammed-ül-Mustafâyı
    Alan dünyâ değil misin?
    Yürü hey vefâsız yürü
    Sensin hod bir köhne karı
    Nice yüzbin erden geri
    Kalan dünyâ değil misin?
    Kimisini nâlân edip
    Kimisini giryân edip
    Âhir-i kâr üryân edip
    Soyan dünyâ değil misin?
    Kasdedip halkın özüne
    Toprak doldurup gözüne
    Ehl-i gafletin yüzüne
    Gülen dünyâ değil misin?
    Eğer şâh u eğer bende
    Her kişiyi salan bende
    Kimse mekân tutmaz sende
    Virân dünyâ değil misin?
    Sihr ile donatıp kendin
    Meydana salan semendin
    Âleme mihnet kemendin
    Salan dünyâ değil misin?
    İşin gücün dâim yalan
    Çok kişiden arta kalan
    Nice kere boşalarak
    Dolan dünyâ değil misin

yalan dünya değilmisin ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. YaLan DüNya

YaLan DüNya

Hayat! Sana söylüyorum…‎ Tam "hayata tutundum" derken biryerde tökezlemek… Acı bir haberle yıkılmak! Ölmeyi istemek… Bir saniyeliğine ölümü seçmek… "Geçer" demek anlamsızdır artık. Havaya karışmak, denize karışmak, herşeye 'elveda' demek… Ruhum bedenimden ayrılır da ben bir melek gibi göğe yükselirsem kanatlarım olur mu acaba? Bir melek… Sevgilinin son sözleri...
  2. Yalan Dünya

Yalan Dünya

geçici olan - ölümlü olan hayat (bende gülemedim yalan dünyada.... (şarkı sözü):)
  3. Yalan Dünya Değilmisin

Yalan Dünya Değilmisin

Kim umar senden vefâyı Yalan dünyâ değil misin? Muhammed-ül-Mustafâyı Alan dünyâ değil misin? Yürü hey vefâsız yürü Sensin hod bir köhne karı Nice yüzbin erden geri Kalan dünyâ değil misin? Kimisini nâlân edip Kimisini giryân edip Âhir-i kâr üryân edip Soyan dünyâ değil misin? Kasdedip halkın özüne Toprak doldurup gözüne Ehl-i gafletin yüzüne Gülen dünyâ değil misin? Eğer şâh u eğer bende Her...
  4. Yalan dünya Orçun sözleri

Yalan dünya Orçun sözleri

Yalan dünya Orçun sözleri var mı sizde? Arkadaşlar Yalan dünya dizisnde ki Orçunun sözleri ne kadar komik ya gül gül öçldüm sapık mıdır nedir o :D Orçun sözleri var mı sizin sitenizde acaba
  5. Yalan dünya

Yalan dünya

Gülse Birsel iyi ki yeniden dizi senaryosuna başlamış. Cuma günlerimin vazgeçilmezi, kesinlikle kaçırmadan izlediğim bir dizi. Ayrıca Orçun karakterine de bayılıyorum.

Sayfayı Paylaş