gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Yalan söylüyorum çünkü...

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Erkeklerin partnerlerine en çok ne zaman ve ne için yalan söylediğini biliyor musunuz? İşte şaşırtan cevaplar… Bazı erkekler hiç yalan söyleyemez, hemen gözlerinden, hal ve hareketlerinden anlaşılır. Bazıları da kendi kişilik değerlerini artırma amacıyla zararsız yalanlar söylerler. Erkeklerin en çok hangi konularda yalan söylediklerini belirlemek için yapılan araştırmada ilginç sonuçlara varılmış.

İşte erkeklerin en sık söylediği yalanlar…

Statü yalanı

Erkekler olayları biraz şişirmeye meraklı. En büyük arabalar onların, en önemli iş yerlerinde onlar çalışır. Bu gösteriş hevesi kendilerini başkalarıyla kıyaslama düşüncesinden kaynaklanıyor.

Bilgi yalanı

Hiçbir bildikleri olmasa da, erkeklerin yüzde 84'ü bilgi sahibiymiş gibi davranıyor. Kendilerini sorun çözme konusunda yetenekli görüyorlar.

Duygu yalanı

“Bir problemin mi var?” sorusu erkeklere sorulduğunda, genelde “Hayır, yok!” derler. Zaaflarını açığa vurmayı sevmediklerinden bunları gizlerler.

Korku yalanı

Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar. Onun için korkularını ve fobilerini (örümcek gibi) saklarlar.

Tembellik yalanı

Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekçelerle savunmaktan hoşlanırlar. Yaptıkları her şeyin bir anlamı olmasını isterler.

Kaytarma yalanı

Uzun süreli tartışmalardan kaçmak için, soruları hemen kısa bir “Evet” ile cevaplandırırlar. Örneğin “Beni halen seviyor musun?” veya “Bu elbise bana yakıştı mı?” sorularını…

Ağzından çıktığıyla aklından geçirdiği

Yalana ilişkin yapılan çeşitli araştırmalarda, erkeklerin söylediği ve aklından geçirdiği arasında dağlar kadar fark olduğu ortaya çıktı. Bunlardan bazı örnekler:

Söylediği: “Ben daha çok evime bağlı bir insan sayılırım”
    Düşündüğü: “Kahvehanelerin çoğunda bana ayak basma yasağı konulduğundan beri”

Söylediği: “Neden bu kadar kıskanç olduğunu gerçekten anlamıyorum?”
    Düşündüğü: “Sibel, Burcu ve Hülya Allah'tan öyle değiller”

Söylediği: “Çok çalıştığını görmek beni üzüyor”
    Düşündüğü: “Sen temizliğini yaparken ben televizyon izleyeyim bari”

Söylediği: “Ne, çocuk yine ishal mi oldu?”
    Düşündüğü: “Oysa bira içtikten sonra ne güzel hemen uykuya dalmıştı”

Söylediği: “Her zaman için arkadaş kalabiliriz”
    Düşündüğü: “Beni telefonla aramadığın sürece”

alıntıdır...

2. dadlu_shimariq

dadlu_shimariq Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hehe bi çoğu bana baya tanıdık geldi :Dtşkler paylaşım için

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    YalanDan neFRet ediyoRummmMmmm :sinirli: :sinir: :sinirli: :sinir: :sinirli: :sinir:

Yalan söylüyorum çünkü... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ben geceleri yalan söylüyorum

ben geceleri yalan söylüyorum

İçimin tüm kırıntılarını bir kenara bıraktım,tam şimdi..Düşünmemiş,hayal etmemiş kabul ediyorum kendimi..Bir daha hiç uyanmayacak,masumca uyuyan bir bebek gibi.. Ölsem,mezarım küçücük olacak,üzerime attığınız güller solacak..Kendimi ziyan hissediyorum.. İtiraf etmeliyim,sarı rengi sevmiyorum! Mavinin derinliğine hiç uymuyor sarı,ve ne için yanyanalar bilmiyorum..Anlayamıyorum,benim rengim ne?...
  2. tartınız yalan söylüyor olabilir

tartınız yalan söylüyor olabilir

Çok kilo verdiğinizi düşünmenize rağmen tartınız tam aksini mi gösteriyor? O zaman yanlış zamanlarda tartılıyor olabilirsiniz. Diyet yapanların en büyük takıntılarından biri de, olur olmaz tartılmalarıdır; önce yataktan çıkar çıkmaz tartıya koşulur, ardından tuvalet çıkışı, kahvaltı sonrası, yemek öncesi, yürüyüş sonrası, aç karnına... Derken bu takıntı beraberinde moral bozukluğunu da...
  3. yalan söylüyorum çünkü mitomanım

yalan söylüyorum çünkü mitomanım

Yalan söyleme hastalığı mitomani nedir? Bir mitomanı nasıl tanıyabilirsiniz? Genç kadın çok istediği işe girmeyi sonunda başarmıştı. Başlarda her şey iyi gidiyor gibiydi. Ama aradan iki ay geçmeden yalanları fark edilmeye başladı. Çünkü herkesin başına 10 yılda bir gelecek kötü olaylar, onun başına neredeyse her hafta geliyordu. Bir akşam trafik kazası geçiriyor, neyse ki yara almadan...
  4. Günde En Az 3 Kez Yalan Söylüyoruz

Günde En Az 3 Kez Yalan Söylüyoruz

yalan, nedir, beyaz yalan, pembe yalanlar, hakkında bilgi için yazımıza buyrun. Herkes Günde En Az 3 Kez Yalan Söylüyor! Boşu boşuna “Yalan söylemiyorum” demeyin, kandıramazsınız! ABD’de yapılan bir araştırmada yetişkinlerin günde ortalama üç kez yalan söylediği ortaya çıktı. Fox Home Entertainement’ın araştırmasına göre insanlar en çok eşlerine ya da sevgililerine yalan...

Sayfayı Paylaş