gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yalan tohumdur

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kızılderili Kitabesi’nden Yalan tohumdur,
    bire kırk verir
    verdiği kırkın herbiri bir tohumdur,
    o da bire kırk verir…

Bilgi de tohumdur,
    bire yüz verir
    verdiği yüzün herbiri bir tohumdur ki,
    sana bilgelik , torunlarına da ilham verir…

Zeka su’ dur,
    tohumları yeşertir
    yalanı da , bilgiyi de…

Yetenek topraktır,
    ne ekersen, onu biçersin
    ekmezsen üzerinde ayrık otları biter…

Emek güneştir,
    tohuma da , suya da , toprağa da hayat verir…

Kader, çadırındaki kilim gibidir,
    ipliğini ulu tanrı verir,sen dokursun
    deseni sendendir , renkleri tanrıdan…

Şans doğal gübredir,
    !oktan bişeydir yani
    ne zaman , nereye düşeceği belli olmaz.
    kilimine düşerse kirletir, desenini değiştirir
    herşeyiom eder,
    oysa toprağına düşerse ……besler…

Yalan tohumdur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tohum

Tohum

Çocuğa, kendisinden faydalanılan kitaba, rızka ve şifaya; Verimsiz yerlere yahut bitmesi mümkün olmayar yerlere tohum ekmek israfa, Tohum ekmek genişliğe, rızka, ilme, güzel sanata, insanlarla iyi geçinmeye delalet eder.Tohum, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Maddi durumunuz yakında düzelecek. Rüyada tohum bolluk ve berekettir.Rüyada bir tarlaya tohum ektigini gören bekar ise...
  2. Tohumların Dizaynı

Tohumların Dizaynı

Gerek rüzgarlarla, gerekse diğer taşıyıcılarla çiçeklerin dişi organlarına ulaşan erkek polenler için artık yolculuklarının sonu gelmiştir. Tohumun oluşturulması için her şey hazırdır. Eşeyli üreme olarak adlandırdığımız üreme biçiminin gerçekleşmesi için en önemli aşama tohumun oluşmasıdır. Söz konusu oluşumu, en başından çiçeğin genel yapısından başlayarak incelemekte fayda vardır....
  3. yalan...!!!

yalan...!!!

YALAN...! Gözlerimden süzülen Aklımda kalan Efkarlar dağıtan Yürek ağlatan Sorulmuş misali cevap almayan Efkarlar yalan yalan Yalan bugün Sen bana kavuşmadan Aşk-ı memnu olmadan Efkarlar dağıtan Bizi ağlatan Sevdalar içimde ateş yaktılar Efkarlar yalan yalan Yalan bugün....
  4. Yalan..

Yalan..

ıÜüKan revan içinde değilim yalan..sözcüklerim firar etmedi benden.Sevgiler azalmadı hala duruyor bıraktığın gibi ihanetin; bir tek senmişsin yalan olan.yalın olmasa da yüreğimin bana söyledikleri de küçümsenecek gibi değildi sen gerçekten yalansın. Yokum evet yokluğum kadar bi çare hırpalanmış gözler gördüm bu yüzlerde yine de hasretleri omuzlarına ağır gelmedi benim kadar. İtiraf oyunu...

Sayfayı Paylaş