gebe
  1. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43

Yalancı cezeryee...

Konu, 'Tatlılar' kısmında nese355 tarafından paylaşıldı.

Meleklrim size ikramlarınızın yanına extra yapabileceğiniz basit bir tarif veriyorum.

MALZEMELER
    1 kg havuç
    1 su bardağı toz şeker
    1/2 su bardağı ceviz
    50 gr margarin
    hindistan cevizi
    1 pk petibör bisküvi
    1 çay kaşığı tarçın
    YAPILIŞI
    Öncelikle havuçları yıkayın rendeleyin geniş bir tavanın içine havuçları koyup üzerine bir bardak şekeri ekleyin tarçını 50 gram margarini ve dövülmüş cevizi de koyup hepsini ateşde kavurunnn havuç tamamen suyunu çekdikden sonra kapatın ocaktan alın ılık olunca robotdan geçirdiğiniz bisküvileri güzelcee karıştırınnsonra elinizi biraz ıslatarak ceviz büyüklüğünde yuvarlak toplar yapınnn.. bir tepsiye hindistan cevizi dökün yaptığınız yuvarlak topları hindistan cevizine bulayınn servis tabağına dizinn.üzerine varsa rengarenk süslü kürdan batırın yoksa da evdeki kürdanlarınızdan batırın servis yapınn..şimdiden AFİYET OLSUNNN...

dağlarkızıreyhan bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Güzel olmuş canım birde bir resmini koysaydın :) dahada güzel olur canımız isterdi:)

nese355 bunu beğendi.
  3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tarifi sen verdin, resminide ben vermiş oldum :D:D

Oldukça lezzetli ve hafif bir tatlı gibi görünüyor, denemek ve yemek lazım :) Paylaşımın için tşkler canım:)

ßeLeN ve nese355 bunu beğendi.
  4. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    Denemenizi isterim Rüyacım ve Belen cim nefis bişiii...Ayrıca resim için teşekkürlerrr.:)

ßeLeN bunu beğendi.
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    tarifini aldım neşe abla yapcam tarifini :D:D

nese355 bunu beğendi.
  6. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    Yap cnm çok güzel ve hafif bişiii asimmm

7. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    kesin yapiyorum:)

8. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Neşe ablam yapıcam bende valla resimde harika görünüyor hemde hiç te yalancıya benzemıyor :)

Yalancı cezeryee... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğuş - Yalancı

Doğuş - Yalancı

Iste iste gidiyorum Giderken yanimda mutlulugu da götürüyorum Sana hüzün aci yaninda birde keder birakiyorum Cünkü sen öyle mutlusun öyle mutlusun be yalanci Dikenli bu yollar Ne huzur ne gül var Dikenli bu yollar Seninmi olacagim Sanami kalacagim Ne teselli verdin bana Umudumu çaldin Beni benden aldin Kendimi tanimaz oldum yalanci 2x Sanma sana kanacagimi Aldanma bos yere kanma Yerin...
  2. Tan - Yalancı

Tan - Yalancı

Dokunmayın, Gelmeyin üstüme Kendimde değilim bu günlerde Hele sen şöyle bir dur gönül İlk önce ben ağlayacağım Seni aşkımla büyüttümm Ne dedinse kabullendim Adaletin bu mu Yalancı Artık sevmeyeceğim Ölsemde dönmeyeceğim Bu son oyunundu bana Yalancı Kötü günler geride kaldı Mutluluk bulacağım Sende kahrolacaksın Yalancı
  3. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...

Sayfayı Paylaş