gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

yalancı dolma

Konu, 'Dolmalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 200 gr Asma Yaprağı
    Kırmızı Tozbiber
    1 Su Bardağı Pirinç
    1 Demet Maydanoz
    250 gr Soğan
    Karabiber,Tuz
    1 Çay Bardağı Zeytinyağı
    1 Demet Nane
    1 Demet Dereotu

Yapılışı

Pirinci yıkayıp bir saat önceden ıslatın.

Soğanları küçük küçük doğrayıp biraz tuz ile ovun.

Maydanoz, dereotu ve naneyi temizleyip yıkayın ve ince ince doğrayın.

Pirinci süzün. Yeşillikleri ekleyip karıştırın. Tuz, karabiber ve kırmızı tozbiberi serpin.

Hazırladığınız iç malzemeyle asma yapraklarını ufak ufak sarın.

Dolmaları tencereye dizip üzerini geçecek kadar su ilave edin. Dolmaların üzerine zeytinyağını gezdirin. Dağılmamaları için ağır bir tabak yerleştirerek kısık ateşte bir saat pişirin.

Tencerenin kapağını açmadan soğumaya bırakın.

yalancı dolma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolma

Dolma

Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.Hazır, hemen gelecek kısmettir.
  2. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...
  3. mumbar dolma

mumbar dolma

mumbar dolması video mumbar bumbar dolması 4 kişilik resimli ankara bumbar Malzemeleri : (4 Kişilik) - 500 gr Pirinç - 200 gr Kıyma - 1 Adet Orta Boy Soğan - 1 Adet Maydanoz - 1 Yemek Kaşığı Pul biber - 4 Adet Koyun Mumbar’ı (İnce Bağırsağı) - Yarım Su Bardağı Sıvıyağ - 2 Yemek Kaşığı Tuz - 1 Tatlı Kaşığı Karabiber - 2 Adet Domates - 1 Yemek Kaşığı Domates Salçası - 1 Yemek Kaşığı Biber...

Sayfayı Paylaş