gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

yalanci helva tarifim

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

yalanci peynir helvasi yalanci irmik helvasi. Sevgili melekler üsenince yaptigim helva tadinda irmik tatlim :D
    (bu degil ama bu kaseye koyuyorum ayni sekilde sadece üzerinde hindistan cevizi degil normal ceviz döküyorum :D)

Malzemeler:

5 su bardagi Süt
    1 su bardagi Irmik
    2 su bardagi seker
    yarim su bardagi ceviz
    1 tatli kasigi tereyagi
    1 paket vanilya
    1 tatli kasigi tarcin

Yapilisi:

Süt, irmik ve toz sekeri tencerede kaynatin. katilasinca ocaktan alin vanilya ve tereyagini ilave edin. Sonra cam kaseye dökün üzerine cekilmis ceviz ve tarcin serpin. Soguduktan sonra buz dolabinda bekletin 1 saat sonra service yapin. Cok güzel hafif bir tatli oluyor afiyet olsun sevgili arkadaslar...

Son düzenleme: 29 Kasım 2011
    CeMoŞ bunu beğendi.
yalanci helva tarifim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. helva

helva

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir. Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba...
  2. Osmanlı Mutfağından Helva Tarifleri

Osmanlı Mutfağından Helva Tarifleri

osmanlı mutfağı tarifleri helva tarifleri süt helvası nişastalı helva nişasta helvası tarifi Helvay-i Sabuni Malzemesi: 100 g (1 su bardağı) buğday nişastası 250 g tereyağı (erimiş) 500 g bal 500 g badem 2 bardak su Hazırlanışı: Bademleri sıcak suya koyun. Biraz bekletip kabuklarını soyun. Birkaç bademi süslemek için ayırın, kalanı iri parçalar haline getirerek ezin. Nişastayı bir kap suda...
  3. Helva tarifim

Helva tarifim

helva tarifleri degisik helvalar un helvasi tarfi irmik helvasi tarifi. Sevgili melekler cok sevdigim irmik helvam :D. Özel günlerde yada misafirim gelecegi zaman pratik bi sekilde yaptigim irmik helvasi tarifim sizlerlede paylasmak istedim. Malzemeler: 2 su bardagi Irmik 3 su bardagi Süt 2 su bardagi seker 2 yumurta sarisi vanilya sekeri yarim paket tereyagi istege göre fistik tarcin...
  4. Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli

Vişneli Helva Tarifi Resimli yapılışını yazmanızı istiyorum çok beğendim bu helvayı bende öğrenmek istiyorum
  5. lütfen sütlü helva tarifini paylaşın

lütfen sütlü helva tarifini paylaşın

Sütlü helva tarifi arıyorum ve istediğim gibi bir lezzete henüz ulaşamadım. Var mı sizde sütlü helva tarifi yardımcı olurmusunuz ?

Sayfayı Paylaş