gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

yalancı kızartma!

Konu, '* Diyet Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yalancı kızartma
    MALZEMELER (4 Kişilik) (130 Kalori)
    • 2 Adet Kabak
    • ½ Çay Bardağı Su
    • 8 Adet Çarliston Biber
    • 8 Adet Taze Kırmızı Biber
    • 4 Adet Domates
    • 300 gr Light Yoğurt
    • 3-4 Diş sarmısak
    • 1 Çorba Kaşığı Zeytinyağı
    HAZIRLANIŞI
    • Kabakların kabuklarını kazıyıp halka şeklinde doğrayın ve cam bir kaba yerleştirin. Yarım çay bardağı su ekleyip kabın üzerini folyo ile kapatın. Önceden 230 derecede ısıtılmış fırında 15-20 dakika pişirin.
    • Biberleri közleyin. Kabuklarını soyup kabuklarla birlikte servis tabağına yerleştirin.
    • Rendelenmiş domatese biraz tuz serpip 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave ederek suyunu çekinceye kadar pişirin.
    • Sarmısakları dövüp yoğurda ekleyin.
    • Sebzelerin üzerine önce sarmısaklı yoğurt döküp domates sosu gezdirin.
    • Not: Yalancı kızartmayı dilerseniz soğuk da servis yapabilirsiniz.

-mahpeyker- ve deli_aşık bunu beğendi.
  2. sondamla

sondamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: yalancı kızartma!
    teşekkür ederim.

yalancı kızartma! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kızartma sosu

kızartma sosu

kızartma sosu kızartma sosları tavuk sosu tavuk sosları kızartmak için sos Malzemeler Galeta unu , un , 1 yumurta Kızartılacak yiyeceği una, sonra çırpılmış yumurtaya, son olarak da galeta ununa bulayın
  2. Kızartma Güllaç

Kızartma Güllaç

Kullanılacak Malzemeler 10 çorba kaşığı tereyağı 3 adet yumurta 2 su bardağı fındık (ince çekilmiş) 1 su bardağı gül suyu 1 su bardağı su 10 kat güllaç 2 su bardağı süt 1 su bardağı toz şeker Hazırlanma Şekli Güllaçları birer birer gülsuyu ve su karışımı ile ıslatıp ikiye katlayın. Üzerine çekilmiş fındığı serpin. Rulo biçiminde sarın. Bütün yaprakları bu biçimde hazırlayın. Çırpılmış...
  3. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...

Sayfayı Paylaş