gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

yalancı musakka

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

etsiz patlıcan musakka yalancı musakka yalancı patlıcan kıymasız kıymasız

8 adet orta boy patlıcan

2 adet kurusoğan

3 diş sarımsak

3 ortaboy domates

bir miktar tuz

rendelenmiş kaşar peyniri

kızartmak için yağ

1 çorba kaşığı margarin

Patlıcanları alaca soyun halka şeklinde doğrayın.Kızgın yağda kızartıp,yağını iyice süzün.Kağıt havluyla yağını biraz daha aldırın.

Soğan ve sarımsakları ince ince doğrayarak,tavada margarin ile pembeleştirin.domatesleri minik küpler halinde doğrayıp tavaya ilave edin.

Birazda tuz katıp,sosu 15 dk kaynatın,patlıcanların üzerine dökün.

Rendelenmiş kaşar peynirinide üzerine serpiştirdikten sonra,180 derece fırında

yaklaşık 20 dk pişirin.Sıcak servis yapın.

2. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    denedim bunuda çok güzel oldu tavsiye diyorum

3. Sürekli yapıyorum tek kelimeyle harika ...

yalancı musakka konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. musakka

musakka

Patlıcan Musakka (5 Kişilik) Malzemeler: 5 adet orta boy patlıcan 375 ml (1 1/2 su bardağı) zeytinyağı 45 gr (3 çorba kaşığı) Margarin 300 gr kuzu kıyması 100 gr (1 büyük boy) soğan (ince doğranmış) 400 gr (2 adet) domates (kabuğu soyulup, halka doğranmış) 200 gr konkase domates 4 adet dolmalık biber (sap ve çekirdekleri ayıklandıktan sonra ikiye kesilmiş) 1/2 çay kaşığı tuz Karabiber 375...
  2. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...
  3. Ramazana özel patates musakka

Ramazana özel patates musakka

patates yemekleri musakka patates musakka iftar yemekleri, ramazan menüleri, patates musakka, iftar için tarfiler hakkında genel bilgiler burda melekler patatesle pek aram yok ama musakkasnı çok seviyorumm ve tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum meleklerr Ramazan menüsü yayla çorbası köfteli patates musakka şehriyeli pirinç pilavı bisküvili puding Köfteli patates musakka Malzemeler 5...

Sayfayı Paylaş