gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Yalova İlçesi Çiftlikköy tanıtımı

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mertur otel yalova yalova çiftlikköy otel mertur cıraklık okulu Turizm Yapısı

1) Yıllar itibariyle turist (yerli/yabancı) ziyaretleri,

Bilinmiyor.

2) Turistik tesisler (oteller,restaurantlar,taksi durakları ,seyahat acentaları v.b.)

İlçemizde turistik tesis bulunmamaktadır. Yalnızca konaklama amaçlı 32 yatak

kapasiteli 26 odalı, mertur otel vardır.

Tarihi Yapı ve Alanlar

1- İlçe Merkezinde 8.yy dan kalma karakilise,

2- Taşköprü Beldesine ismini veren tarihi köprü,

3- Gacık köyünde hamam bulunmaktadır.

Eğitim Yapısı

İlçemizde 3 Lise (Aksa Meslek lisesi,Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı

Lisesi, Yalova Anadolu Lisesi), 1 Mesleki Eğitim Merkezi, 1 Halk Eğitim Merkezi

Müdürlüğü ile İlçe Merkezinde 2 İlköğretim Okulu (Gaziabdurrahman İlköğretim Okulu, GSD Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu) Taşköprü Beldesinde 1 İlköğretim Okulu (Taşköprü İlköğretim Okulu), köylerde 4 ilköğretim okulu ( 75. Namık Kemal İlköğretim Okulu, Kılıç İlköğretim Okulu, Sultaniye Şehit Becerattin İlköğretim Okulu Çukurköy İlköğretim Okulu) bulunmaktadır.

Sağlık Yapısı

İlçede sağlık Grup Başkanlığı bünyesinde, Merkez Sağlık Ocağı, Taşköprü Sağlık

Ocağı, Kılıç Sağlık Ocağı, İlyasköy Sağlık Ocağı, 500 Evler Sağlık Ocağı olmak üzere 5 tane sağlık ocağı mevcuttur.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Sahil kasabası gibii yalova tatil için güzell :)

Yalova İlçesi Çiftlikköy tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yalova Şehir Tanıtımı

Yalova Şehir Tanıtımı

yalova şehri yalovanın tanıtımı yalova tanıtımı tanıtım yalovada yetişen tarım ürünleri Yalova Genel Bilgi Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer alan Yalova, kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa’nın Orhangazi ve Gemlik ilçeleri ile çevrilidir. Yalova Armutlu Yarımadası’nın Marmara Denizi’ne doğru çıkıntı yapan batı ucundaki Bozburun’dan doğudaki...
  2. Kaynaşlı İlçesi Bilgileri-Tanıtımı

Kaynaşlı İlçesi Bilgileri-Tanıtımı

Kaynaşlı, İstanbul-Ankara yolu üzerinde, Bolu Dağı’nın Düzce Ovası’yla birleştiği boğazda kurulmuştur. İlçe doğu ve güneyden Bolu İli, Batıdan Düzce İli ve kuzeyden Yığılca ilçesiyle komşudur. D-100 karayolu ilçenin tam ortasından, Anadolu otobanı da kuzeyinden geçmektedir. Tarih Kaynaşlı Düzce’nin bir bucağı iken Aralık 1999 tarihinde Düzce’nin il olması hakkındaki Kararnameyle birlikte ilçe...
  3. Uğurludağ ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

Uğurludağ ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

uğurludağ ilçesi İlçenin Tarihi İlçenin ilk ismi Kızılören’dir. 1929 yılında nahiye yapılmış ve İskilip İlçesine bağlanmıştır. 1954 yılında arkasındaki Urlu Dağına izafeten Uğurludağ adını almış, 1969 yılında belediye, 1987 yılında ilçe kuruluşu gerçekleşmiştir. Coğrafi Yapısı İlçenin yüzölçümü 596 km², rakımı 775 m., Çorum’ a uzaklığı 66 km.’dir, İlçede İç Anadolu Bölgesi iklimi...
  4. Boğazkale ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

Boğazkale ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

İlçenin Tarihi Boğazkale ilçesinin tarihi M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzanır. İlçe merkezinin hemen yanı başında bulunan ve Hitit İmparatorluk başkenti olan Hattuşa ve Hattuşanın görkemli açık hava tapınağı Yazılıkaya ilçenin belli başlı tarihi mekanlarıdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında adı Boğazköy iken, 1936 yılında ismi Boğazkale olarak değiştirilmiştir. 1967 yılında Belediye teşkilatı...
  5. Oğuzlar ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

Oğuzlar ilçesi Bilgileri, Tanıtımı

İlçenin Tarihi Güneyi Kızılırmak, doğusu ve batısı yüksek dağlarla çevrili Oğuzlar (Karaviran), tarihi adı ile Karabörk Divanı, Kızılırmak’a doğru uzanan bir vadi içinde, çıkışı olmayan bir cebi andırmaktadır. İlçe, İskilip İlçesine bağlı Karaviran adı ile bir köy iken 1950’lerde adı Karaören olarak değiştirildi ve 1964 yılında Belediye teşkilatı kuruldu. 1990 yılında Oğuzlar adıyla ilçe...

Sayfayı Paylaş