gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

yangın çıktığında ne yapmalıyız

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Yangının Çıktığını Görünce Yapmamız Gerekenler Nedir Nelerdir yangın çıktığında ne yapmalıyız

Allah korusun diyor ve yangın çıktığında yapılması gerekenlerin önemini sizlere hatırlatıyor ve belkide hayat kurtaracak olan bu önemleri kesinlikle bilmenizi istiyoruz Melek'ler. Buyrun; yangın çıktığında yapılması gerekenler;

Yangın çıkar çıkmaz komşularımıza haber verip onların yangına karşı önlem almasını sağlarız. Böylece komşularımız yangından zarar görmemiş olurlar.
    Yangının söndürülmesinde de bize yardımcı olurlar.

Yangın çıktığında bu ilk girişimlerle birlikte, yangının çıktığı yeri, varsa itfaiye örgütüne bildirmemiz gerekir.
    Yanma olayının nedeni, havada bulunan oksijendir. Yangın çıkar çıkmaz yakınımızda yangın söndürme tüpü varsa onu kullanarak ateşin üstünü köpükle kapatmalıyız.
    Tüp yoksa ateşi kum, halı, kilim, battaniye vb. ile örtüp hava almasını önlemeliyiz

yangın çıktığında ne yapmalıyız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yangın Çıktığını Görünce Yapmamız Gerekenler Nelerdir?

Yangın Çıktığını Görünce Yapmamız Gerekenler Nelerdir?

Selam arkadaşlar Yangın Çıktığını Görünce Yapmamız Gerekenler Nelerdir?
  2. Bebeğim Emmiyor Ne Yapmalıyım?

Bebeğim Emmiyor Ne Yapmalıyım?

bebeğim emmiyor bebeğim emmek istemiyor bebeğim emmek istemiyor ne yapmalıyım Bebeklerimizi büyütürken zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşırız melekler :) Çocuk doktoruyla iletişim halinde olarak rahatlıkla atlatacağımız bu dönemde bebeklerimiz bazen meme emmeyi bırakabilir. Bu elbette ki müdahale gerektiren önemli bir sorundur. Öncelikli olarak bebeğin emmeyi bırakmasının nedenlerini...
  3. rüyamda yangın çıkmıştı ne demek bu

rüyamda yangın çıkmıştı ne demek bu

Rüyamda yangın çıkmıştı çok korktum, ne anlama gelir, tabir yapacak biri var mı aranızdaaa :S
  4. rüyada okulda yangın çıktığını görmek

rüyada okulda yangın çıktığını görmek

Arkadaşlarım selamlar ben dün bir rüya gördüm rüyam şöyle idi okuduğum okulda bir yangın çıktığını gördüm inanılmaz korktum. Sonra aynı rüya içinde okula tır çarptığını gördüm. rüyada okulda yangın çıktığını görmek bi de okulda tır çarptığını görmek acil yawww
  5. :( ne yapmalıyım ?

:( ne yapmalıyım ?

Kızlar merhaba bugün bir aptallık edip göğüs altına gelen saçlarımı kat attırrak kestirdim…şimdi çok pişmanım Daha kestireyimmi yoksa biraz uzasında ondan sonramı düzelttirmek için mi gitsem,sinemaki kürü yapan varmıydı aranızda ? :)

Sayfayı Paylaş