gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Yanığa buz sürmek yanlış!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

yanığa buz Türkiye, yanık vakalarının sık karşılaşıldığı ülkelerden. Özellikle bebek ve çocuklar dikkatsizlik sonucu yanığa maruz kalıyor. [​IMG]İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Çetinkale'ye göre; ilk müdahalede yanık bölgelere soğuk uygularken buzlu su ya da buz kullanmamak gerekiyor. Buz sıcak yaralanmasından sonra, soğuk yaralanmasına da yol açıyor.

Yanığa buz sürmek yanlış! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çift sürmek

Çift sürmek

çift sürmek rüyada tarla sürmek Rüyada bir tarlayi sabanla sürdügünü görmek, yeni bazi tesebbüslere giriserek kazanç elde edecegine yorumlanir. Tarlaya tohum attiginizi görmek, her isinizde ba-sarili olacaginiza ve yakinda elinize bol miktarda para geçecegine delalet eder.
  2. iz sürmek

iz sürmek

Rüyasinda bir kimseyi izlemek arkasindan giderek onun ne yaptigini, nerede kaldigini ögrenmek,ahlak düskünlügüne isarettir, izledigi kimseyi taniyorsa onun bir sirrini ögrenmek istedigine, izledigi kimse onun kendisini takip ettigini anlayarak, yolunu kaybetmeye çalisiyorsa, kendi sirlarinin baska-lari tarafindan ögrenilecegine, kendi sirlarinin açiklanacagina delalet eder. Bir baska...
  3. yanıklar ve yanık tedavisi.

yanıklar ve yanık tedavisi.

hamilelikte yanık ufak yanık tedavisi hamilelikte tedavisi evde gebelikte Çocukken benimde başıma gelmişti,3 yaşındayken sıcak suyun üzerime dökülmesiyle 3 derece yanıklarım oluştu,bilgisizce yanlış doktor teşhisiyle bu kaza bende hiç iyleşmiyicek kalıcı bir hasar bıraktı,insanlar hala bu konuda çok bilgisiz,bilmeden kaza geçirene kalıcı hasarlar bıraka biliyorlar...umarım bu tür konular azda...
  4. Yanık saç:)

Yanık saç:)

Bundan bi 2 sene evvel ben takı kursuna qıdıyordum bı qun arkadasım serap ve ezqıyle oturken canımız sıkıldı dedım hadı takı yapalım serapta benım qıbı meraklıdr takıya faln tamam dedı ezqde becerıksız olduqu ıcın ben anlamam ama sıze yardım ederım dedı neyse ezqılere qıttık mufaqa doktuk malzemelerı masaya bileklik yapıyorz serapla biz yapıyorz ezqıde boncukları ayırıyor neyse serapta cakmaqı...
  5. Oje sürmek abdeste manimidir?

Oje sürmek abdeste manimidir?

Soru: Oje, abdeste ve gusül abdestine mâni midir? Bir bayan tırnakları ojeli veya cilalı iken abdest alabilir mi? Cevap: Oje, tırnakların üzerinde tabaka oluşturan ve suyun tırnakların altına geçmesini engelleyen bir maddedir. Kadınlar bunu süslenme amacı ile tırnaklarına sürerler. Eski ulema döneminde böyle bir maddenin olmamasından dolayı, bunun abdeste veya boy abdestine (gusle) engel olup...

Sayfayı Paylaş