Yanlış erkek seçen kadınlar

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Yanlış erkek seçen kadınlar
Sevgili melekler elbette ki hayatımız da yapmış olduğumuz bazı yanlışlar var ama yaptığımız bu yanlışlardan en büyüğü sevdiğimiz insan eşimi yada sevgilimizse işte o an bittiğimiz andır.Yanlış seçimler yanlış tercihler yanlış hayatlar böyle şeyler başıma geldiğinde hemen kadere bağlarız.Aslında bunun kaderi kendi ellerimizde.İşte bizler için bizi düşünen biri güzel bir yazı yazmış.Bende çok beğendim ve sizinle paylaşmak istedim.
*
*
*
*
Erkek seçimlerinde sürekli hata yapanlardan mısınız? Hayatınızın büyük bir kısmı aşk yolunda ziyan oldu mu? Yaşadığınız ilişkilerin bitiminde acı çeken bırakılan siz mi oluyorsunuz? Doğru adamla karşılaşmamış olmayıkadere ve şansa mı bağlıyorsunuz?
Yanlış Erkek Seçen Kadınlar

Bu soruların çoğuna evet cevabı verdiysenizkulübe hoş geldiniz. Burası “Yanlış Erkek Seçen Kadınlar Kulübü!” Bu kulübün üyelerinin ortak özelliğikendileriyle tanışmamaları! “İnsan kendini tanımaz mı” gibi bir sorunuz varsacevabımzor tanır.
Kişinin aşk ve ilişkilere bakışıtüm yaşamı boyunca öğrendikleriezberlediklerietkilendikleripsikolojisiaile yapısıarkadaşlıklarıbilinçaltı ve üstünden oluşan bir karmanın sonucunda şekillenir. Aslında bu hayata karşı duruşumuzu da oluşturur ancak biz ilişkiler kısmını ele alacağız.
Bir kadın sürekli yanlış adamlarla birlikte oluyorsasuçu kadere ve bahtına atmadan önce oturup biraz düşünmelidir. Bu kulübün üyeleri çoğu zaman erkekleri suçlarmutlu olduğuna inandığı diğer kadınlara karşı gizli bir kıskançlık duyar ve o kişinin şanslı ya da hafif meşrepher yolu bilen bir tip olduğunu düşünür. Kendini sorgulamak aklına gelmez.
Pekibu seçimlerin altında yatan etken nedir? Bunun iki uç cevabı vardır. Aşırı özgüven ve özgüvensizlik! Çok şaşırtıcı değil mi? Kendine çok güvenen kadınnormalde kimse tarafından onaylanmayan bu yanlış erkek için şöyle bir düşünceye kapılır: “ Ben onu değiştiririm!” Kendini başkalarından farklı sananhırs dolusimyacılığa özenen bu üyemizinelbette sonunda elinde kalan gözyaşı olur. Bir insanda karakterin değişimi bu kadar kolay olabilir mi? Elinizde sihirli bir değnek yoksa olamaz. “Değişmeyen tek şey değişimdir” cümlesine kesinlikle katılıyorum. Her yeni güne değişen hücrelerle uyanan insanoğluyaşamı süresince gelişirevrim geçirirtekamül eder. Ancak kişilik üzerinde bir değişim ya çok uzun zaman alırya da ders olacak büyük ve travmatik bir olayın etkisiyle mümkün olur. Sigara gibi zararlı olduğunu bildiğimiz bir alışkanlıktan vazgeçebilmek için bilene kadar uzun bir psikolojik hazırlanma süreci ve irade gerektiğini düşünelim. Sadece alışkanlık için bunca sıkıntı yaşanırkenbir insanı değiştireceğinekarakteri üzerinde radikal oluşumlar yaratacağına inanmakaşırı özgüvenin getirdiği bir körlük ve gerçeklerden kaçıştır.
ÖzetleBayan Kendine Güvenenbir müddet sonra yorgunyıpranmışdoğru karar verme yeteneğini kaybetmişgerçek kimliği yara almışöfkeli ve inatçı bir yapıya bürünür. Gittikçe seçtiği adamlar gibi olmaya başlar. Sonucunda da kuyruğunu yakalamaya çalışan kedi gibikendi etrafında dönenerkeklere öfke duyanher başarısız ilişkisi için bahane üretensevginin gerçekliğine inancını kaybetmiş ve inatla dönüp kendini sorgulamayan bir Buz Kraliçesi olur.
Üyelerimizin ikinci kısmını oluşturan Bayan Güvensiz iseerkek seçiminde alt yazı olarak şunu geçirir: “Beni bu adamdan başka kimse beğenmiyor ki! Başka seçeneğim yok.” Bu üyemizin en önemli sorunu kendini beğenmemesi ve sevmemesidir. Genellikle vücudundan nefret eder. Mutlaka eleştirdiği bir uzvu vardır. Boyukilosuburnugözüdişipoposugöbeğielleri vb… Kadınların hemen hepsi bir yerlerini değiştirmek isterlerancak bu üyemizi farklı kılan önemli bir bilinçaltı yargısı vardır: “Sevilmeyi hak etmiyorum!” Bu durum o kadar benliğini sarmıştır kidişiliğinisevgisiniruhunuzekasını örter. Üzerine giydiği elbiseden tutun dakullandığı cümlelere kadar verdiği enerji“beni seçmeyinben mutsuz bir kadınımkendimi sevmiyorumsizi de mutsuz ederim” diye bağırır. Böyle olunca dagerçekte istediği ve birlikte olabileceği adamlar bu sinyali alır ve kaçarlar. Geriye kalanlar ise kalender meşreplerdir. Üyemizyaşadığı her başarısız ilişki ile düşüncelerini daha çok onaylamış olur. Yanidamlaya damlaya göl olur ve Bayan Güvensiz kendi gölünde boğulur.
Bu kulübün üyelerinden biri olduğunuzu düşünüyorsanızderhal harekete geçin. Kendinizle yüzleşin! Ruhunuzubeyninizi ve yüreğinizi tedavi edin. Gerekirse profesyonel yardım alın. Değişime erkeklerden değilkendinizden başlayın. Göreceksiniz o zaman kaderiniz deşansınız da değişecek ve bir gün kapı çalınacak: “Merhaba! Ben Bay Doğru!”

Son düzenleme:
Geri