gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

yanlış yaptınız

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

sevilen gruplardan olan Duman Grubu olumsuz eleştirileri üstüne çekti..... hak ettide..... dini inançlarımıza saygılı olmak zorunda herkes..... DUMAN'A AYET ELEŞTİRİSİ!
    'REZİL' İSİMLİ ŞARKILARINDA GEÇEN 'LEM YELİD VE LÖP YUTAR' SÖZLERİ TEPKİ TOPLADI!

Ünlü Rock grubu Duman’ın çıkardıkları son albüm oldukça tartışılacak. Çünkü Duman’ın albümünde İslam’ın suistimal edilmesi anlatılırken oldukça ağır ifadeler kullanılıyor.

Grubun kullandığı sözlerde İhlas suresinden bir kısım üzerinde oynama yapılınca internette İslamcı sitelerde Duman grubu protesto edilmeye başladı. Kendilerini dinsizlik karşıtı olarak tanımlayan gruplar Duman’ın albümünü çıkaran şirketi protesto etmeye hazırlanıyor.

Duman Grubu ise olanların ardından Zaman Gazetesi’ne çıkarak kasıtlarının dine hakaret olmadığını, dinin suistimal edilmesini eleştirdiklerini söyledi. Kendilerinin de Müslüman olduğunu söyleyen grup, bu sözlerle CHP’nin türban açılımı dahil bütün suistimalleri eleştirdiklerini söyledi.

Grubun tartışılan “rezil” parçası ve çok tartışılan “Lem yelid ve löp yutar” sözleri şöyle:

Ortada bir yanlış var
    Yanlışı yapan yanar
    Arkasında sandık var
    Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
    Senin de başın yanar
    Ortada bir yanlış var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var
    Devrilir başın yarar
    Arkasında tezgah var
    Lem yelid ve löp yutar

Senin de başın yanar
    Ortada bir dergah var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var
    Gerçeği gören de var
    Arkasında mercek var
    Ve muhtelif sakıncalar

Senin de başın yanar
    Ortada bir gerçek var
    Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
    Kandır beni, kandırsana
    Rezil kandırsana

yanlış yaptınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - Sen Bana Yanlış Yaptın

Hakan Altun - Sen Bana Yanlış Yaptın

Bir sabah uyandım Sen yoktun yanımda Aradım her yerde Dönmüştüm çılgına Nasıl yaptın bunu bana Nasıl beni terk edersin Korkmazmısın hiç allahtan Sızmamaz mı yüreğim Ölümüne seven bendim Hayatımı veren bendim Değerini sen bilmedin Aşkımıza ihanet ettin Ansızın çekip giden sensin Sen bana yanlış yaptın
  2. Ben nerede yanlış yaptım?

Ben nerede yanlış yaptım?

Ben nerede yanlış yaptım? Aşk üzerine bir sürü kitap okur, aşk üzerine durmaksızın konuşuruz. Aşk biter mi, aşkın ömrü kaç yıldır, aşk her şeyi affeder mi? Bu sorulara cevap ararken, burnumuzun dibindeki yanlışları görmezden geliriz. İşte, ilişkileri çıkmaza sokan ve doğru...
  3. Rafet El Roman - Yanlış Yaptım

Rafet El Roman - Yanlış Yaptım

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. yanlış çiçek yanlış saksı

yanlış çiçek yanlış saksı

yanlış ÇİÇEK yanlış SAKSI... Boş bir fanusta geçti ömrüm. Etrafımı saran yalancı hava kabarcıklarına kanıp yıldız diye süsledim düşlerimi. Kısa aralıklarla zaman beni ben zamanı aldattım. Her yanımda kapalı kapılar ! umutlarıma örtülen. Şimdi bir ince köprüdeyim, dengemi sana olan tutkumla sağlıyorum. Ayaklarımda dermansızlığın hırıltılı korkusu, geçsem diyorum / ah bir geçsem ! geriye...
  5. ben nerde yanlış yaptım?!!

ben nerde yanlış yaptım?!!

merhaba kızlar cok ama cok moralim bozuk.bana biraz fikir verirseniz cok sevinirim kafam durdu :( sevgilim normal bir kız arkadasıyla tartısmıs cok kötü sanırım kızın buna ilgisi var.neyse bu kız bana onun bizim ayrı oldugumuz dönemde(uzunca bir süre) bircok kızla olan ilişkisinden bahsetti mide bulandırıcı şeyler..günü birlik.birde memleketine gittiginde ilk sevgilisi olan bir kız var onunla...

Sayfayı Paylaş