gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Yapabiliyorsan; hızlı düşün,sakin ol,güçlü görün

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Adamın biri Afrika'da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış. Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş. Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karsıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini arıyor:
    - Şimdi başım dertte, diye düşünmüş minik köpek.
    Etrafına bakmış yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yere dönerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş. Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşmuş:
    -- Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mı?
    Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış.
    -- Tam zamanında kurtardım yoksa bu köpeğe yem olacaktım, diye düşünmüş leopar.
    Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş.Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış. Leopar köpeğin yaptıklarına çoksinirlenmiş ve maymuna:
    -- Atla sırtıma, gidip sunu yakalayalım, demiş.
    Ancak minik köpek neler olduğunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş.
    -- Şimdi ne yapacağım, diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş.
    Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş. Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine konuşmuş:
    -- Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarım saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim hala haber yok!
    Diplomasi denilen şey böyle bir şey işte .

Kıssadan hisse: " Yapabiliyorsan; hızlı düşün, sakin ol, güçlü görün, düşmanını kendi silahı ile yen "

2. anuş

anuş Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yapabiliyorsan; hızlı düşün,sakin ol,güçlü görün
    cok sagol canım emegıne saglık

Yapabiliyorsan; hızlı düşün,sakin ol,güçlü görün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Desenli saksınız olsun

Desenli saksınız olsun

Desenli saksınız olsun Kullanmadığınız saksınızı değerlendirebilirsiniz veya beğendiğiniz bir saksıyı istediğiniz şekilde ve desende farklı görünümler yaratabilirsiniz. Başlangıç için yapmanız gereken basit figürlü bir çiçeğin desenlerinden yararlanın. Bir kağıda seçtiğiniz çiçeği kalemle çizin. Çizilen deseni maket bıçağıyla içi boş kalacak şekilde kesin. Böylece kendinize stencil...
  2. güçlü saçlarınız olsun

güçlü saçlarınız olsun

BUĞDAY çimini ezip, suyunu çıkarın. Bu suya zeytinyağı ekleyip, saç diplerinize sürün. Böylece saçınızın kuvvetli çıkmasını sağlamış olursunuz. Eşit orandan servi, biberiye, ardıç, zeytinyağını (saçta boya varsa bir yumurta sarısı da) ekleyin. Karışımı saçınıza sürün. Saçınız dökülüyorsa 20 gram çörek otunu öğütüp, 20 gram susam yağı ve 10 defne yağı ile karıştırın. Saçınıza sürüp,...
  3. Güçlü Soydemir - Yine Olan Oldu

Güçlü Soydemir - Yine Olan Oldu

güçlü soydemir yine olan oldu Yüreğim benim asi çocuk Aldanma bakışlarına bu huysuzun Gözlerin besbelli yalancı Kalbi sahipsiz bir yabancı Sen zaten yaralı küçük bir kuş gibisin Kapılma rüzgarına uçamazsın Çılgınsın,cansızsız,söz anlamaz inatçısın Yine olan oldu bak sonunda Yine acı çektim ben bu aşkta Bile bile daldım bu rüyaya Mutluluk başka bir bahara Yüreğim benim asi çocuk Aldanma...
  4. Bağışıklık Sisteminiz Kışında Güçlü Olsun

Bağışıklık Sisteminiz Kışında Güçlü Olsun

Kışın yaz mevsimine göre daha sık hasta oluruz...Bunun nedeni mikropların yazın tatile çıkması değil tabiki kışın bağışıklık sistemimizin güçsüz olmasıdır...Kışın da güçlü bir bağışıklık sistemine kavuşmak için neler yapabiliriz? :hasta: Kışında sağlıklı bir bağışıklık sistemi kurmak için birkaç öneri :tik: 1. D vitamini alın: En büyük D vitamini sentezleme kaynağımız güneş. Ancak kış...

Sayfayı Paylaş