gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yapılışı Zahmetsiz Mis Gibi Zeytinli Poğaça Tarifi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Resimli Kolay Zeytinli Poğaça Kolay Zeytinli Poğaça Tarifi Zeytinli poğaça

Sevgili melekler, gerek misafir sofraları için gerekse özellikle pazar kahvaltıları için hazırlayabileceğiniz, yapımı çok kolay zeytinli poğaça tarifi ile karşınızdayız. Yanına çay demlemeyi de unutmayın sakın :tik:

Malzemeler
    1 Çay bardağı sıvı yağ
    3 Yemek kaşığı margarin
    1 Çay bardağı yoğurt
    1 Yemek kaşığı susam
    1 Yemek kaşığı sirke
    11 adet yeşil, 11 adet siyah zeytin
    2 Yemek kaşığı dövülmüş ceviz
    1 adet yumurta( akı hamura, sarısı üstüne)
    1 Paket kabartma tozu.
    Tuz, pul biber
    Aldığı kadar un

Yapılışı
    Karıştırma kabına unu alalım, ortasını havuz gibi açalım. Sıvıyağı, yoğurdu, margarini, susamı, sirkeyi, küçük doğradığımız zeytinleri, cevizi(dövülmüş)Bir yumurta akını, kabartma tozunu, tuz ve pul biberi ilave edip yoğuralım. Kıvama gelen hamurdan, ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp elimizle şekil verelim..Isıya dayanıklı fırın kabını yağlayalım.şekil verdiğimiz hamurları tepsiye dizelim.Üzerine yumurta sarısını,fırça yardımıyla sürüp 170 derecelik ısıda pişmeye bırakalım.İçine sevginizi katmayı sakın unutmayınız.Afiyet olsun.

Yapılışı Zahmetsiz Mis Gibi Zeytinli Poğaça Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinli poğaça

zeytinli poğaça

zeytinli poça zeytinli poğaçalar poğaça poğça pogaca 2.5 su bardağı unu hamur yoğurma kabına alıp ortasını havuz gibi açın. 1 yumurta, 100 gr eritilmiş margarin, 1 çay bardağı sıvıyağ, 1 çay bardağı yoğurt ve 1 paket kabartma tozu ekleyip pürüzsüz bir hamur yoğurun....
  2. Mis Gibi Dut Pekmezi Yapılışı

Mis Gibi Dut Pekmezi Yapılışı

evde dut pekmezi nasıl yapılır dut pekmezi yapılışı Sevgili melekler, daha ziyade büyüklerimizin yapıp, memleketten bizlere yolladığı dut pekmezini biz de evlerimizde yapabiliriz. Biraz uğraştırsa da ev yapımı reçel, marmelat ve pekmezlerin yerini hiçbir şey tutmaz diyor ve evde dut pekmezi nasıl yapılır, tarifimize geçiyoruz :) Malzemeler 2 kilogram dut 1 kilogram şeker...
  3. Mis Gibi Elmalı Sarma Kurabiye Tarifi

Mis Gibi Elmalı Sarma Kurabiye Tarifi

elmalı kurabiye yapımı elmalı kurabiye tarifi Çayın yanına çok yakışacak nefis bir kurabiye tarifi ile karşınızdayız melekler :) Bu yazımızda sizlerle elmalı sarma kurabiye yapımı ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Önce malzemeler :tik: 1 Su Bardağı pudra şekeri 1 Yemek Kaşığı yaş maya 1 Adet yumurta 2 Su Bardağı un 1 Paket vanilya 1 Kase elma marmelatı 1 Yemek Kaşığı Sana Klasik Unun...
  4. Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Herkese keyifli bir pazar günü diliyor ve aranızda bilen varsa bana Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri yazmasını rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum tarifler için.
  5. Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :) Etli taze fasulye için gerekli olan...

Sayfayı Paylaş