gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yaprak Dökümü'nün 4 Güzeli

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

yaprak dökümü güzelleri necla yaprak dökümü fikretin kızı necla dokumu leyla Ekranlarin sevilen dizisi "Yaprak Dökümü"nun kederli babasi Ali Riza Bey’in uc guzel kizi ve gelinini canlandiran basarili oyuncular; Bennu Yildirimlar, Gokce Bahadir, Fahriye Evcen ve Deniz Çakir ile konustuk. Hem oynadiklari karakterleri anlattilar hem de dizi ve oyunculuk dunyasina dair onemli aciklamalarda bulundular.
    Bennu Yildirimlar (Fikret)

Herkes oyuncu oldu

Fikret karakteriyle buyuk ilgi topladiniz. Size gelen tepkiler nasil?​

- Ailenin en buyuk kizi Fikret’i canlandirmak benim icin buyuk bir zevk. Fikret’in vicdani sorumlulugu fazla olan, etrafindakileri bir arada tutmaya calisan bir yapisi var. Fikret ile adeta butunlestim. Galiba bu duygu ekrana iyi yansidi. Sokakta yururken insanlardan cok guzel iltifatlar aliyorum.

Şehir Tiyatrosu’nda da ayni karakteri canlandiriyorsunuz degil mi?​

- Evet, uc yildir Şehir Tiyatrosu’nda da ’Yaprak Dökümü’nde oynuyorum. Orda da Fikret’i canlandiriyorum. Roman gunumuze uyarlandigi icin dizide sadece donem farkli.

Dizilerde yer alan oyuncular genelde tiyatroyu ikinci plana itiyorlar. Peki siz?​

- 20 yasindan beri tiyatrodayim. 18 yildir bu sahneden besleniyorum. Bunlari da zamani geldiginde sectigim islerde kullaniyorum. Sadece evimde ya da cesitli dizilerde olmak beni oyuncu olarak besleyemez. Ben oyunculuk askimi gercek anlamda tiyatroda yasiyorum.

Popularite gercek oyunculugun onune geciyor mu?​

- 90 tane dizi cekiliyorsa ve bunlarin standartlari soru isaretleriyle doluysa, hem bu isten ekmek yiyenlerin hem de halkin sorunlara yanit bulmasi gerekir. Dizilerin magazinsel boyutu beni hic ilgilendirmiyor. Yapimci ve yonetmenleri de ilgilendirmemesi gerekiyor.

Oyunculuk tanimi gunumuzde yerini buluyor mu sizce?​

- Oyunculuk onune gelen her insanin rahatlikla yapabilecegi bir meslek konumuna sokuldu. Herkes oyuncu oldu. Bu acidan iyi bir durumda oldugumuz soylenemez. Bu iste diretip senelerini veren insanlara buyuk saygim var. Ancak oyunculukla alakasi olmayan sadece bir sekilde populer olduklari icin dizilerde oynayanlara cok kiziyorum. Ama sonucta kimseyi engelleyemezsiniz. Arz talep meselesi.

Ama populer isimler tiyatroda da yer aliyor.​

- Yine ayni cevabi verecegim; kimsenin tiyatro yapmasina engel olamazsiniz. Eger tiyatro yapmak istiyorsa yapar. Karari halk verir.

Gokce Bahadir (Leyla)​

Gercekten istiyorsam yaparim​

Leyla karakteriyle benzer yonleriniz var mi?​

- Ailenin ortanca kizi Leyla yasinin gerektirdiklerini yasayan bir kiz. İcinde cok buyuk heyecanlari olan ama babasina karsi saygisindan dolayi bunlari dizginlemeye calisan bir insan. Ben cok inisleri cikislari olan biriyim. Gunum gunume uymaz. Yasim Leyla’dan daha buyuk. Ama heyecanlarim hic dinmedi. Yasini hisseden biri degilim, cocuk ruhluyum. Leyla’yla heyecanlarimiz birbirine benziyor. Ama ben hayati kontrollu yasamiyorum.

- Oyuncu olarak kendinizi su anda nerede goruyorsunuz?​

Ben idealleri olan, azimli biriyim. Bir seyi gercekten istiyorsam, ona ulasmak icin her seyi yaparim. Eger yetenegim varsa bunun fark edilecegine inaniyorum.

- Mutlaka oynamayi cok istediginiz bir karakter vardir...

Şu ana kadar hep kendime yakin rolleri oynadim. Ama asil hayalim aykiri tipleri oynamak. Mesela sizofren bir karakter.

Fahriye Evcen (Necla)​

Tesadufen dizi oyuncusu oldum

- Necla oynamasi zor bir karakter degil mi?​

Benim icin zor ya da kolay rol diye bir sey yok. Necla da digerleri gibi buyuk zorluklar yasiyor. Necla da yanlis kararlariyla bu dökümün bir parcasi.

- Almanya’da dogup buyumus biri olarak Turkiye’de hic zorluk yasadiniz mi?​

Evet, yasadim. Almanya ve Turkiye birbirinden cok farkli iki ulke. Sosyal hayat, ekonomik sartlar cok farkli. Turkiye’de hayat daha zor.

- Nasil dizi oyuncusu oldunuz?​

Almanya’da tiyatro oyunlarinda rol aliyordum. Televizyonla alakam hic olmamisti. Turkiye’de bazi tesadufler sonucu televizyonla tanistim. Burada sansimin yaver gittigini dusunuyorum.

- Biraz ailenizden bahseder misiniz?​

Benim ailem de tipki dizideki gibi kalabalik. Dort kiziz, uc ablam var. Annemle babamin Ali Riza ve Hayriye karakterleriyle cok benzer yonleri var. Aile duzenimiz ayni. Dizideki gibi bizim evde de aksam yemeklerinde herkes ayni masada olmak zorunda.

Deniz Çakir (Ferhunde)

Biz bir aileyiz

Kadin İsterse dizisindeki Alev roluyle dikkat ceken Deniz Çakir, ayni dizide oynayan Cihan Ünal’la yasadigi askla gundeme gelmisti. Ardindan İki Arada Ask adli dizide rol alan Çakir, "Yaprak Dökümü"nde Ali Riza Bey’in gelini Ferhunde’yi oynuyor.

Çakir canlandirdigi karakter hakkinda sunlari soyluyor: "Ferhunde 25 yasinda bir banka memuresi. Elindekilerle hicbir zaman yetinmeyi bilmeyen rahat ve luks duskunu bir kadin. Ayni bankada calistigi Ali Riza Bey’in tek oglu Şevket’i etkiliyor. Evli oldugunu gizleyen Ferhunde, Şevket’in etrafina karabulutlari topluyor."

Yaprak Dökümü ile oyunculuk anlaminda kendini fazlasiyla tatmin ettigini belirten Çakir; "Basrol oyuncusundan figuranina tam bir ekibiz. Sette tam bir aile ortami var. Boylesine usta bir kadronun arasinda bulunmaktan cok memnunum" diyor.

Yaprak Dökümü'nün 4 Güzeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaprak Dökümü'nde ne oldu?

Yaprak Dökümü'nde ne oldu?

Yaprak Dökümü'nde ne oldu? 26 Haziran 2008 Perşembe 10:15 Ferhunde yeni avının peşinde... Şevket her şeyi anladı... Necla bayıldı... İşte finalin özeti; Kanal D’deki Yaprak Dökümü’nün sezon finali yine heyecanlı sahnelerle doluydu. Ferhunde yeni avının peşinde koşarken, darmadağın olan aileyi bekleyen yeni felaketler ve Necla’nın akıbetini gelecek sezona...
  2. Yaprak Dökümü'nün Şevketi AMATEM'e yatırıldı

Yaprak Dökümü'nün Şevketi AMATEM'e yatırıldı

İnşallah En Kısa Zamanda Kötü Alışkanlıklarından Kurtulur:) TELEFONLARINI KAPATAN, EN YAKIN ARKADAŞININ BİLE ULAŞAMADIĞI YAPRAK DÖKÜMÜ'NÜN ŞEVKET'İNİN UYUŞTURUCU TEDAVİSİ GÖRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI. Reyting rekortmeni Yaprak Dökümü dizisinin kadrosundan çıkartıldıktan sonra telefonlarını kapatan, en yakın arkadaşının bile ulaşamadığı Caner Kurtaran’ın AMATEM’de (Alkol ve Madde Bağımlılığı...
  3. Yaprak Dökümü'nde fırtına kopuyor

Yaprak Dökümü'nde fırtına kopuyor

Ali Rıza Bey, Hayriye Hanım'la Leyla yüzünden şiddetli bir tepki veriyor. Bu arada Mithat Bey'in Ferhunde hakkında öğrendikleriyle kafası karışıyor... Kanal D’nin başrollerinde Halil Ergün, Güven Hokna ve Bennu Yıldırımlar’ın oynadıkları, izlenme rekorları kıran dizisi “Yaprak Dökümü”nün bu bölümünde; Hayriye Hanım’ın, Ali Rıza Bey’e rağmen, yasaklı Leyla’ya doğru bir adım atması, evde çok...
  4. Yaprak Dökümü'nden müthiş final(Fotoğraflarla)

Yaprak Dökümü'nden müthiş final(Fotoğraflarla)

yaprak dökümü sedefin gelinliği yaprak dökümü sedef gelinlik sedefin gelinliği gelinlik modeli modeli Yaprak Dökümü” muhteşem bir “sezon finali” yapıyor. Kanal D’nin, başrollerinde Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır ve Bedia Ener’in oynadıkları, Fahriye Evcen, Gökçe Bahadır,Tolga Karel ve Seda Demir’in de önemli rollerini paylaştıkları, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği,...
  5. Yaprak Dökümü'nün Finalindeki Hata Şoke Etti.

Yaprak Dökümü'nün Finalindeki Hata Şoke Etti.

yaprak dökümü finalinde ilginç hata Yaprak Dökümü'nün Finalindeki Hata Şoke Etti. Finalde Böyle Hata Yapılır mı? Kanal D ekranlarında 5 yıldır yayınlanan ve dün akşam son bölümü ekranlara gelen Yaprak Dökümü'nde yapılan hata izleyicilerin gözünden kaçmadı... Ali Rıza Bey'in ölümüyle birlikte istanbul'daki evlerini boşaltıp Trabzon'a yerleşmeye hazırlanan Tekin ailesi'nin Trabzon'a tren...

Sayfayı Paylaş