gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yaprak Şekilli Tabak Yapımı

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

supla tabak modelleri tabak yapımı supla tabağı modelleri yapımı

[​IMG]1- İlk olarak Efaplast’ı paketinden çıkararak, elinizi biraz ıslatıp yumuşatınız. (Hepsini kullanmayacaksanız paket hava almamalıdır).

[​IMG]2- Islattığınız Efaplastı merdane ile 4-5mm kalınlığında açınız.

[​IMG]3- Kağıda büyük bir yaprak çiziyoruz.

[​IMG]4- Daha sonra yaprağınızı keserek açtığınız Efaplastın üzerine koyup maket bıçağı ile kesiniz.

[​IMG]5- Islak el yada ıslak sünger ile yaprağın kenarlarındaki ve üzerindeki pürüzleri yok ediniz.

[​IMG]6- Yaprağınızın tam ortasına küçük bir yaprak koyup merdane ile üzerinden geçiniz ve yaprağın ortasında küçük bir yaprak oluşturunuz.

[​IMG]7- Daha sonra bir kürdan ile küçük yaprağın üzerindeki damarları belirginleştiriniz.

[​IMG]8- Son olarak yaprağınızı uçlarını kıvırdıktan sonra içi oyuk bir tabağın içine koyup kurumaya bırakınız.

[​IMG]9- 24 saat sonra tamamen kuruyan yaprağınızı yeşilin tonları ile boyayıp üzerini yaldızlı boya ile süsleyiniz

Yaprak Şekilli Tabak Yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tabak

Tabak

Yemek ikram ettiği dost yakına, - tabağın değeri kadar- mala, şiddete ya da çekirgeye, Kadın için tabak erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına, Tabağın üzerine örtülen (kapak vb.) sırları gizlemeye, Hastanın evinden çıkan, içinde ne ollduğu bilinmeyen ve ağzı kapalı kab (tabak) onun vefatına, Tabakçı, sır saklayan kimseye delalet eder.
  2. Sonbahar Yapraklarından Gül Yapın

Sonbahar Yapraklarından Gül Yapın

Evinde farklılık isteyenler için süper birşey buldum. Hem yapımı eğlenceli hemde evinize çok güzel bir hava katacağına eminim:) Sonbaharın sararmış yapraklarından yazın muhteşem çiçeği olan gül yapabilirsiniz:) Nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız resimleri takip etmeniz yeterli :tik:...
  3. Ağaç yaprağından çiçek yapımı

Ağaç yaprağından çiçek yapımı

yapraktan gül yapımı Ay meleklerim biz melekler herşeyden bişiyler yapıyoruz... İşte hamarat ve ekonomik meleklerimee çok güzel bi fikirden oluşmuş çiçek yapımını paylaşmak istiorum.... Bakalım beğenecekmisinizz... Ağaç yaprağınan çiçek ypımı.. nasıl ama ???
  4. Yapraklardan gül yapımı

Yapraklardan gül yapımı

El becerisinde kendimi hiç yetenekli bulmuyorum.Bazen internetten araştırıyorum birkaç modelleri.Ama ne yaparsam yapayım beceri olmayınca ortaya pek birşeyde tutmuyor.Ama biliyorum Siz Bayanlar çok hamaratsınızdır.O nedenle bakın yapraklardan neler yapılıyor belki sizlerde denersiniz.....

Sayfayı Paylaş