gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

yapraklarda ilginçlikler

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Doğanın ilginç ve şaşırtıcı yansımalarını, bitkilerin büyüleyici dünyasında, birbirinden değişik yaprak formlarını incelerken görmek mümkündür... Bunlardan bazılarını sizin için seçtik; Çocuk Taşıyan Yaprak
    Bir Amazon Nilüfer bitkisinin değişime uğramış çiçek yaprakları küçük bir afacanı su üzerinde tutabiliyor...

Stresten Bayılan Yapraklar
    Küstümotu olarak bilinen bitki, bilimsel adıyla "Mimosa pudica" aşırı duyarlı bir bitki... Öyle ki bazı stresler (sıcaklık, soğuk, şok vs..) karşısında "hoşnutsuzluk" göstererek büzülen, tabiri yerindeyse bayılan yapraklara sahip. Şaşırtıcı olan yaprakların bir "işkenceye" maruz kaldığında en az bir saniye gibi olağanüstü bir hızda tepki vermesi...

kaynak:web portaltürkiye.com

2. Monera

Monera Forum Okuru

Ce: yapraklarda ilginçlikler
    paylaşım için saol

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

paylaşım için tşkler

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ellerine sağlık Çitos :)

yapraklarda ilginçlikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilginçlikler dünyası

ilginçlikler dünyası

ilginçlikler dünyası
  2. kansız,montajsız,ilginçlikler!!!

kansız,montajsız,ilginçlikler!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Yapraklar...

Yapraklar...

Ne kadar dogru bir söz degilmi meleklerim, YAPRAKLAR SON BAHAR GÜNÜ HEP ACMAK ISTER... Buyrun... Bugün Yine Tek Başıma Sabahladım.. "...Üzülmedim yoksun diye.. Nasılsa bir gün gelir.. Ben de ağlarım..."
  4. Badminton ilginçlikleri

Badminton ilginçlikleri

Badminton, nedir, nasıl oynanır, tarihi nedir, kimler tarafından oynanmıştır hakkında bilgi alalım. Bilinçli yapılması gereken bir spor olan badminton'un bilinmeyenleri melekler. -Badmintonun günümüzde bilinen adını, İngiltere Gloucestershire’daki Beaufort Dükü’nün Badminton Evinden aldığını, -Uluslararası Badminton Federasyonuna 147 ülkenin üye olduğunu, -Badminton dünyanın en hızlı...

Sayfayı Paylaş