gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yara bandının icadı, yara bandını kim buldu

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bu yazı: Yara bandının icadı, yara bandını kim buldu içerik kısaca.. yara bandını ilk kim buldu, yara bandı ne zaman bulundu, yara bandı nasıl icat edildi hakkında bilgiler içermektedir. Ecza dolaplarında asla eksik olmayan yara bandı, kim tarafından ve hangi tarihte icad edilmiştir diye hiç merak ettiniz mi Melek'ler? Ben ettim ve sizinde merak etmenizi sağladım, ee meraklarıda giderim dedim :A:A

yara bandını ilk kim buldu
    yara bandı ne zaman bulundu
    yara bandı nasıl icat edildi

Dünyanın ilk yapışkanlı hazır yara bandı Johnson & Johnson'ın piyasaya sürdüğü J&J Band-Aid yapışkanlı bandajıdır; firmada çalışan Earle E. Dickinson'ın 1920'de icat ettiği bu ürün 1921'de piyasaya sürüldü. Johnson & Johnson firması, 1885'te ameliyat pansuman ürünleri üretmek üzere kurulmuştu ve 1920'den çok daha önceden beri yapışkan cerrahi bant, gazlı bez ve benzeri ürünleri üretiyordu. Ama yapışkanlı yara bandı kapsamlı bir araştırma geliştirme çalışmasının değil, karısı Josephine'in sık sık kazaya uğraması nedeniyle, Dickinson'ın pratik zekasının bir ürünü oldu.

Yara bandının icadı, yara bandını kim buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben Senin Yara Bandınım Değil Mi?

Ben Senin Yara Bandınım Değil Mi?

Ben senin yara bandınım değil mi? Her yaralandığında sığındığın. Yaranı kapattığım, kanamanı durdurduğum, kendini iyi hissettirdiğim, ben senin yara bandınım değil mi? Ben senin yara bandınım değil mi, başka insanlara karşı yaranı gizlediğim, seni herkes gibi sağlıklı, steril gösterdiğim, yaralarını unutmanı sağladığım, yara bandınım değil mi? Ben senin yara bandınım değil mi? Yaran...
  2. koli bandından heykeller

koli bandından heykeller

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. İlk Yara Bandını Kim Buldu

İlk Yara Bandını Kim Buldu

yara bandı resmi yara bandı resimleri Az önce elimi kestim ve elime yara bandı yapıştırırken aklıma geldi...Acaba yara bandını ilk kim buldu nasıl ortaya çıktı diye ve hemen araştırdım...Bulduğum bilgileri sizinlede paylaşıyorum... Dünyanın ilk yapışkanlı hazır yara bandı Johnson & Johnson’ın piyasaya sürdüğü J&J Band-Aid yapışkanlı bandajıdır; firmada çalışan Earle E Dickinson’ın...
  4. Termostatın icadı, Termostatı kim buldu

Termostatın icadı, Termostatı kim buldu

Bu yazı: Termostatın icadı, Termostatı kim buldu içerik kısaca.. Termostatı ilk kim buldu, Termostat ne zaman bulundu, Termostatı kim icat etti hakkında bilgiler içermektedir. Sevgili Melek'ler, yine ben ve yine bir merak giderici konu daha... :) evet bu sefer ki merak giderici konumuz termostat :D:D Termostatı ilk kim buldu, Termostat ne zaman bulundu, Termostatı kim icat etti...
  5. Hamileyim koşu bandına çıkmam zararlımıdır?

Hamileyim koşu bandına çıkmam zararlımıdır?

hamilelikte koşu bandı kullanılırmı,hamilelikte koşu bandı sakıncalımıdır,hamilelikte koşu bandı kullanmak risklimidir,gebelikte koşu bandı kullanma hakkında bilgiler Günümüzde gebelik ile ilgili doğruluğu bilinmeyen pek çok efsane dolaşmaktadır. Ayrıca kadınlar da riskli doğum endişesi yüzünden bu efsaneler söz konusu olduğunda bebeklerini düşünerek dikkatli davranırlar. Ancak son...

Sayfayı Paylaş