gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yaralı asker o anı anlattı

Konu, 'Çöplük' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

Yaralı asker o anı anlattı

Aktütün'de karharamlık örneği sergilenmiş. GATA'da tedavi gören asker o korkunç saatleri anlattı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na yönelik terörist saldırı karşısında Mehmetçiğin üstün bir cesaret örneği gösterdiği ortaya çıktı.

Diyarbakırlı asker Vahdettin Karacadağ, terörist gruba 9 el bombası attıktan sonra son mermisine kadar ateş etmiş. Geri dönüp cephane aldıktan sonra mevzisine dönerken yaralanmış.

Kahraman Mehmetçiklerden biri olan yedi aylık asker Vahdettin Karacadağ'ın, saldırı sırasında nöbet istirahatinde olduğu, çatışmayı duyar duymaz yerinden fırlayarak sipere gittiği ve teröristlere bomba yağdırdığı ifade edildi.

Halen GATA'da tedavi altında tutulan er Karacadağ'ın saldırıda kalabalık terörist gruba 9 el bombası attıktan sonra biten mermisini almaya gittiği karakol dönüşünde karnından vurularak yaralandığı öğrenildi.

GATA'da tedavisi süren er Karacadağ'ı hastanede ziyaret ederek çatışma hakkında kendisinden bilgi alan akrabası Ferit Şeyhan, ''Biz Diyarbakırlıyız. Teröristler haindir. Akrabam onlara karşı kahramanca savaşmıştır.'' dedi.

Şeyhan, şunarı anlattı:

''Yaralanan kişi benim amcamın oğlu. Amcamın oğlu Şırnak'ta askerdi. Gündüz saat 12.00-02.00 arası çatışmaya girmişler. Ben bu bilgileri ondan aldım. Kendisi o sırada nöbet istirahatinde yatıyormuş. Bir bakmış silah sesleri gelmiş. Bunun üzerine koşup mevzilere girmiş. O teröristlerle, hainlerle çatışmaya girdiğini söyledi. Çatışmanın uzun sürdüğünü söyleyen amcaoğlu, bana ayrıca şunları söyledi:

'Dört tarafımızdan ateş açılıyordu. Bayağı kalabalıktı onlar, ben teröristlere 9 el bombası attım. Daha sonra ben MG-3 silahı kullanıyordum. Ben tekrar mevziye girdim. Benim mermilerim azaldı. Ben tekrar komutanımın izniyle karakola gittim, mermi aldım geldim. Tam mevziye girecektim bir baktım yaralanmışım, vuruldum.'

Amcamın oğlunun durumu iyi çok şükür, korkulacak bir şey yok. Göbekten bir mermi almış, midesinden, durumu pek ağır değil. Teröristler haindir. Onların yarısından fazlası Ermeni, zaten Ermeni için çalışıyorlar. Babası akrabaları hep yolda. Hastaneye geliyorlar. 20 yaşında, 7 aylık bir asker ve bekar.'' dedi.

Yaralı asker o anı anlattı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. O an....

O an....

O AN Önümdeki yol, sonuna kadar gitmediğim sürece, bana geçmişin yansıttıklarından fazlasını vaat etmeyecekti Biliyordum... Yine de bir umuttu beklide içimde ısrarla büyütmeye çalıştığım… Bilmiyordum ne kahvenin yansımalarını nede bir telvenin beni anlatabileceğine Boş bir bakıştı sadece, biri çıkacaktı işte sen buradasın telvelerin arasında ne kararmış ne aydınlanmış...
  2. o an.............

o an.............

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bingöl'de çatışma: 2 asker yaralı

Bingöl'de çatışma: 2 asker yaralı

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde 1 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmada 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruda, Bingöl'ün Yayladere ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçleri ile teröristler arasında bu sabah çıkan ve bir teröristin silahı ile birlikte etkisiz hale getirildiği...
  4. Yaralı asker böyle kurtuldu

Yaralı asker böyle kurtuldu

bayraktepe'deki çatışmada o da vardı. Arkadaşlarının şehit düştüğü saldırıda onu hayatta bırakan bakın neydi? Mevzisi el bombasıyla havaya uçurulan asker diğer arkadaşları şehit düşünce ölü taklidi yaparak hayatta kaldı. Bu arada 17 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan Antalyalı Veysel nasıl hayatta kaldığını annesine söyledi..Hakkari Askeri Hastanesi'nde tedavi gören...
  5. O An...

O An...

Karşımdasın işte... Bana bakmasan da oradasın, görüyorum seni. Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Kalbime gömdüm sözlerimi, ceset torbası oldu yüreğim. Tıkandığım o an, Elimi nereye koyacağımı şaşırdığım o an işte, Aklımdan o kadar çok şey geçti ki takip edemedim. Ellerim boşlukta, ben darda kaldım. Ellerim buz gibi, ben harda kaldım. Bir senfoni vardı...

Sayfayı Paylaş