gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Yarama Şiir Bastımmm

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

SEN YOKTUN, YALNIZLIK VARDI, SEVGİN YOKTU,
    HÜSRAN VARDI,
    GÜLÜCÜKLERİN YOKTU,
    GÖZYAŞLARIM VARDI,

BEN VARDIM...YADA VAR OLDUĞUMU SANDIM...

Tütün yoktu, tuz yoktu cââân; Yarama şiir bastım!..

Surda yâre yâreydi güllelerin izleri; bendeyse pâre pâre, dudaklarının!..
    Surlardaki yaralar dolar, kapanır ve örülürken ben; her bûsenin deliğinden burçlara asılırdım!..

Yârelerimdi yârin göründüğü mazgallar;
    Her delikten cansuyum canânıma bakardım!
    İlaç yoktu, tütün yok ve tuz dahi yoktu cân;
    Her kanayan yarama birkaç şiir sarardım!..

Palto yoktu, kazak yoktu; yorgan yok ve yatak yoktu...
    Buz solurken ortalık, üstüme şiir aldım!
    Ekmek yoktu, katık yoktu... Su dahi yok iken cââân; kaş çatmadan, karnıma yine şiir dolardım!..
    “Ben” vardım önceleri, sonra “sen ve ben” olduk...
    Ardından; senden bende, bir “yara” peydahladın;
    ... ve gittin!..
    .....
    Yarimin hatırası; bir öksüz “evlat gibi yarama” şiir bastım...
    Ekmek yoktu, döşek yoktu...
    ilaç yoktu, ve tuz yoktu...
    Tütün dahi yoktu cââân;
    Şiir bastım yarama.. .

*Gizemli Kıs* bunu beğendi.
  2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    süper olmuş bbegim emeğine sağlık

KeLeBeK's bunu beğendi.
Yarama Şiir Bastımmm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ŞİİR

ŞİİR

Hz. Enes (r.a) anlatıyor: Medine dışında çölde yaşayan birisi Hz. Peygamber'e (s.a.v) geldi ve: "Ey Allah'ın Resûlü! Kıyamet ne zaman kopacaktır?" diye sordu. Efendimiz (s.a.v): "Hay yazık sana, sen kıyamet için ne hazırladın?" diye sordu. Adam: "Öyle fazla bir ibadet ve taatim yoktur, fakat ben Allah ve Resûlünü seviyorum" diye cevap verdi. O zaman...
  2. Şiir

Şiir

İlahi aşkı, Allah -c.c.- sevgisini konu edinen; Efendimiz Aleyhisselam'ı, ashabı (r.a.), Evliyayı (k.s.) ve iyi kulları, insanın yücelik ve erdemlerini ve ince duyguları anlatan şiir hayır ve iyiliğe; Küfrü ve batıl olan şeyleri konu alan şiir şerre; Sannat değeri olmayan, vezni ve diğer değer ölçüleri bozuk şiir görmek abuk sabuk konuşmaya; Kafiye yahut kafiye harfi görmek ilim, sanat ve...
  3. İlişme Yaralarıma!...

İlişme Yaralarıma!...

Hüznü yandı bugün gözlerimin... feri söndü... seni aramak her bir sevda kokan satırlar da.... ve her seferinde eli boş dönmek kapıda beni bekleyen bir sevdaya.... hani en çok kanatan canım!.... o gözlerimde seni arayan çocuk bakışlı sevdaya 'yine gelmedi' demekti ya boşver git!..sen hiç olmamışsın ki aslında... yaşanılanları koca bir yalan edip.... kapıları ardıma kadar kapa da git...
  4. Dokunma Yaralarıma

Dokunma Yaralarıma

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş