gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Yaramın kanını silmeyin

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Yaramın kanını silmeyin Alçak bir saldırıya kurban gitti. Gencecik bir fidandı. Çok önceden ailesine gönderdiği fotoğrafta vasiyetini yazmıştı.
    Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Antalyalı Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in, Serik ilçesine bağlı Zırlankaya köyündeki evinde yas var.

Şehidin annesi Havana Yeşil, oğlunun hemen her gün telefonla aradığını, aramadığı günlerde de kendilerinin telefon ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Yavrumla hemen her gün konuşur, telefonla arar, moral verirdik. Çok zor bir bölgede görev yaptığını söylüyordu. Kendine iyi bakmasını söylüyorduk. Bayramın birinci günü aradı. Askerliğinin bitmesine 130 gün kaldığını söyledi ama bitiremedi. Yüreğimiz yanıyor. Kahrolsun terör.''

Şehit Er Ramazan Yeşil ile en son görüşen dayısının eşi Gülşah Kuzu da, Ramazan'ın telefonda sesinin durgun olduğunu belirterek, ''Dün öğle saatlerinde arayan Ramazan iyi olduğunu söyledi. Bayramımızı kutladı'' dedi.

BABA KONTROL ALTINDA

Ramazan Yeşil'in şehit olduğu haberinin ulaşmasıyla baba Ali Yeşil fenalaştı. Sağlık görevlilerince müdahale edilen ve sakinleşmesi için iğne yapılıp, ilaç verilen Ali Yeşil'in kalp grafisi de çekildi. Ali Yeşil'in konuşmakta güçlük çektiği ve oğlunun şehit edildiği haberini aldıktan sonra konuşmadığı öğrenildi.

Bu arada, Antalya İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Abdullah Aşık da, Zırlankaya köyüne gelerek, şehidin ailesine baş sağlığı diledi. AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da köye gelerek, şehidin ailesini ziyaret etti. Ramazan Yeşil'in şehit edildiği haberi üzerine çevre köy ve beldelerden çok sayıda vatandaş da Zırlankaya köyüne geldi. Köyde yoğun bir kalabalık gözleniyor.

Şehit komando er Ramazan Yeşil'in ailesine gönderdiği fotoğrafın yanındaki şiir şöyle:

ŞEHİT KOMANDONUN VASİYETİ

Olur ya bir çatışmada ölürsem
    Arkamdan yas tutmayın
    Bırakın toprağımda rahat uyuyayım
    Bedenimden elbisemi çıkartmayın
    Onlar benim gururumdur
    Ölünce kefenim olacak
    Başımdan beremi çıkartmayın
    O benim şanım şerefim olacak
    Ayağımdan botlarımı çıkartmayın
    Onlar nice yollar aşacak
    Şehit olursam Sırat Köprüsü'nden geçecek
    Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur
    Ölünce mezarıma sembol olacak
    Yaramın kanını silmeyin
    Ahirette hesabı sorulacak
    Göğsümden kör kurşunu çıkartmayın
    O benim madalyam olacak.

2. azra02

azra02 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yaramın kanını silmeyin
    Allah ailelerine sabır versin çok zor şuan gözlerim doldu bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun

3. IdriL

IdriL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yaramın kanını silmeyin

Allah rahmet eylesin mekanıı cennetolsun şehidimiz....

Yaramın kanını silmeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanun

Kanun

normlar hiyerarşisinde anayasanın altında, tüzüklerin üstünde yer alan, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “kanun” adı altında konulmuş hukuk kurallarıdır. İdare hukukuna kaynaklık eden pek çok kanun vardır. Bunlardan bir kaçı şunlardır: 6 Ocak 1982 tarih ve 2577 sayılı İdarî Yargılama Usûlü Kanunu, 6 Ocak 1982 tarih ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu, 6 Ocak 1982 tarih ve 2576 sayılı Bölge...
  2. İlişme Yaralarıma!...

İlişme Yaralarıma!...

Hüznü yandı bugün gözlerimin... feri söndü... seni aramak her bir sevda kokan satırlar da.... ve her seferinde eli boş dönmek kapıda beni bekleyen bir sevdaya.... hani en çok kanatan canım!.... o gözlerimde seni arayan çocuk bakışlı sevdaya 'yine gelmedi' demekti ya boşver git!..sen hiç olmamışsın ki aslında... yaşanılanları koca bir yalan edip.... kapıları ardıma kadar kapa da git...
  3. Dokunma Yaralarıma

Dokunma Yaralarıma

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Yaralarım Gocunuyor

Yaralarım Gocunuyor

aşk, duygu yüklü yazılar, sevgi cümleleri, karışık şiirler, hüzünlü aşk dolu hikayeler burada Bakalım beğencekmisiniz hanımlar Aşka düştük. Aşık olduk. Yandık yandık kavrulduk. Bir zaman geldi. Söndük. Bitti aşk. Belki de artık çok geç. Geçti bizden. Şimdi umutsuzluk zamanı. Benim için her şeyi bittiği yer tam da burası. Artık aşık olmam ben. Başkasını, birisini, adı ne olursa olsun,...

Sayfayı Paylaş