gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Yarana Bak İyileş.

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Yaranıza bakın, acınız azalsın! Evet yanlış okumadınız hanımlar bakın yaranıza hemen iyileşin..

Bir dahaki sefere aşı olmak için doktora gittiğinizde gözünüzü kapamak yerine iğnenin ucuna bakın. Çünkü yaraya bakmak ağrınızı azaltıyor!
    İngiliz bilim adamları birkaç yıl önce bir grup kişinin lazer ile ufak bir hasar yaratılan ellerine baktıklarında daha az ağrı hissettiklerini kaydetmişti.

Şimdi ise benzer bir araştırmada örneğin elinde yara olan kişiler tedavi edilirken bir ayna yardımıyla büyük yaralar daha küçük, küçükleri ise daha büyük görülecek şekilde yansıtıldı. Bu araştırmanın amacı ağrıda herhangi bir değişiklik olup olmayacağıydı.
    18 katılımcıdan ellerinde tuttukları nesne acıtacak kadar ısındığında söylemeleri istendi.
    Psychological Science isimli dergide yayımlanan sonuçlara göre eli daha büyük gösteren aynalar kullanıldığında daha fazla ağrı hissettikleri ortaya konuldu.

Yarana Bak İyileş. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. talebem iyileşti!

talebem iyileşti!

Haber aldım, Muhammed iyileşmiş, Yine okuluna gelmek istemiş. Sağlık haberine pek çok sevindim, Yarın sabah gelsin okula dedim. Zayıflığını düşünmeyip gelsin, Ders yapmasa da gezip eğlensin. O gece gözüme uyku girmedi, Gönül cefa çekti, sefa sürmedi. Garip gönül uyumadan bekledi, Talebem ve mürşidim Muhammed’i. Sabah olsa acep çıkıp gelir mi? Kölesini gamdan azat eder mi? Görür müyüm o...
  2. Hadise: Mucize Şekilde İyileştim

Hadise: Mucize Şekilde İyileştim

etek altını gösterenler hadisenin kocası Elemelerde büyük başarı gösteren Hadise'yi tüm melekler olarak gönüden kutluyoruz başkenti Moskova'da düzenlenen 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nın birinci yarı final elemelerinde finale kalmayı başaran Hadise, yarışma öncesi çok hasta olduğunu ancak mucize sayılacak şekilde iyileştiğini söyledi. Hadise, finale kalmasının ardından Rusya'ya...
  3. Mucize yaratan doğal bakım formülleri

Mucize yaratan doğal bakım formülleri

Kayısı çekirdeği tozu, siyah üzüm çekirdeği tozu, yulaf tanesi unu, pirinç unu, nişasta ve kil… Bütün bunlar bir araya geldiğinde güzel bir vücudun formülü ortaya çıkıyor! Bu mevsimde cildinizi hem içten hem de dıştan destekleyip korumanız lazım. Çünkü soğuk havalarda her citte bozulmalar olur. Ebegümeci, biberiye, ısırganotu yağı, üzüm çekirdeği, adaçayı ve nane gibi doğanın nimetlerinin...
  4. Yaralarım Gocunuyor

Yaralarım Gocunuyor

aşk, duygu yüklü yazılar, sevgi cümleleri, karışık şiirler, hüzünlü aşk dolu hikayeler burada Bakalım beğencekmisiniz hanımlar Aşka düştük. Aşık olduk. Yandık yandık kavrulduk. Bir zaman geldi. Söndük. Bitti aşk. Belki de artık çok geç. Geçti bizden. Şimdi umutsuzluk zamanı. Benim için her şeyi bittiği yer tam da burası. Artık aşık olmam ben. Başkasını, birisini, adı ne olursa olsun,...
  5. Berrin nasıl iyileşti

Berrin nasıl iyileşti

berrin nasıl iyileşti, cilt sorunları nasıl geçti, haberleri ve merak ettikleriniz burada arkadaşlar. "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinin Berrin'i cilt sorunlarından kurtuldu peki nasıl; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek'ler:) 'Öyle Bir Geçer Zaman ki' nin Berrin'i Yıldız Çağrı Atiksoy'un yüzündeki problemden nasıl kurtulduğu tartışma konusu oldu. Bir çok firmanın "...

Sayfayı Paylaş