gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yaratıcı Fikirlere Giden Yollar

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yaratıcı fikirlere giden yollar! 1. Adım: Zihin hammaddeleri bir araya getirmeli. (Ürün ve insanlar hakkındaki özel bilgiler ve hayat ve olaylara dair genel bilgiler) 2. Adım: Zihin tüm bu malzemeyi öğütme sürecine girer.
    3. Adım: Tüm konuyu ve problemi mümkün olabildiğince zihninizden atıyorsunuz.
    4. Adım: Boşluktan bir fikir ortaya çıkıyor.
    5. Adım: Yeni doğmuş fikninizi alıp gerçek dünyaya bırakıyor ve nasıl başarılı olduğunu görüyorsunuz.
    Helmholtz

1. Aşama: "Hazırlık": Problemin her yönüyle incelendiği aşama. Ürün ve insanlar hakkındaki özel bilgiler ve hayat ve olaylara dair genel bilgiler.
    2. Aşama: "Kuluçka": Bilinçli olarak problemin düşünülmediği aşama.
    3. Aşama: "Aydınlanma": Mutlu fikirlerin beklenmedik bir anda, herhangi bir çaba harcanmadan esin gibi birden ortaya çıktığı aşama.
    Moshe F. Rubinstein

1. Aşama: Hazırlık
    • Problemin elemanları üzerinden tek tek geçerek, aralarındaki ilişkiyi araştırmak.
    2. Aşama: Kuluçka devri
    • Eğer bir problemi çabuk çözemiyorsanız, üstüne yatın.
    3. Aşama: Esin
    • Bir çözüm ya da olası bir çözüm yolu aniden ortaya çıktığında bir coşku kıvılcımı hissedersiniz.
    4. Aşama: Doğrulama
    • Çözümün gerçekten işleyip işlemediğini kontrol edersiniz.
    James Webb Young

Yaratıcı Fikirlere Giden Yollar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğiniz için yaratıcı fikirler..

Bebeğiniz için yaratıcı fikirler..

Bebeğiniz için yaratıcı fikirler... Bebeğinizin aynı zamanda değişik açılardan siyah beyaz filme çekilmiş profil resimlerinden oluşmuş böyle sanatsal bir çalışma zaman geçtikce ve bebeğiniz büyüyüp kocaman bir delikanlı veya güzeller güzeli bir genç kız olunca bile odasının değişmeyen demir başlarından olacaktır. Bence böyle bir tablo her bebeğin hakkı. Bu hatıra panosu ile unutmak...
  2. Bebeğiniz için yaratıcı fikirler...

Bebeğiniz için yaratıcı fikirler...

Bebeğinizin aynı zamanda değişik açılardan siyah beyaz filme çekilmiş profil resimlerinden oluşmuş böyle sanatsal bir çalışma zaman geçtikce ve bebeğiniz büyüyüp kocaman bir delikanlı veya güzeller güzeli bir genç kız olunca bile odasının değişmeyen demir başlarından olacaktır. Bence böyle bir tablo her bebeğin hakkı. Bu hatıra panosu ile unutmak istemediğiniz anların resimlerini özel...
  3. yaratıcı muhteşem fikirler

yaratıcı muhteşem fikirler

muhteşem fikirler yaratıcı hobiler muhteşem iş fikirleri yaratıcı iş fikirleri ticari fikirler Polar kumaşlarınızı değerlendirin Eldeki malzemelerle yapabilecekleriniz..
  4. Bebek odası için yaratıcı fikirler

Bebek odası için yaratıcı fikirler

bebek odası takımları bebek odaları odalari odasi bebekodası Aileye katılacak bir bebekle birlikte tüm hazırlıklara başladınız onun için en iyisi ve güzeli olması adına çabalarınız..Bu işe bebek odasından başlamak istiyorsanız işte size konuyla ilgili yaratıcı fikirler ve işinize çok yarayacağını düşündüğüm tüyolar=) Birçok anne adayı bebeği için masallardaki gibi bir oda hayal eder. Fakat...
  5. 2014 Yaratıcı Home Ofis Fikirleri

2014 Yaratıcı Home Ofis Fikirleri

En Güzel Home Ofis Dekorasyonları 2014 Home Ofis Dekorasyonları Modern Home Ofis Örnekleri Özel bir ofis açmak için yeterli bir bütçeniz mi yok? Ya da eviniz ile ekonominize uygun bir işyeri arasındaki mesafe çok mu fazla? O halde home ofis açarak bu sorunlarınızdan kurtulmaya ne dersiniz? Eviniz genişse ve home ofis olarak kullanabileceğim odam mevcut diyorsanız birbirinden güzel fikirlerle...

Sayfayı Paylaş