gebe
  1. Wamp

Wamp Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Yardım edebilecek olan var mı?

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Wamp tarafından paylaşıldı.

Herkese Merhaba. Ben 21 yaşında, üniversite son sınıf olan bir kızım. Annem babam ben 2 yaşındayken ayrılmışlar. Annemle beraber geçen haftaya kadar dedemin yanında köyde yaşıyorduk; fakat evde henüz evlenmemiş olan 40 yaşında bir teyzem de var. Annemle bizi evden attırmak istedi ve türlü yalan dolanlarla annemle beni dedem gözümüzün yaşına bakmadan dışarıya attı. Üstelik ne maddi bir gelirimiz ne de gidecek bir yerimiz vardı.Neyse ki dayım alıp bizi kendi evine getirdi ama burada da yengemin bizi istemediği her halinden belli. Ben üniversiteye giderim okullar açıldığında o sorun değil ama annem ne olacak. Annemi bu halde görmek beni öldürüyor. Sürekli ağlıyor gözümün önünde. Her yere iş başvurusu yaptık ses çıkmadı. Annemi okuduğum şehre götürmek istiyorum. Orda bir iş bulur çalışırız diye düşünüyoruz. Ben de okuldan arta kalan zamanlarda çalışıcam Şu an annemle tek gelirimiz babamdan gelen 300 lira nafaka. Bir de benim devletten aldığım 330 lira burs ki bunun da 160 ı yurda gidiyor. Son sene diye dershaneye de yazılmıştım dedem yardımcı olur diye. Kafayı yiyeceğim. Okulumu bırakayım diyorum annem olmaz diyor. Sosyal yardımlaşma gibi her yere gittik 100 lira verip gönderdiler elimize tek seferlik. Başka da yapabilecekleri bir şey yokmuş. Düşenin dostu olmuyormuş gerçekten bunu bu yaşımda öğrendim. Annemi okuduğum yere getirene kadar bana 50 -100 lira burs yardımında bulunabilecek olan ve ya bir tanıdığı var mı acaba.Bunu yazarken çok utaıyorum ama annemin gözümün önünde erimesi canımı yakıyor. İsterseniz size öğrenci belgesi anne baba gelir durumu gibi belgelerimi ulaştırbilirim. Ne olur aylık 100lira dershane borcum bana destek olabilecek olan var mı? Okulum bitince geri öderim yemin ederim. Şu an çok çaresizimm

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar,
    Dünya'da, size yardım yapabilecek kişilerin çevrenizde olmaması demek, herkesin aynı olduğunu, düşenin ise dostu olmadığı anlamına gelmiyor. Buraya yazarak siz ulaşacağınız yere ulaştınız. Dahada ulaşacaksınız buna emin olun.

Lütfen bize [email protected] adresinden ulaşınız. Ayrıca bizlere bu mail adresi haricinde Facebook sayfamız aracılığı ile mesaj gönderebilirsiniz.

Saygılar.

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    İyiler ve doğrular enin de sonun da kazanır ve kazanacak da ...Halen düşenin dostu olan adam gibi adamlar var merak etme sen ablacım. Bize ulaşırsan elimizden geleni yapmaya hazırız Allah yar ve yardımcın olsun...

BEYZA21 bunu beğendi.
Yardım edebilecek olan var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yok mu Bana Yardım Edebilecek Olan?

Yok mu Bana Yardım Edebilecek Olan?

Arkadaşlar ben büyük bir beceri göstererek yazın ortasında grip olmayı başardım:first::D ve doğal olarak sesimde değişti ve bozuldu :S şimdi ben iyileştim ama sesim hala bozukk :uhu: Cumartesi gününe kadar sesimi toparlamam lazım bu benim için çok önemli sesimi toparlamam için önerileriniz var mı? Sesimi ney düzeltebilir neler yapabilirim. Bu benim için çok önemli önerilerinizi bekliyorum :cry:
  2. Kızlar AYDINlı olanınız var mı?Yardım :(

Kızlar AYDINlı olanınız var mı?Yardım :(

Kızlar ben doğuda çalışan ve kışın ağır şartlarını yaşayan bir öğretmenim bu sene tayin isteyeceğiz Aydın istediğim şehir eşimle internetten araştırabildiğimiz kadar araştırdık ama tabiki yeterli değil eğer Aydınlı olan ya da Aydın'da yaşayan memur arkadaşlar varsa yardım eder misiniz?Memurun yaşayabileceği bir şehir mi?merkez mi ilçeler mi iyidir?kiralar geçim dünyası nasıldır?LÜTFEN YARDIM...
  3. Pul pul olan cilttler için tavsiye edebileceğiniz bakım ürünü var mı melekler.

Pul pul olan cilttler için tavsiye edebileceğiniz bakım ürünü var mı melekler.

:hey: CİLDİMDE ÇOK FAZLA ÖLÜ TABAKA OLUŞTU.BU DURUM CANIMI ÇOK SIKIYOR.AYNALARA BAKAMAZ OLDUM..AYRICA 3.5 AYLIK HAMİLEYİMM..ACİLLL CİLT BAKIM ÜRÜNÜ ALMAM LAZIM..TAVSİYELERİNİZİ ALABİLİR MİYİMMM
  4. Arkadaşlar Lutfen Yardım Witten Hakkında Bilgisi Olan Var Mı???????

Arkadaşlar Lutfen Yardım Witten Hakkında Bilgisi Olan Var Mı???????

Meleklerım Almanya Witten e gelin gıdeceğım ama hala oraya aıt tam bılgım yok oradan olan yada wıtten hakkında bılgısı olan bana yardımcı olabılır mı ?.....
  5. FİKRİ OLAN VAR MI

FİKRİ OLAN VAR MI

ya ben uyuken ingilizce öğrenme seti aldım 79 tl ye daha dün aldım çoğu sitede böyle 79 tl lik olanların korsan olduğu ve işe yaramadığı yazıyor ama çoğu yerdede işe yaradığı ve iyi olduğu söyleniyor deneyen veya işe yarayıp yaramadığını bilen varmı lütfen yardım edin annem de bilmiyor. of ne yapıcam ya işe yaramazsa gitti 80 lira.

Sayfayı Paylaş