gebe
  1. Yardım edin Dişler :(

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında BabyPink tarafından paylaşıldı.

merhaba daha yaşım genç, ama dişlerim çarpışık. şu yaşıma kadar toplum içinde bir kere rahat gülmedim konuşurken bile utandım. Şuan diş teli taktırmayı düşünüyorum.
    Ama dişlerimde çok dolgu var azı dişlerim de, yan dişlerim de bazı dişlerin aralarında hatta ön dişimin arasında ufak bir dolgu var.
    Bu dişlere tel takılır mı bilmiyorum dolgu tele sorun yaratır mı :(
    bir kaç ortodontiste gittim biri bu halde bilmiyorum tedavi mümkün olmayabilir dedi, son gittiğim 1. azı dişim üsten kırık diye çekti ve yanlardan bitane çekti, dolgularını yaptır gel takalım dedi.
    Dişlerimin tek tek yapıları güzel, ama o kadar dolgu var ki, sanki takıp iki sene bekleyip çıkardığımda düz ama kusurlu olucak. Yada tedavide sorun çıkıcak, dolgun çıktı çürük oluştu falan.
    pazartesi tel için randevum var takılacak, dolgularımı yaptırıp gideceğim.
    ama lütfen moralimi düzeltin böyle çok dolguyla tel taktırıp sonuç alan var mı?:(

2. bur_çak

bur_çak Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    ben iki dolguyla taktırmıştım lisedeyken ve damaklıydı benimki ön dişimin yanındaki dişim çok arkadaydı ağzımı açsam o boşluk belli oluyodu, dolgularım arka taraftaydı biri sağ tarafta biri sol tarafta üstteydi ikiside teller orayada değiyodu tabi ama sorun olmadı bende,sorunum konuşmaktı :D kimseyle konuşamıyodum dilim damağa değiyodu ç ş s k l t z öyle bi çıkıyodu ki anlatamam sylvester gibi hissediyodum ama o bile benden daha iyi konuşuyodu o derece :D hocalarım biliyodu teller olduğunu ses etmiyolardı duruma :D ama geçti sonra diş yerine geldi olması gereken yerine :D bi kaç dişçiye daha görün istersen emin olmak için en azından kafan rahat olur durumunu iyice anlatırsın onlarda ne yapılması gerektiğini tedaviyi anlatırlar :) çok geçmiş olsun canım inş güzel bi gülümsemeye sahip olursun yakın zamanda :)

Yardım edin Dişler :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yardım edin!

yardım edin!

düzenli adet görmeme rağmen geçen ay adetim 5 gün geçti.umut yerini hüzün aldı.02-06 -2011 adet olmam gerekiyordu.ve gece 11 de pembemsi bir kanama oldu az az geldi.gece boyunca daha önce yaşadığım adet sancısı yoktu.yerleşme kanaması diye ve biraz üzgünlükle bekledim.ama gelmedi.sabah kalktığımda iç çamaşırımda kan yerine siyah leke vardı.bu günse kahverengi lekelenme devam ediyor.geçen ayki...
  2. Yardım edin !!!!

Yardım edin !!!!

merhaba ben birini seviyorum ama onun beni sevip sevmediğini bilmiyorum . nisan ayının 25 inde çıktım 26 sında ayrıldı nedenide 5. sınıfta beni sevdiğini solediğinde ( tabi küçüktüm şimdi sekize geçtim ) öğretmene şikayet etmekmiş . geçen günde facebook ta konuşurken bana göz kırpma ve öpücük işaretlerini gönderdi . çok kafam karışık . bana yardım edin . ona nasıl davranmalıyım . nasıl...
  3. yardım edin ?

yardım edin ?

merhabalar ben 16 yaşındayım ve kollarımda ellerimde hatta parmaklarımda kıllar var ve ben bu durumdan çok rahatsızım üzülüyorum yani bana kesin işe yarar bi çözüm önerirmisiniz lütfen inanın size çok büyük dualar ederim yardım edin nolur !! ? :'(((((
  4. Yardım edin

Yardım edin

14 yaşımdayım bu sene yeni mezun oldum 8. Sınıftan ve 6. Sınıftan beri bir çocuğa aşık oldum ama nasıl derler hani sınıf grulaşmaları var ya biz ayrı gruplardanız biz ezilenler onlar ezenler ben onu 3 senedir seviyorum onada söyleyemiyorum onu bütün okul tanıyor ve herkezde ondan yana ne yapacağımı bilmiyorum benim ise okulda bir popülerliyim yok şimdi okuldan mezun olduk ama ben hala onu...
  5. yardım edin

yardım edin

adetim 1 hafta geçti kan testim 0,100 çıktı hamilemiyim

Sayfayı Paylaş