Yardım edin Dişler :(

BabyPink

Yeni Üye
Üye
Yardım edin Dişler :(
merhaba daha yaşım genç, ama dişlerim çarpışık.
şu yaşıma kadar toplum içinde bir kere rahat gülmedim konuşurken bile utandım.
Şuan diş teli taktırmayı düşünüyorum.
Ama dişlerimde çok dolgu var azı dişlerim de, yan dişlerim de bazı dişlerin aralarında hatta ön dişimin arasında ufak bir dolgu var.
Bu dişlere tel takılır mı bilmiyorum dolgu tele sorun yaratır mı :(
bir kaç ortodontiste gittim biri bu halde bilmiyorum tedavi mümkün olmayabilir dedi, son gittiğim 1. azı dişim üsten kırık diye çekti ve yanlardan bitane çekti, dolgularını yaptır gel takalım dedi.
Dişlerimin tek tek yapıları güzel, ama o kadar dolgu var ki, sanki takıp iki sene bekleyip çıkardığımda düz ama kusurlu olucak. Yada tedavide sorun çıkıcak, dolgun çıktı çürük oluştu falan.
pazartesi tel için randevum var takılacak, dolgularımı yaptırıp gideceğim.
ama lütfen moralimi düzeltin böyle çok dolguyla tel taktırıp sonuç alan var mı?:(

ben iki dolguyla taktırmıştım lisedeyken ve damaklıydı benimki ön dişimin yanındaki dişim çok arkadaydı ağzımı açsam o boşluk belli oluyodu, dolgularım arka taraftaydı biri sağ tarafta biri sol tarafta üstteydi ikiside teller orayada değiyodu tabi ama sorun olmadı bende,sorunum konuşmaktı :D kimseyle konuşamıyodum dilim damağa değiyodu ç ş s k l t z öyle bi çıkıyodu ki anlatamam sylvester gibi hissediyodum ama o bile benden daha iyi konuşuyodu o derece :D hocalarım biliyodu teller olduğunu ses etmiyolardı duruma :D ama geçti sonra diş yerine geldi olması gereken yerine :D bi kaç dişçiye daha görün istersen emin olmak için en azından kafan rahat olur durumunu iyice anlatırsın onlarda ne yapılması gerektiğini tedaviyi anlatırlar :) çok geçmiş olsun canım inş güzel bi gülümsemeye sahip olursun yakın zamanda :)

Geri