gebe
  1. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83

Yardım Edin Lütfen... (kpss)

Konu, 'Eğitim Şart' kısmında RefRa tarafından paylaşıldı.

28 kasımda sınava giricem ama hiç çalışamadım. Fazla vaktim yok bu yüzden en çok hangi konulardan çıkıyo bunu öğrenip ona göre çalışma yapmak istiyorum. Ama bu konuda bi bilgim yok bilgisi olanlar bana kpss de en çok çıkan konuları söyleyebilir mi? Şimdiden hepinize tşk ederim...

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    TÜRKÇE (Toplam 30 soru geliyor) -Sözcükte Anlam
    -Cümlede Anlam
    -Paragraf
    -Yazım Kuralları
    -Noktalama İşaretleri
    -Anlatım Bozukluğu

MATEMATİK(Toplam 26-27 soru geliyor)
    -Sayılar(Doğal sayılar,Tam sayılar,Kesirli Sayılar,Irasyonel Sayılar)
    -Üslü Sayılar,Köklü Sayılar
    -Bülünebilme,OBEB ,OKEK
    -Sıralama,Basit Esitsizlikler,Mutlak Değer
    -Çarpanlara Ayırma, Oran Orantı
    -Denklem Sistemleri
    -Problemler(Sayı,Kesir,Yaş,İşçi-Havuz,Yüzde,Kar-Zarar,Faiz,Karışım,Hız)
    -Kümeler,İşlem
    -Permütasyon,Kombinasyos,Olasılık
    -Grafik ve Tablo okuma

GEOMETRİ(Toplam 3-4 soru geliyor)
    -Açılar
    -Çokgenler
    -Çember,Daire
    -Analitik Geometri
    -Katı Cisimler

GENEL KÜLTÜR SINAVI KONU BAŞLIKLARI
    KPSS’de Genel Kültür Sınavı 60 soruluk bir sınavdır.Bu sınavda 30 soruluk Tarih , 18 soruluk Coğrafya ve 12 soruluk Vatandaşlık testi bulunmaktadır.
    KPSS’de sınava hazırlanan öğrencilerin Genel Yetenekte çok zorlandığı bölüm Türk-İslam-Osmanlı Kültür ve Uygarlıkları ile ilgili sorulardır.

TARİH (Toplam 30 soru geliyor)
    -İslam Öncesi Türk Devletleri
    -Türk-İslam Tarihi
    -Osmanlı Tarihi
    -Osmanlı Devletinin Duraklama Devri
    -Osmanlı Devletinin Dağılma Dönemi
    -Osmanlı Kültür ve Uygarlığı
    -Kurtuluş Savaşının Hazırlık Aşaması
    -Kurtuluş Savaşını Askeri Aşaması(Cepheler)
    -Türk İnkılapları ve Yeniden Yapılanma Dönemi
    - II.Dünya Savaşı ve Sonrası

TÜRKİYE COĞRAFYA(Toplam 18 soru geliyor)
    -Coğrafi Konum
    -Türkiye’de yeryüzü şekillerinin oluşumu
    -Türkiye’nin Akarsuları
    -Türkiye’nin İklimi
    -Türkiye’nin Bölgeleri(Beşeri – Ekonomi – Madenler v.b.)

VATANDAŞLIK(Toplam 12 soru geliyor)
    -İnsan Toplum ilişkileri ve Toplumsal Kurallar
    -Devlet ve Demokrasi
    -İnsan hakları ve Uluslararası kuruluşlar
    -Anayasa
    -İdare Hukuk,-Milli Güvenlik,-Ekonomi

Lisans için dağılım bu önlisans için de çok farklı olduğunu sanmıyorum.Kolay gelsin.

3. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    çok saol ablacım ama ben vaktim kısıtlı olduğu için en çok hangi konulardan geliyosa onlara çalışmak istiyorum bunlarda işime yarar çok çok saol ablacım...:)

Yardım Edin Lütfen... (kpss) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lütfen yardım edın çözemıyorum

lütfen yardım edın çözemıyorum

slm söze nasıl başlayım bilmiyorum çok erken yaşta yapılan evlılığımımı anlatsam eşimle şuan yaşadığım sorunlarımımı anlatsam eşimin ailesinden yaşadığım hakaretlerımı yazsam bilmiyorum mutlu başlıyan evlılıgımın buşekılde bıtme noktasına nasıl geldı bilmiyorum .....eşimle severek evlendık yanlız ailesı benı hıç istemedı eşim yuksek okul bitirmiş va işi çok iyi yerde olan biri aile benı...
  2. Lütfen bana yardım edin :(

Lütfen bana yardım edin :(

Selam güzel melekler benim biraz uzun bi hikayem var sıkılmayıp okur ve bana bi tavsiye verirseniz beni çok mutlu edersiniz başlıyoruz Ben çiçeği burnunda 3 aylık evli bi bayanım.Eşimle herşey çok güzel başladı.İkimiz de birbirimizi deliler gibi seviyorduk(ben hala da seviyorum).Ama ne olduysa eşim bana bir anda olur olmadık bi sürü yalanlar söylemeye başladı.Kredi kartım ondaydı kullandı ben...
  3. lütfen yardım edin..

lütfen yardım edin..

mrb ben fatoş benim başımdan güzel bi aşk geçti anılarımız bölümüne açtım bu konuyu ama ondan sonra asla kimseye aşık olmadım öyle karamsarlaştımki hergünüm ağlayarak onu düşünerek geçio lütfen bana yardım edin çok acı çekiorum artık ağlamak değil gülmek istiorum bu yüzden kendimden nefret ediorum çok duygusal bi yapm var herşeye ağlayan biriyimdir kolay kolay aşık olamıorum korkuorum yardımcı...
  4. arkadaşlar lütfen yardım edin..

arkadaşlar lütfen yardım edin..

sex anılarım Arkadaşlar..ben 21 yaşındayım.etrafımda çok erkek var..ben bekarete önem veren bi ailede yetiştim şu an çevrem farklı bi kısım bunun artık geride kaldığını,bi kısım önemli olduğunu savunuyor..erkek arkadaşım vardı benle birlikte olmak istedi ayrıldım..zorunda kaldım..:hasta:ben kendimi bilirsem önemi yok diyorum ama bi yerde bekaret hep çıkacak önüme..ve diyorum ki bigün...
  5. Lütfen yardım edin

Lütfen yardım edin

mrb arkadaşlar derdim şu 4 senelik bir ilişkim vardı sevgilimi çok seviyordum sözlüydük hatta aileler falan tanışıyordu yani kısacası seviyorduk birbirimizi ama onun dogum günü yani 26 agustos çok değişti dogum günü eglencesi yaptı geç saat diye gidemedim gündüzden kutladım dogum gününü ama o gün beni çagırmama sebebi beni aldattıgı için bir kız varmış ama benim haberim bile olmadı yılbaşına...

Sayfayı Paylaş