yardım kızlaaaaaaaaaar

cnm bende diyetetik yazmayı düşünüyorum ama parası çok azmış ben araştırdım hemşire kadar alıyolarmışdönerle birlikte 2bini bulmuyor dedi bi diyetisyen seneye kalmayı düşünüyorum bende sen başka bilgi aldıysan banada söyle

hadi yaa :S ben maaş hakkında hep 5binden aşağı olmaz diye duymuştum :S ama diyetisyen diyosa bunu peki hiç yazmıyorum :D :dil: canım bide şu var bu bölümün aynı fizyoterapi gibi yasal koruması yok gördüğüm kadarıyla mesela muayenehane açma yetkileri alınmış ellerinden(ne kadar doğru bilmiyorum ama genel okuduğum bu yöndeydi) ve son yıllarda üstüste açılyo bir sürü yerde 4 5 seneye kadr yığılma olacağı söyleniyor..senin sınavın nasıldı ne yazmayı düşünüyosun??

ha bide ygs2 den mi yazacaktın mf3 ten mi?

mf3ten yazmayı düşünüyorum ben 20binlerde sıralamam ygs kötü bende ama napıcamı şaşırdım gitsem bi dert kalsam bi dert müfredatta değişmiş zaten o yüzden seneye kalmayada korkuyorum senin nasıldı sınav napmayı düşünüyosun

bende tam tersydi ygs iyiydi lys kötydü o yzden ygs den yazacaktm diyetetiği 17bindm,mimarlık terch ettm ben bgn yaptm terchleride :) 2. sene işine gelicekse uğraş ama kalma derim ne uğraşcan o kadar sıralaman çok gzel,teknk bölm düşünmysn çok gzel yerler gelr,bde şey yaa müfredatı çok dert etme bence çok büyük değişiklik yapamazlar anca 1 2 başlık eklenr o da tm derslere değil..asıl kötü olan artık ygs de tüm testleri bu sene mat.ta ki gibi soracak olmaları :S

yani bu sene bütün testler zor olacak diyosun nerden duydun yani ben kalmayı düşünüyorum istediklerim olmuyo offfffffff napcam ben yaaa:(

o açıklamayı ygsden hemen sonra yapmışlardı hep söyleniyordu öğrenci camiasındada, gerçi şöyle bişeyde var çalışan öğrenci her şekilde atar zaten farkı da bunlar işte caydırıcı oluyo sadece..son 2 gün terche ii karr ver :)

bir diyetisyen olarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum, bir diyetisyen en az 4 buçuk, 4 bin tl civarı kazanır ama kendini yetiştirirse üst sınırı yoktur ve çok çok daha fazla kazanabilir. diyetisyenlerin meslek yasası yeni çıktığı için bu mesleğe olan rağbet şimdiden çok fazla arttı. 2 bin civarı maaş alan diyetisyen olduğunu zannetmiyorum tuba hanım, benim çevremdeki meslektaşlarım bu rakamın en az 2 katını kazanıyor hatta 15-20 bin kazanan diyetisyen arkadaşlarım dahi var, ha 2 bine çalışan diyetisyen varsa kendine yazık ediyordur derim.. rahatlıkla bu mesleği seçebilirsiniz :)

diyetisyen hanım ben de özel bi üniversite de diyetisyenlik okuyorum eğitimim ingilizce bu ilerde mesleğimde bir artı olur mu ya da etkisiz mi olur?bide özel hastane de çalışmak ile ilgili fikirlerinizi alırsam çok sevinirm

bende hacettepede beslenme ve diyetetik okuyorum .meslek ile ilgili kaygılarım var ? acaba ilerde iş bulma sıkıntısı olur mu ? ayrıca devlet hastanelerinde hak edilen maaşın alınmadığını düşünüyorum .. 2 bin gibi ..bu mesleği seviyorum en azından hayat boyu sana faydalı olan şeyler öğreniyosun fakat burası Türkiye işte her an her mesleğe yazık edilebilir ..!

Bir diyetisyen olarak maaş konusuna açıklık getireyim:
Bugün itibariyle kamuda yeni işe başlayan bir diyetisyenin net maaşı dönerle birlikte : 2300 TL'dir.
Özel hastanede bugün itibariyle (şehre göre değişir) Başlangıç maaşı ortalama: 2000 - 2500 T'dir. Çalıştığınız kurumda anlaşma durumunuza göre hastalar üzerinden prim alma şansınız vardır, bunlarla birlikte aldığınız ücret yükselebilir. Prim konusunda nasıl bir anlaşmaya varacağınız sizin tavrınıza bağlıdır. Özelde çalışma günlerine çoğunlukla cumartesi de dahildir.
Özel danışma merkezi açmak için de bir doktor diploması şartı hala vardır.

Geri