yardım ne olurrr

sehr_i sukut

Aktif Üye
Üye
yardım ne olurrr
ya ben hep dertlerle cıkıyorum karsınıza ama baska dertlesecegım kımse yok ve sızın ıctenlıgınıze ablalıgınıza annelıgıne guvendıgım ıcın sızınle paylasıyorum
sorunum su benı tanıyanlar en buyuk sorunumun esım oldugunu bılır beklıyorum ınsallah duzelecek dıyorum ama nafıle duzelmekten cok ıyıce kotulesıyor anlam veremıyorum bana sankı karısı degılde bı yabancıymısım gıbı davranıyor her seferınde ozur dılıyor ama bu ozur dılının ucunda oluyor ıcten degıl kalbımı cok kırıyor nedensız yere benden uzaklasıyor ve bu durum benı yıpratıyor ne yapacagım nasıl dayanacıgım bılmıyorum hamıleyım tamam belkı bu aralar cok laınganım ama ınan kı bunlar sadece bır anlık oluyor hatamı anlayıp ozur dılıyorum elımden gelen herseyı yapıyor onu uzmemek ıcın canımı dısıme takıp dıdınıyorum evlendıgımızden berı ne bır kıyafetını utusuz gıydı ne ıkı gun ust ustte aynı yemegı yedı ne aılesne saygısızlık ettım nede onu kıracak ıncıltecek bı davranısta bulundum ben onun ıcın bu kadar cabalarken o benı artık ıstemedıgını benden koptugunu soyluyor ve bunları soylerken ıcı hıc acımıyor hamıle olmamıs olsam gıdecek yeırm olsa ona daha fazla varlıgımla ıskence etmem ama ben yanında kalı bunlara gız yummak zorundayım
fıkırlerınıze yerdımlarınıza cok ıhtıyacım var ne olur bı cıkar yol bulmamda yardım edın cok korkuyorum.....

Ce: yardım ne olurrr

:18: canım benim ya sorunundan haberim yoktu ama yazdıklarını okuyunca gerçekten çok üzüldüm.hayat işte insanlar türlü türlü sınavlardan geçiyor insan dışardan sıkıntı veren insanlara kapısını örtebiliyor ama evin içindeki huzursuzluk heleki karı-koca huzursuzluğu hiç bir şeye benzemiyor ne kapını kapatıyor nede aralık bırakabiliyorsun.canım benim bak bide hamileymişsin yapması zor ama kendini bebeğin için üzme çünkü oda seninle aynı anda aynı duyguları yaşıyor o yüzden çok dikkat et anneler biraz fedakar olur dimi evlatları için yaşarlar :) canım benim nacizane fikrim sanırım eşin bi dönemden geçiyor olabilir sıkıntısı olabilir o yüzden üstüne pek gitme bırak çekildiği köşesinde biraz baş başa kalsın kendi haline bırak herşeyi tartsın kendi kafasında çözmeye çalışsın ona biraz zaman ver tabi eş olarak göravlerini yerine getir ama aşırı ilgi gösterme belki bu onu bunaltmıştır aslında onun sana bunları yapması hassas olduğun bu dönemde sana sabırlı hoşgörülü ve destek olması lazım ama durum tam tersi olmuş zor belki ama canım biraz sabır ve bol bol duaya ihtiyacın var hamilesin dua et kabul olur derler. dediğim gibi çok üstüne gitme bırak bir dönem sonra senin ilgini aramaya başlayacak onunla ilgilenmeni isteyecek sakın tartışmaya girme bu durumları dahada zorlaştırır birde yanında ağlama aciz olduğun durumlarda ve ona ihtiyacın olduğuna ona mecbur olduğunu belli etme birde her zaman mesafeni koru ve açık kapı bırak şunuda unutma canım kaçan kovalanır kaçan sen ol kovalayan o onu sen dengeleyeceksin aman dozunu sakın kaçırma :) dediğim gibi bebegin için sabret ve bol bol dua et Allah her zaman işitendir sakın unutma sana imtihan vermiştir seni sınar sabrını dener ve mükafatını verir ne kadar sabır gösterirsen mükafatını o kadar erken alırsın tamammı güzelim bir dene bakalım bunları Allah yardımcın olsun canım benim senin için dua edicem inşallah bu dönemde Allahın izniyle geçecek ben inanıyorum sabırlı ol ve bebeğinle konuş sıkıldığın zaman sorunlarından değil gelecek güzel günlerinizden bahset ona olurmu canım dediklerimi unutma,saygı ve sevginizi elden bırakmayın saygı olmazsa sevgide olmaz insanın başına ne gelirse Allahtan geldiğini bilmeli ve unutmamalı... ayyy ne çok konuştum dimi gevezeliğim tuttu valla çok üzüldüm ya ondan neyse seni ve bebişini öpüyorum kendini ve onu üzme :diyar:anlaştıkmı :slm: :kiss:

Son düzenleme:

ya ben elımden geldıgı kadar musabah gosterrıyorum ama benı anlamayan o bu gune kadar hep odun veren benım ortada bı neden yokken :(hemde bı sınek buyuklugunde bıle)bana bu sekılde davranması ve bana bunları yaptıgı halde onu sevıyo olmam benı yıpratıyo aklım cok karısık bı yanım cekme gıt derken bı yanımda cekeceksın mecbursun ve hersey daha duzgun olacak dıyo yanlıs kararlar almaktan korkuyorum hayatım zaten pek ıc acıcı degıl evlılıgım tek dogrum bunu kaybetmek ıstemıyorum ne yapacagımı hangı yola gırecegımı gercekten bılmıyorum gercekten

evliliğine son bir şans ver ve mücadele et.eşinin seninle olan gerçek sorununu öğren ve o soruna bir çözüm bul ortadan kaldır eğer ki seni seviyorsa zaten mücadelenin sonunda zafer ikinizin evliliğinizin olur.

bu konuda başka birşey söyliyemem sen içini ferah tut sonuçta içinde bir canlı taşıyorsun.

canım umarım sorunların çözülür.

ya srun su zaten ben sordugum zaman benımle ılgılı bı derdı olmadıgını soyluyor ınanın mucadelemı verıyorum bu evlılıgı ayakta tutmaya calısıyorum ama ya dogru bı karar almaz ve hata yaparsam ıste bu benı cok korkutuyor sagolun ablalarımm yardımnlarınız ıcın en azından bı nebze rahatlattım ıcımı ıyı kı varsınız ıyı kı sızı sefıommmm bennnnnnn:):):):):):):)

çok üzüldüm ablacım allah haytın her döneminde insanları sınarsenin sınavında kocan galiba mücadele ert ve sorununne oldugunu öğren ve çözüme gidin eşin senin kıymetini anlayacaktır sen mücadeleni bırakmave şimdi ğünahsız bi bebekte var hamile olduğun halde böyle yapıyosa mutlaka bi açıklaması vardır

Merhaba diyarcım....
Hamileliğin hayırlı olsun.........:) Bebeğin ve sen sağlık ve sıhhatle kurtulursunuz inşallah..:)
Erkekler genelde ilk hamilelik döneminde kadınların ne kadar büyük bir değişim içinde olduğunu anlamazlar.. Anlayanlar var tabii..:) Ama çok büyük bir bölümü senin yaşadığın hassas durumdan haberli değildir.. Evdeki işler senin ona olan ilgin ve gelecek bebeğin maddi ve manevi yükü....gibi sorunların yanında....eşinin baba olmaya hazır olup olmadığı çok önemlidir.. Kadınlar anneliğe her dayim hazırlıklıdır çünkü doğaları ve yaradılışları böledir.
Eşin inanıyorum ki senin gibi bir geçiş döneminden geçiyor ki anladığım kadarı ile bu ilk bebek...

O çok büyük bir ihtimal ile nasıl bir baba olacağı ne yaşayacağı korkusu ile sıkıntı yaşıyordur.

Ne yapmak lazım...:)

Burda malesef onu anlamak zorunda olan ve kendini ve bebeği de düşünmek zorunda olan sensin...

Üstüne çok varma..Alışmasına, anlamasına olanak tanı....Sevgini de göster...

Zaman herşeyi çözer...Evliliği bitirmek en kolay çözüm...Ama asıl çözüm bu değil...

Güçlü ol bitanem kendine iyi bak...:)

oy diyarım oy ben sana ne derim hep sabır edeceksin hepimizin evliliğinin ilk zamanlarında oldu problemler hatta halada oluyo ufak tefek sen sabır et kendini yıpratma çok takılma herşeye hamilesin çükü kendine ve bebişine iyi bakman gerek ayrıca arwene de katılıyorum çok doğru şeyler yazmış dikkate al canım kendine iyi bak herşey geçecek üzülme

canım ya ewliliğin ilk zamanları bu tip şeyler çok duydum..ben yaşamadım ama çevremde yaşayan çok gördüm..
şu açıdan bak ikinizde daha ewliliğin tam olarak kavramını çözemediniz..hemende hamişlik oldu tabiki...ikinizde kişiliklerinizi biribirinize ispatlamaya çalışıyorsunuz..daha yaşınızda küçük tabiki..ama düzelir canım sen şuan hamişsin alıngansın oda sonuçta erkek..ewliliğinin ilk zamanları çok başka başka şeylr beklerken hamiş bir eş kolay degil..erkekler hamişken bu tip davranışlarda bulunuyor maalesef canım..sen fazla takılma bebişini düşün..bebişi doğurunca herşey yoluna girer üzülme canım benim.. küçük anneeeeeeeeeeeeeeeee

canım evliliklerde olur böyle şeyler. allahtan hep sabır dile. sabrın kalmadıysa daha çok sabır iste. yapacak başka bişey yok. anllıyorum seni. herkes evliiliğinde yaşar böyle. sen içinde ki cana önem ver canım. inşallah sorunun çabuk.geçer. bide hep iyi davranıyoruz ya monotonlaşıyolar sanki. ben öyle yapıyorum. bazen aksiyon yaşayınca toparlıyo kendini.ama sen sakın deneme her erkekte aynı tutmaz herhalde. canını sıkma canım. hayatında en öenmli kişi yine sen olmalısın

Geri