gebe
  1. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

yardımcı olur musunuz?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında kuzumm tarafından paylaşıldı.

merhabalar herkese yazıp yazmamayı çok düşündüm aslında ama belki bi yol bulmamda yardımcı olursunuz ben 19 yaşındayım üniversiteye gidiyorum hayatımda bir karar aldım inancıma güveniyorum ve bunun doğrultusunda başımı örtmek istiyorum ama ailemden hiç kimse yanımda durmuyor hatta tam karşımda duruyorlar ben ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum bu şekilde dışarı bile çıkamıyorum günahımın farkındayım ve bunun altında eziliyorum her dışarı çıktığımda ama bunu ailemden kimseye anlatamıyorum kimse anlamıyor beni onlarla yaşıyorum önümde duruyorlar ne yapmam gerek ne bilim bunun için doğru karar ne kimle görüşmeliyim ne yapmalıyım hiç bilmiyorum belki bana biraz yardım edebilirsinizz ??? şimdiden hepinizden Allah razı olsun .. ..

jican ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. nurender

nurender Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    S.a
    kardeşim bende 18 yaşında kapanmak istediğimi aileme söylediğimde evde kıyametler kopmuştu asla olmaz diyorlardı.Sülalede kapalı kimse yok sen ne yapıyor gibi tenkitler geldi..Ailem benimle aylarca konuşmadı.Utançlarından yanımda beraber sokağa bile çıkmıyorlardı..Olması gerekeni yaptım rabbimin emrini yerine getirebilmek en güzelliydi. Önemli olan kararlı ve istikrarlı olmak kararının arkasında dur ve asla vazgeçme rabbim her şekilde yardımcın olacaktır ..Rabbim için bir adım attığında gerisi kendiliğinden gelecektir inş kardeşim bilmediklerini en kısa zamanda öğrenmen için yardımcılar yollayacaktır yanlız olmadığını anlayacak ve ne güzel karar almışım diyecek şükür edeceksin.Rabbim en güzellini bilir belkide ailenin hidayetine vesile olursun..Şu an otuzbeş yaşındayım ve hala tesettürlüyüm hayatımın en önemli sınavı bence buydu çok şükür rabbim sınavı geçmeyi nasip etti beni en mutlu eden iise islamiyetten uzak yaşıyan ailemdeki insanlar namaza başladı ve kuran öğrenmen için çaba sarfediyorlar ...Kardeşim rabbim istikametten ayırmasın sen yaşadığın her olayda rabbime dayan hepsi geçecek inş....

SELAM VE DUA İLE.....

jican ve CeMoŞ bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ne mutlu ki sana içinde bu inancı yakalayabilmişsin. Aile açık yada kapalı bende bunu anlamıyorum benim ailem kapalı bir aile kız kardesim ve annem de..fakat ben açığım ne bana kapan diyen var nede açık kal.. ama şunu söyleyeyim ben yakında evleniyorum ve evlenince kısmetse bende kapanmak istiyorum. Sen bu kudreti içinde zaten hissetmişsin ben kapan derim öte tarafta kimse senin yerine bunun hesabını vermeyecek. senınde kendine göre aklın var ve kusura bakma ama annen yada babanda kim oluyor herkez kendı ımtıhanını verecek belki agar konusuyorum ama sen kendı aklını kullan ve kımseyı dınleme bu ınancını yerıne getir. Yol gösterırler yada fıkırlerını verırler fakat kımse verdıgın karara karsı cıkamaz hele ki böyle bir konuda. Napcak ki öldürcek değiller ya .. Affedersin ama karşılarına cıkıpta ben o.. yapcam mı dıyorsun da karsı gelıyorlar. hepimiz Müslüman(s.a.v) değil miyiz neyine karısıyorlar.

CeMoŞ bunu beğendi.
  4. Her Damlam Sen

Her Damlam Sen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke o duygu bana da uğrasa, kalbinin sesini dinle tabii ki de

CeMoŞ bunu beğendi.
  5. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

ben yaklaşık bir buçuk senedir bunun savaşını veriyorum ailemle hala inanmıyorlar bana düşüncelerim değişebilirmiş insan inanmayınca bahanesi çok oluo tabiki ya aslında benim tek sınavım bu değil sağlığımlada sınıyor yüce Yaradan benii ve ben başa çıkabilir miyim bilmiyorum.. .. sevgili nurender nasıl yaptın peki karşında olduklarında nasıl kapandın karşılarına başı kapalı olarak mı çıktın nasıl oldu yanii ??

6. nurender

nurender Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim anlattığım gibi islamiyyetten ailece uzak yaşadığımız için duaları bile bilmiyordum sabahlara kadar uyumadan duaları ezberledim namaz kılmayı öğrendim çevremde tesettürlü arkadaşlar vardı yardımcı oldular...Benim çabamı ailemde görüyor ve bazen kavga çıkarıyorlardı abartıyorsun diye ama devam ettim yılmadan ..Ailemin karşısına çıktım bu haftasonu kapanıyorum haberiniz olsun dedim..Çok iyi hatırlıyorum günlerden pazardı kıyafettimi giydim başımı örttüm evden çıktım o zamanlar istanbulda yaşıyordum Eyüp Sultan hz.. ziyaret ettim o günün anısına ailedeki herkese hediyeler aldım ve eve döndüm Rabbim yardımcı oldu çok şükür dualarını aldım bu şekilde kabullenmiş gibi göründüler ..Kardeşim bol bol dua edelim inş..Rabbim yardımcın olsun inş..Sana şu an için iyi gelecek bu yazıyı ekliyorum aileme nasıl karşı çıkarım diyorsan Rabbim emrediyor de kendine

Dinimizin bu konudaki emri bellidir. Ayrıca Allah'a itaat her şeyden önce gelir. Anne ve baba itaat edilmesi gereken kimselerdendir. Bu nedenle onların helal isteklerine uymak gerekir. Ancak anne baba da olsa haram isteklerine uyulmaz. Bu açıdan bir kız, örtünmesine karşı çıkan ailesinin isteklerine uyamaz. Çünkü her varlığın sahibi Allah'tır. Önce Onun isteklerine uyulur. Ayrıca kabirde, haşirde, sıratta ve ahiretin diğer alemlerinde bize yardımcı olacak olanlar, kızların örtünmesine karşı çıkanlar olmayacaktır.

Buna göre arkadaşınız onlara hakaret etmeden ve kalplerini kıracak sözler konuşmadan örtünür.

Şu hadisler, itaatın, Allah'ın rızasına uygun olmasını şart koşuyor:

"Başınızdakilerden kim size Allah'a isyan etmeyi emrederse, sakin o hususta ona itaat etmeyiniz." (İbn Mace, Cihad, 40);

"Allah'a isyan olan hususta itaat yoktur. İtaat, ancak helal olan şeydedir." (Buhârı, Ahkâm, 4; Müslim, imâre, 39-40).

başka site adresi vermeyinizz

Edit: CeMoŞ

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Mayıs 2011
  7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç başıma böyle bir şey gelmedi ama içinde varsa bence kimseyi dinleme sen çocuk değilsin artık.Ailenin korkusu siyasi görüşün falan hepsi değişir diye korkuyorlardır belkii. ama siyaset ayrı din ayrı bunun bilincinde bireyler olarak yetişirsek herşey daha kolay olabilecek diye geliyo bana..

8. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    nurender ablacım gerçekten yazı için teşekkür ederim içime öyle bir güç verdinki anlatamam Allah razı olsun senden Allah herşeyi gnlüne göre versn inş en yakın zamanda ama en yakın zamanda Allah ım o gnleri bahşederse bana senn yaptığını yapacağım bnde ya yanımda olun ya da yanımda olmayın bn yapıcam diyeceğim bu şekilde mutlu değilim dimi ne beklemeliyim???

9. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde bundan 2 sene öncesine kadar aklımdan bile geçmezdi biliyor musun hatta herkesin sahip olduğu kaçamak düşüncelere sahiptim bnde namazımı kılardım orucumu tutardım vs....ama asla kapanmam derdim ama insanın içine öyle bir işliyor ki insanın içine öyle bir yer ediyor ki bn nasıl söledim onları diyorsunuz defalarca ağzınızdan çıkanlar için tövbeler ediyorsunuz bn şuanda ailemden dolayı çok zorluğunu yaşasamda Yüce Yaradan lütfetmiş bana bu duyguyu şimdiki tek duam bu duyguyu yaşamadan canımı almasın bnden ..(aminnn) dilerimki ve her kardeşim için dua ederim ki bu duyguyu yüreklerinize yerleştirsin Yüce YAradan ... günahlarımızı affettsin Allah ımm...

10. nurender

nurender Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Dualarına yürekten aminnnn Elfi elfü amin kardeşim Rabbim yar ve yardımcın olsun inş...

11. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun ablacım cümlemizin yar ve yardımcısı olsun inş.. ..

nurender bunu beğendi.
  12. uyuzmuyum_neyim:)

uyuzmuyum_neyim:) Banned

Beğenilen Mesajlar:
    687
    Ödül Puanları:
    0
    her zaman neye inanıyorsan onu yaşa ...benim bir arkadaşım vardı aynı senin gibi ...o da çok mücadele etti ..onun ailesi çok aşırı tepkili idi ..babası görüş olarak aşırı farklı düşünen bir adamdı ...kızının başörtüsünü alıp camdan aşağı atar ,namaz kılarken görürse lanetler okurmuş ..çok sıkıntı çekti o arkadaşım da ..ama hiç yılmadı ve devam etti ..şuan hala kapalı ve gayet mutlu ...ailesi de mecburen alıştılar ona ...önemli olan sensin ..sen eğer istiyorsan ailen istese de istemese de bu duruma alışacaktır ..başka çareleri yok çünkü ..
    yılmadan devam etmeni dielrim ..ALLAH yardımcın olsun inş.

CeMoŞ bunu beğendi.
  13. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında ben istediğimden ve kararımdan eminim ama hemn mi harekete geçmeliyim yoksa beklemeli miyim değişirler mi bunu kestiremiyorum gerçi yarına yaşayacağımıda bilmiyorum ama yaa aklım çok ama çok karışık korkuyorumda olacaklardan ne bilim yaa çok endişeliyim annemde hasta benim yüzümden ya ona bişey olursa ????

14. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    canımm Allah yardımcın olsun bende de senin durumunu benzeri var çoook benzeri..aynı şekilde bende çok istiyorum ama ailevi durumlar :S senin kadar değil belki ama ailenin desteğini hissetmek ayrı olurdu heralde..sen kötü bir şey yapmayacaksın bunu yaparak canım,Rabb'inin emrini yerine getireceksin..dolayısıyla ailen sana büyük tepkiler verecek olsa bile sen bunları düşünerek hareket etme ve eminsen hemen yap derim :) inşallah güzel haberini duyarız ;) Rabb'im isteyen herkese nasip etsin başçrtüsünü inşallah..amin..

15. kuzumm

kuzumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    inş canım Allah razı olsun eğer bu duyguyu Allah nasip ederse bana hemen paylaşacağım sizlerle çnkü bunda sizlerin çok büyük katkısı var Allah herşeyi gönlünüze göre verir inş.. ..

yardımcı olur musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. eğitim şart!!! yardımcı olur musunuz arkadaşlar

eğitim şart!!! yardımcı olur musunuz arkadaşlar

öncelikle bu başlık altından yazmayı uygun gördüm çünkü konu direk eğitim:) sorunun kaynagına dogru gideli ve öncelikle kendimden bahsedeyim... anadolu teknik meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum(halk arasında hala endüstri deniyor:D) okula tamamen yanlış bir karar vererek girdigimi düşünüyorm çünkü ilgi alanım ne bilgisayar nede elektronik agırlıklı herhangi bişey öyle ki bölümümde...
  2. izmitli meleklerim yardımcı olur musunuz?

izmitli meleklerim yardımcı olur musunuz?

bn izmitte oturuorum.Bu sene sonu balom var fakat elbisemi nerden alcağımı ve saçımı nerde yaptıracağımı bilmiorum .s yardımcı olr musunuz meleklerim?:18:(konuyu nereye açacağımı blmediğim için buraya açtım k.bakmayın .s :D)
  3. Ödevim Var Yardımcı Olur musunuz ?

Ödevim Var Yardımcı Olur musunuz ?

merhaba ben ödevim için güzel bir kurdele fiyonk yapmak istiyorum ama yapamıyorum bana yardım eder misiniz
  4. Bana yardımcı olur musunuz? :)

Bana yardımcı olur musunuz? :)

Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim ama sizlerden bi konuda yardım almam gerekiyor. Trt1 de Avrupa Avrupa dizisi var biliyorsunuzdur orda ki Selen Seymen'in saçları çok güzel maşalanıyor. Ben uğraşıyorum bir türlü o şekile girmiyor saçlarım. Acaba maşayı mı yanlış tutuyorum. Diziyi bilmeyenler için resimler bunlar; Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. :asigim:
  5. Limon Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu ?

Limon Kilo Vermenize Yardımcı Olur mu ?

İnternet dünyası limonun yağlara karşı gizli bir silah olduğu iddiaları ile doludur. Google üzerinde kilo kaybı ve limon ile iligli arama sonuçlarına baktığınızda 560 bine yakın sonuç çıkıyor. Popüler diyet fikirleri de limonun vücuttaki yağlardan kurtulmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Böyle olsa ne güzel olurdu değil mi? istediğin kadar ye sonra bırak limon yağları eritsin!!! Limonu...

Sayfayı Paylaş