Yardımlaşmayla İlgili Özlü Güzel Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yardımlaşmayla İlgili Güzel Sözler Yardımlaşma İle İlgili Sözler

Gün içinde, bir misafirimiz bizden, yardımlaşmak ile ilgili güzel sözler yazmamızı rica etmiş. Biz de elbette ki bu ricayı yerine getiriyor ve insanlık adına yapılacak en iyi iyilik ve sevaba girmek için bizlere yardımlaşmanın önemini hatırlatacak, yardımlaşmayla ilgili özlü sözler paylaşıyoruz Melek'ler:)

*Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir V Suttner

*Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız Chilon
    *Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder Chillon

*Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır Matthew Henry

*Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun Clebul

*Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz John Kennedy

*Her yardım, cennete doğru bir basamaktır HWard Beecher

*Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu Erner Erchenbach

*Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

*İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır Epukuros

*İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır Goethe

*İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz Walter Scott

*İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın Maide Suresi

*Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür Cemil Sena

Yardımlaşmayla İlgili Özlü Güzel Sözler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hayvanlarla ilgili özlü sözler

eşek ile ilgili sözler eşekle ilgili sözler eşek ile atasözleri sözleri Hayvanlarla ilgili özlü sözler arıyorsanız işte sizler için aradığınız özlü sözler KÖPEK 1- Aç it fırın (duvarı) deler (yarar) 2- Akılsız iti yol kocatır 3- Al it, kara it, hepsi bir it 4- Bakmakla usta olunsa, köpekler kasap olurdu 5- Çoban köpeği ne yer, ne yedirir 6- Düğün kemiğiyle köpek tavlanmaz 7- Eceli gelen it...
  2. adalet üzerine güzel sözler özlü sözler var mı

Adalet üzerine söylenmiş özzlü ve güzel sözler gerekiyor adalet derken kukuktan bahsediyorum arkadaşlarım teşekkürler.
  3. hoşgörüyle ilgili özlü sözler

hoşgörü ile ilgili yazı hoşgörüyle ilgili sözler Hoşgörü, insanlığın doğasında var olan ama çoğunun zaman zaman gösteremediği ya da yitirdiği bir duygu... Biz de bu yazımızda hoşgörüyle ilgili güzel sözler arayan melek'lerimnize ve misafirlerimize hoşgörü ile ilgili yazıalr sunuyoruz. Sevdiğinin kusurlarını hoş görmeyen,sevmiyor demektir. Goethe Hoşgörü, en iyi dindir. Victor Hugo...
  4. Öğrenme ile İlgili Özlü Güzel Sözler

Öğrenme ile İlgili Özlü Güzel Sözler Öğrenme ile İlgili Özlü Kısa Mesajlar Öğrenmenin ne yaşı ne de sınırı vardır. Öğrenmenin sınırı olmaz. Sevgili Melek'ler, bu yazımızda öğrenmeyle ilgili özlü ve güzel sözleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz. cesaretle dolu bir insan, inançla dolu bir insandır .(cicero) metodu olan topal, metotsuz koşandan daha çabuk ilerler. (francis bacon)...
  5. Akıl İle İlgili Özlü Sözler

Akıl İle İlgili Özlü Sözler kısa Akıl İle İlgili Özlü Sözler facebook Facebook sayfanızda ya da msn iletinizde kullanacağınız akıl ile ilgili söylenmiş oaln özlü sözleri bu yazımızda siz üyelerimiz ve misafirlerimizle paylaşıyoruz Melek'ler. Her zaman aklımızın ardısıra gidelim, halkın takdiri de, canı isterse ardımızdan gelsin. ( Montaigne) İnsanı hayvandın ayıran akıldır. İnsan akıldan...
  6. Vicdan İle İlgili Özlü Güzel Sözler

Vicdan İle İlgili Özlü Sözler Vicdan Özlü Sözler Zaman zaman insanlar hata yapabiliyor ve bir başkasını kırabiliyor, bu bazen vijdansızlığa kadar gidebiliyor. İşte o zamanlarda, o insanlar için, vijdanını hatırlatacak ve belkide içinizi rahatlatacak, vijdanla ilgili güzel sözler işinize yarayacak arkadaşlarım. (ilgili arkadaşlarımız varsa aramızda, bir de daha önce açtığımız güzel nasihat...
  7. İşte size Gül İle İlgili Özlü Güzel Sözler Melekler

Gül İle İlgili Özlü Sözler, Gül İle İlgili Güzel Sözler, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda bizden gül ile ilgili güzel sözler isteyen misafirimiz ve elbette ki siz sevgili üyelerimiz için, anlamı çok güzel olan ve özel günlerde bile seni seviyorum demek için tek başına yeterli gelen, biz kadınların sevdikleri şeyler arasında ki çiçek olan gülle ilgili özlü sözler paylaşıyoruz...
  8. Sabır İle İlgili Özlü Sözler var mı?

Sabır İle İlgili Özlü Sözler arıyorum ben ama mümkünse yeni olsun çünkü diğer sitelere baktım hep klasikleşmiş olan eski sözler var belki sizde yenisi olur diye yazayım dedim.
  9. En güzel Özlü Sözler Zaman İle İlgili

Zaman İle İlgili Özlü Sözleri Özlü Sözler Zaman İle İlgili Zaman her derdin ilacıdır diyor kimi, oysaki zaman o dertli anlarda geçmek nedir bilmiyor her geçen zamanda canı daha da acıtıyor (duruma göre tabi) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda zaman ile ilgili güzel özlü sözler sunuyor ve zaman ile ilgili söylenmiş olan en güzel sözler ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Ahmaklar zamanı...
  10. 19 Mayıs'la İlgili Özlü Sözler

19 mayıs sözleri 19 mayıs özlü sözler 19 mayısla ilgili mesajlar Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için yaklaşan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi anlamlı 19 Mayıs sözleri paylaşıyoruz.. Gençler Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Gelecek...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş