Yardımm Edinnn...!!!!

rumebega12

Banned
Yardımm Edinnn...!!!!
Artık bıkıyorum hayattann...Nolur bana yol gösterinnn...13 yaşındayım..Büyümek istiyorum.Biliyorum tepkilerinizi...Ama yapamıyorum..Çünkü artık ailemden çok sıkıldımm...Özellikle de babammm....Giyimime kadar herşeye karışıyor.Tabii babam karışçak ama yeterrr...!!! Lise seçimlerime 1 sene kaldı...Puanım oldukça yüksek..Anadolu lisesine girmek istiyorum.Ama babam ille imamhatip ille imamhatip napayım sizcee??:bangin:

Artık bıkıyorum hayattann...Nolur bana yol gösterinnn...13 yaşındayım..Büyümek istiyorum.Biliyorum tepkilerinizi...Ama yapamıyorum..Çünkü artık ailemden çok sıkıldımm...Özellikle de babammm....Giyimime kadar herşeye karışıyor.Tabii babam karışçak ama yeterrr...!!! Lise seçimlerime 1 sene kaldı...Puanım oldukça yüksek..Anadolu lisesine girmek istiyorum.Ama babam ille imamhatip ille imamhatip napayım sizcee??:bangin:
içinden geleni yap kimseyi dinleme bu senin hayatın

Söz konusu okumak oldugunda bence kendi kararlarını kendin vermelisin... diğer konularda babadır bir bildigi vardır diyebilirim ama söz konusu okumak olunca herkes ozgurce okumalı.... bence ne istiyorsan okumak konusunda güzelce konus izah et babanaa... Sonucta oda okuma askını gordugunde sana hak verecektir anlayacaktır bir yerde....

Sakın imam hatibe gitme eğer üniversiteyi düşünüyosan tabi canım.Babana karşı gelmen zor ama ne istediğini ona açıkça söyle...Anlayana kadar :)

Artık bıkıyorum hayattann...Nolur bana yol gösterinnn...13 yaşındayım..Büyümek istiyo

bence bir işe kalkışmadan önce o konuda tecrübeli olan herkesin fikrini al tabiki de senin hayatın ve senin geleceğin ama bunun güzel de olması lazım değil mi bence herkesin fikrini ve o işe bakış açısını öğren sonra kendi fikrini de göz önünde bulundur eminim doğru sonuca ulaşacaksındır..ayrıca babanın daha doğrusu ailenin yaptığın her şeye karışması unutma ki yine seni düşündüklerinden evet bazenleri abarta biliyorlar we hayat çok sıkıcı oluyor ancak bu problemi atlatman için onların sana karıştıkları konuyu belirle neden karıştıklarını öğren eğer sorun sendeyse düzelmeye çalış ama onlar abartıyorsa tatlı bir dille izah et..ama emin olki onlar seni çok seviyor eğer bu yöntem işe yaramıyorsa empati kur kendini baban gibi düşün benim kızım olsaydı ben ne yapardım ?? ama bu konuda çok kendine dürüst olman gerekio baktın yine mi olmuyo hala kı canın sıkkın 1)bulaşık yıka işe yaramazsa bundan 20 sene sonrasını düşün hala mı olmuyo yere uzan ayaklarını kaldır ve nefes al ver cidden komik gelio ama çok etkili bir yöntem tavsie ederim ben çok yapıorum :)) ende henüz 16 yaşındaım :)

hepimizin babasi karisti az cok giyimimize arkilerimize, bi iki yil snra hafifler merak etme, okul konusunda babani dinlemesen iyi edersin tabi ilerde ilahiyat okumak istiyorsan ayri ama anadolu/fen liseleri daha faydali olur gibimegeliyo neden imam hatibe gitmek istemedigini anlat gelecegini nasil etkileyeceginden...anlamazsa anneni devreye sok eminim ise yarar :) kendinide daha fazl aüzme dilerim istedigin okula gider ve babanla anlasmaya baslarsin.

Anneler babalar çocuklarının kendi istedikleri gibi olmasını ister.mesela benimde oğlum var 13 yaşında bende öle istiyorum açıkçası.ama şunun farkındayım ki o istediğini yaparsa mutlu olacak umarım babanda bunu anlar ama ama şunu bilki baban sen olgun bir insan gibi karşısına geç ve babacım diyerek söze başla güzelce fikirlerini dile getir.fakat ağlayarak yada sesini yükselterek değil babanı şaşırt kızım nekadar olgun konuşuyo die bence bi dene güzelim.iyi şanslarr

Geri