gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Yargıtay'dan Kaçak Elektrikte Emsal Karar

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

YARGITAY 13. Hukuk Dairesi, elektrik aboneliği konusunda emsal bir karara imza attı. Daire, kaçak elektrik kullanım bedelinin abonmanlık sözleşmesini imzalayan mülk sahibinden değil kiracıdan tahsil edilmesi gerektiğine karar verdi. Karara giden süreç şöyle gelişti: İzmir’de yaşayan M.T.’ye TEDAŞ İzmir Elektrik Dağıtım Kurumu tarafından kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla 11 bin 433 YTL’lik borç bildirildi. M.T., 15 ay önce kiraya verdiği taşınmazını İ.A. adlı kişinin kullandığını, sorumluluğun onda olması gerektiğini belirtti. M.T., cezanın iptali için Kemalpaşa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme davayı reddetti. Dosya, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’ne gitti. Daire mahkemenin kararını onadı. M.T., karar düzeltme talebinde bulundu. Aynı daire bu kez daha önce verdiği karardan dönerek, mahkemenin kararını bozdu. hurriyet.com

Yargıtay'dan Kaçak Elektrikte Emsal Karar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektrik..

Elektrik..

rüyada elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması ne demek çarpmak Hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.Büyük bir güç olarak yorumlanır
  2. Elektrİk

Elektrİk

-senden elektrik alamiyorum -ben pil degilim! -senden elektrik alamiyorum kamil -yok oyle bele$e! -senden elektrik alamıyorum ilhan -başka birsey vereyim? -senden elektrik alamiyorum -kac gundur ugrasiyoruz burda, fisi prize bi taktirmadinki yavrum - senden elektrik alamıyorum... - çok zorlama, carpılacaksın... -senden elektrik alamiyorum -bi saniye izin ver? ben simdi duygularimi...
  3. Yargıtay'dan organ bağışına destek

Yargıtay'dan organ bağışına destek

Organ bekleyen hastaları yaşama bağlayan, hastalara umut olan organ bağışına, yüksek yargıdan da destek geldi. Organ ve doku bağışı için kurulan stantta ilk bağış yapanlardan biri Yargıtay Genel Sekreteri Ahmet Ceylani Tuğrul oldu. Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ile Yargıtay Başkanlığı arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, Yargıtayda organ ve doku bağışına...
  4. Yargıtay kararı emsal olmaz bankalar kart ücreti alacak

Yargıtay kararı emsal olmaz bankalar kart ücreti alacak

Yargıtay’ın son kararı, tüketici nezdinde ’bundan sonra bankalar kredi kartı ücreti talep edemeyecek’ şeklinde algılanırken, kararın gerekçesi bankaları rahatlattı. BKM Başkanı Sertaç Özinal, münferit kararların emsal teşkil etmeyeceğini söyledi, bankaların kart ücreti almaya devam edeceğini belirtti. Özinal, yıllık kart ücretinin de ’illegal bir uygulama’ olmadığını savundu. ZONGULDAK...
  5. 'Kaçak elektrik kullanıyorum'

'Kaçak elektrik kullanıyorum'

Günay'daki programına devam eden İbrahim Tatlıses, Ahmet Selçuk İlkan'ın sahnede anlattığı anıyla soğuk terler döktü İbo’nun daveti üzerine sahneye çıkan İlkan şunları anlattı: “İbo bana bir gün ‘Üç yıldır evliyim ama eşimden hiç elektrik alamıyorum’ dedi. Ben de ‘Peki nasıl geçti bu üç yıl?’ diye sordum. O da bana ‘Ee kaçak elektrik kullanıyorum’ dedi.”

Sayfayı Paylaş