gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Yarı insan, yarı robot!

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

ABD'de bulunan Exmovere isimli bir firmanın üretttiği "Chariot" adlı "giyilebilir ulaşım aracı", bacaklarını kaybetmiş ya da ayakta durmakta zorluk çeken insanlara umut oldu. Aracın içindeki sensörlerin kalça hareketleriyle aktif hale geldiği ve kullanıcının hareketini tahmin ederek eyleme geçtiği bildirildi. Saatte 20 km hıza ulaşan araç, aküyle çalışıyor.

Exmovere'ın yöneticisi David Bychkov "Chariot"ın, özellikle ABD ordusundaki yaralanan üyelerine yardım etmek için tasarlandığını söyledi.

Bychkov, "Üretilen bu arac bizim şirketimiz için hayecan verici. Giyilebilir ulaşım aracı, bizim ülkemize hizmet etmek için yaralanan onlarca askerin yeniden hareket etmeleri için yardımcı olacak" şeklinde konuştu.

Yarı insan, yarı robot! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yardım :(

Yardım :(

Kızlar eşim inancı farklı mayıs ta 2 sne olucak evleneli ama kafama şu takıldı yarın bir gün çocuğumuz oldugunda nolucak .eşimle konuşamadım hiç içimde dert ya bi yardım lütfn :(
  2. yardım....

yardım....

merhabalar avukat bey size bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim . Şimdi kısaca anlatayım durumu.Benim annemin babası öldü. Ve ölmeden önce vasiyet fln tarzı bişi yazmadı ve toprakları bölüşülemedi.Her bölüşülmeye kalktığında kavga cıkıyor :D:D yeni bir yasa cıkacakmış acaba böyle bişi varmı onu soracaktım.Toprak bölüşümüne devlet el atıyormuş yani biz elimizi değmeden mahkeme mahkeme...
  3. Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 yardım edin!

Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 yardım edin!

Kızlar bana acil olarak Oyp Puan Hesaplama hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Oyp Puan Hesaplama nasıl yapılıyor lütfen Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 hakkında bilgi verin.
  4. Yardım

Yardım

Kızlar yardım annisler hamisler 1.5yasinda bebeğim var bugün hamile olduğumu öğrendim oğlum emiyor yardım ya memeden nasıl kesebilirim
  5. Yardım

Yardım

Moralim çok bozuk hamileyim ikinci bir çocuğuma seviniyorum fakat 1.5yasindaki oğlumu memeden kestim psikolojim bozuldu o her meme istediğinde içim acıyor kendimi suçluyorum

Sayfayı Paylaş