gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Yaş ilerledikçe kilo vermek zorlaşır

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. * Bir çocuğun verdiği kiloları geri almaması daha mı zordur?
    Obez çocukların kilo vermesi yetişkinlere göre hem daha kolay, hem de daha zordur. Daha kolaydır çünkü çocukların bazal metabolizmaları yüksektir. Daha zordur çünkü kendilerini kontrol etmeyi çok iyi başaramazlar.

* İlerleyen yaşlarda mesela 30'lu, 40'lı yaşlarda verilen kilolar daha mı çabuk geri alınır?
    Kilo vermek her geçen yıl biraz daha zorlaşır. Yaş ilerledikçe, kilo almaya eğilim oluşur.

* Erkekler verdikleri kiloları kadınlara göre daha mı geç alır?
    Erkeklerin bazal metabolizmaları kadınlardan yüksektir. Ancak kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskleri de yüksek olduğu için bu avantajlarını kaybederler.

sabah.com

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yaş ilerledikçe kilo vermek zorlaşır
    Bilgiler icin sagol...

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sende saol canım

4. _Gül_

_Gül_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için sğl

Yaş ilerledikçe kilo vermek zorlaşır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaş ilerledikçe hamile kalmayı güçleştiren nedenler;

Yaş ilerledikçe hamile kalmayı güçleştiren nedenler;

40 yaşında hamile kalmak 45 yaşında hamilelik 40 hamilelik menopoz döneminde hamile kalınır mı yaşından sonra kalmak Yumurtalıkların yaşlanması Kız çocuklar doğduklarında yumurtalıklarında yaklaşık 400.000 adet yumurta bulunur. Doğumdan sonra yumurta üretimi olmaz ve kadının yaşı ilerledikçe yumurtalar da geriye dönüşsüz olarak azalır ve de yaşlanır. . Döllenme oranında azalma yaş...
  2. Hızlı Kilo Vermek

Hızlı Kilo Vermek

Hızlı kilo vermek yani,Kısa sürede oldukça zayıflatan diyetlere büyük bir talep var. Kimi diyetisyenler bu diyetlerin çok kısa sürede kilo verdirmesini sakıncalı bulsa da Amerikan Kalp Vakfı acilen kilo vermeleri gereken kalp hastalarına bu hızlı kilo verme diyetini öneriyor. Hızlı kilo vermek için yapılan bu diyetin, 35 yaş üstü kişilerin ve sağlık problemi olanların Amerikan Kalp Vakfı nın...
  3. Yaşım ilerledikçe hep birşeyler kaybediyorum.

Yaşım ilerledikçe hep birşeyler kaybediyorum.

Kaybedilenin farkında olmak, bir kayıp değildir bana göre..Kazandığının farkında olamamak bir kayıptır.. Yaşım ilerledikçe hep birşeyler kaybediyorum. Kaybediyorum... Kaybediyorum.... Çocuktum oyuncaklarımı kaybederdim. Okula başladım suluğumu, kalemimi, defterimi kaybettim. Kazanamadığım sınavlarıma üzülür ağlardım. Büyüdükçe kaybettiklerimin yerini hiç dolduramaz...
  4. kilo vermek istiyorum

kilo vermek istiyorum

ben kilo vermek istiyorum ne yapmam lazım
  5. Yaşım ilerledikçe hamile kalmam zorlaşırmı?

Yaşım ilerledikçe hamile kalmam zorlaşırmı?

ileri yaş hamileliği,ne zaman hamile kalmalıyım,kaç yaşında hamile kalmalıyım,ileri yaş doğruganlığı etkilermi,ileri yaş ve gebelik Anne olmayı ertelemiş birçok kadın yaşın geçmesi ile birlikte korkulara kapılmaya başlar. Yaşım ilerledikçe gebe kalmam zorlaşır mı? Sorusu akıllara gelen ilk soruların başınadır. Aslında bu konuyu iki ayrı şekilde ele almamız gerekir. Daha önce anne olmuş...

Sayfayı Paylaş