gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Yaşa Göre Kilo Hesaplama nasıl yapılır ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

yaşa göre kilo hesaplama yaşına göre kilo hesaplama yaşa kilom normalmi hesapla Yaşa göre kilo hesaplaması yada yaşınıza göre kilonuz normalmi diye öğrenmek istiyorsanız şimdi anlatacaklarımıza kulak verin meleklerim. [​IMG]
    Bir kişinin ideal kilosunu, yani yaşına göre kilo durumunun normalmi olup olmadığını tespit etmenin birden fazla şekli ve yolu bulunmaktadır.

* Her zaman uygulanabilecek şu basit formül eskiden beri sık kullanılmaktadır:
    * Boy, 150'den çıkarılır.
    * Bulunan rakamın dörde bölünmesiyle elde edilen sayıya 100 eklenir.
    * Bu rakam boydan çıkarıldığında, elde edilen, netice o şahsın ideal kilosunu gösterir.
    * Kadınlar için bu değerler birkaç kilo daha düşüktür.

Örneğin:

* Boyu 1.78 cm. olan bir erkeği alalım.
    * Önce 178 - 150 = 28 'i buluruz.
    * Bunu dörde bölersek 7 çıkar.
    * 100 ekleyip (100 + 7 = 107) boydan çıkarmamız (178 - 107) ideal kiloyu verir:
    * 71 kg.
    * Işte bu değerin yüzde 10'u (7 kg) aşıldığında şişmanlık sınırına girilmiş olur.
    * Yani, boyu 1.78 cm. olan bir erkek 78 kiloyu aşıyorsa şişman sayılmaktadır.
    * Son yıllarda; yaş boy, cins ve vücut yapısına (ufak, orta veya iri) göre, ideal vücud ağırlığını gösteren cetveller geliştirilmiştir.

2. neslihanyare

neslihanyare Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bu yöntem çok güzel bir yöntem, ama şurada çok pratik bir uygulama yapmışlar saniyesinde ideal kilonu öğrenebiliyorsun. Uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.
    Zayıflamak isteyen kişilerin birinci aşaması kaç kilo vermesi gerektiğini bilmesinden başlıyor.

Yaşa Göre Kilo Hesaplama nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşa Göre İdeal Kilo Hesaplama

Yaşa Göre İdeal Kilo Hesaplama

yaşa göre kilo hesaplama yaşa göre ideal boy ideal kilo hesaplama Yaz ayı yaklaştı, zayıflamak isteyen insanlar için bu ay altın niteliğinde. Zira kış yapamayacağınız bir çok aktiviteyi bol vakitte bu ayda yapabiliyor hale geleceksiniz. Zayıflamaya başlamadan önce tabi ki öncelikle kaç kilo zayıflamanız gerektiği noktasında bilginiz olması gerekiyor. Şurada Yaş, Boy ve Cinsiyete göre İdeal...
  2. Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

yaşa göre cilt bakımı cilt bakımı nasıl yapılır Yanlış kullanılan kozmetikler ciltte uzun süre başımızı ağrıtacak sorunlara yol açabilir melekler. Bu sebeple kozmetik ürünleri her zaman bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır. Hani bizde çok vardır, bu krem ya da şu maske bana yaramadı ama belki sana yarar diyerek kozmetik değiş tokuşu yapılır, işte bu son derece hatalıdır. Bunun gibi başkasına...
  3. Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor bana bu çin takvimi konusunu biraz detaylı anlatmanızı rica ediyorum nedense bir türlü anlıyamadım yaş hesaplamasını kesinlikle öğrenmem lazım.
  4. Çin Takvimi Anne Yaşı Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi Anne Yaşı Hesaplama nasıl oluyor?

v nasıl oluyor ben bu çin takvimi yaş hesaplama olayını bir türlü anlıyamadım lütfen bana detaylı bir şekilde anlatın ve bilgileri verin kızlar:)
  5. Çin takvimine göre yaş hesaplama

Çin takvimine göre yaş hesaplama

Çin takvimine göre kaç yaşındayım, çin takvimine göre yaş hesaplama tablosu çin takvimine göre yaş nasıl hesaplanır Merhaba Sevgili Melek'ler, hamile kalmak isteyen hanımların, çin takvimine göre cinsiyet hesaplama konusunda bilgi sahibi olduğunu biliyoruz artık. Peki ya çin takvimine göre kaç yaşında olduğunuzu biliyor musunuz? İşte onu da yani çin takvimine göre yaş hesaplama bilgilerini...

Sayfayı Paylaş