gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Yasaklanan Müzik Aleti

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yasaklanan müzik aleti yasaklanan çalgı aleti yasaklanan müzik aleti, glass armonica, nedir, neden yasaklanmış, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Enstrümanları ,ruhu okşayan ,kulağa hoş gelen,insanı dinlendiren,kimi zaman neşelendiren,coşturan aletler olarak biliriz değil mi?Peki hiç bunlardan birinin insanı çıldırtacağını düşünebilir miydiniz?Tarihte böyle bir enstrüman varmış,ya da etkisinin böyle olduğu iddia ediliyormuş..

18.yy da Benjamin Franklin tarafından bulunan “Glass armonica” enstrüman dan çıkan notalar yüzünden müzisyenler ve dinleyecilerin delirdiği gözlendiği için tamamen yasaklamıştır(yada korku yüzünden insanlar çalmayı bırakmıştır).

Armonica dan çıkan sesin insan beyni ve kulaklarıyla bilinmeyen bi etkileşimi olduğu varsayılıyo çünkü çıkan ses 1000 ve 4000 hertz aralığında. 4000 hertz altında sesleri insan beyni sağ ve sol kulak arasındaki tam nirengi noktası bulamadığı “katman/safha farklılığına”(phase differences) yol açıyor.

Yani sesin nerden geldiğini anlayamayan beyin ambale oluyor buda duyma problemlerine yol açıyor. Bazı insanlarda deliliğe, depresyona ve birbirleri arasında iletişimde kavgaya kadar götürdüğü söyleniyor.

Young bride ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    çok ilginç yailk defa duydumm :S paylaşımiçin teşekkürler titişkoo:D:D

3. kübrakuşoğlu

kübrakuşoğlu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten çok ilginç ya

4. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Aaaa korktum walla ilk kez duyuyorum :)Faydalı konu için için tşk.

Yasaklanan Müzik Aleti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müzik aleti

Müzik aleti

Bakınız; Çalgı.
  2. Müzik aletleri

Müzik aletleri

Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradiniza ermeye, parlak bir gelecege kavusmaya; piyano veya baska bir müzik aleti satin almak, güzel sanatlar alaninda beklediginizden daha büyük bir basariya; genç bir kiz bunlari rüyasinda görmüs ise evliliginin huzur ve mutluluk içinde geçecegini haber verir
  3. ilginç müzik aletleri

ilginç müzik aletleri

ilginç müzik aletleri ilginç müzik haberleri ile ilgili haberler müzikle ilgili haberler müzikle bilgiler
  4. Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

müzik aletleri nelerdir Müzik aletleri nelerdir, çeşitleri, örnekleri, telli müzik aletleri, üflemeli müzik aletleri Merhaba sayın yöneticiler, ben müzik kursuna gitmeyi planlıyorum ancak nasıl bir müzik aleti çalacağım konusunda henüz karar veremedim. Acaba sizlerden ricam müzik aletlerinin neler olduğunu paylaşır mısınız?
  5. Teknolojik Müzik Aleti!..

Teknolojik Müzik Aleti!..

müzik aleti, değişik, teknolojik, konkreet perfomer, dijital müzik, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Dijital müzik sevenler için geliştirilmiş bir müzik aletiyle sizi tanıştırmak istiyorum.Konkreet Labs firmasının Konkreet Performer adıyla görücüye çıkardığı uygulama,ekrana dokunarak müziğin ritmini, melodisini ve tonunu seçme imkanı sunuyor ve bir de tabii...

Sayfayı Paylaş