gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Yaşam Ne ?

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

yaşam , sevgi, korku, nedir, ilgili, güzel sözler, mesajları buradan bulabilirsiniz

Sormuşlar bir bilgine “Yaşam ne?” diye…

Demiş bilgin;
    “İki yönlü bir yol devam eder bilinmeze. Sen görmemezlikten gelsen de, vardır bir Kardeş her köşesinde. Bazen çıkarsın zorlukla dar bir yokuştan, bazen de aşarsın dertleri sanki uçuyormuş gibi inerek buradan.”

“Peki, sevgi nedir?“ demiş biri…

“Kalbine sığmayacak kadar geniş, dedikodusunu yapamayacak kadar, temiz, kokusunu alamayacağın kadar uzak, hayal edemeyeceğin kadar yakın…”

“Ya korku nedir?” diye atılmış diğeri…

“Bir yağmur damlasındaki barut kokusu, belki de saklanılan bir hayal yontusu, ya bir miniğin haykırışı, ya da yüreği yaralı bir kuşun feryadı…”
    “Peki ya, umut nerededir?” diye atılmış bir umut avcısı…“Bilinmezde değil bilirim.” demiş yerini kaygılı ve tasalı. “Aradın boşuna her yeri, ama unuttun, en kolay yeri. Besbelli bunu derken, işaret etti, insanın en derinden yaralanan yerini, gönlünü…”

Peki, “Dost, Kardeş kimdir?” diye sormuş biri…
    Demiş, “Paylaştın mı sevgini, korkunu, ümidini ve yenilgini, verdin mi desteğini, sordun mu halini, yolladın mı yüreğini, ağladın mı onun gibi...” “Hissettin mi dostluğu, kardeşliği?” demiş diğeri…Bilgin demiş: “Karşılığı olmadan verilir mi hiç yürekteki sevgi? Dostluk, Kardeşlik dediğin; tek bir ruhun iki ayrı bedende dirilmesi…”

2. jupiter

jupiter Forum Okuru

eline saglik cok güzel olmus.....

Yaşam Ne ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşam Tarzınızın Kısırlığa neden olurmu

Yaşam Tarzınızın Kısırlığa neden olurmu

sperm hareketliliği nasıl artar sperm sayısı neden azalır testis küçülmesi yumurtalık küçülmesi sayısı neden düşer YAŞAM TARZI ve ÜREME SAĞLIĞINIZ Üreme sağlığı ile ilgili araştırmalar hayatımızın parçası olan ve her gün karşılaştığımız birçok maddenin, alışkanlıklarımızın üreme sağlığına olumsuz etkileri olabileceğini göstermiştir. Üreme sağlığına zarar verebilecek maddeler ve...
  2. YaŞam Nedİr?

YaŞam Nedİr?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  3. Hareketsiz yaşam Alzheimer'e neden oluyor

Hareketsiz yaşam Alzheimer'e neden oluyor

Fiziksel aktivitenin Alzheimer hastalığı riskini azalttığı ortaya çıktı. İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma; fiziksel aktivitenin Alzheimer hastalığı riskini yüzde 33, depresyon riskini de yüzde 50 oranında azalttığını ortaya çıkardı. Araştırmayı yapan bilimadamları, hareket eden kişilerin beyinlerinde bazı kimyasalların salgılandığını belirtti. Uzmanlar, hareketin...
  4. yaşam nedir,yaşamak nedir?

yaşam nedir,yaşamak nedir?

Gökyüzünde dünyayı yaşarken sonsuz özgürlüğümle birlikte, yaşamı arıyordum ne olduğunu bilemeden... Bir su damlasıydım, güneşin ışıklarında renklerle oynayan, karanlıklarda yıldızlarla konuşan... Mutluydum rüzgarla birlikte maviliğe savrulurken, mutluydum kuşlarla kanat çırparken, mutluydum gökkuşağı olup renkleri saçarken... Takılmışken bir bulutun peşine, görürdüm yaşayanları...
  5. Kış Sezonunda Dizilerde Neler Yaşandı?

Kış Sezonunda Dizilerde Neler Yaşandı?

sezon dizileri sezon diziler Sevgili melekler, bütün kış sezonu boyunca ağzımız açık izlediğimiz onlarca dizi, reyting rekorlarına sahne oldular. Dizilerin bazı sahneleri sezona damgasını vururken, bazı karakterler kötülükte sınırları zorladılar. İşte iyisiyle kötüsüyle, en çok izlenen sahneleriyle sezon dizilerinin karnesi... 'Mahir'in kimliğini açıkladığı, Kuzey'in Cemre'ye evlenme...

Sayfayı Paylaş