gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

YaŞam Senİn Kadar Zor Ve Senİn Kadar Kolay

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

"Yaşamın ne denli zor olduğunu düşünürsen, senin için yaşam o denli zorlaşır. Baba ve iki küçük çocuğu ormanda gezintiye çıkmışlardı. Bir süre yürüdükten sonra çocuklardan biri, "Baba, çok yoruldum" dedi. "Beni kucağına alır mısın?"
    Baba yürümeyi sürdürerek yanıtladı oğlunu-,
    "Üzgünüm, seni kucağıma alamam" dedi. "Ben de çok yorgunum."
    Çocuk aldığı yanıttan hoşlanmamıştı, bu kez ağlamaya başladı.
    Baba tek sözcük söylemeden durdu ve ağaçtan bir dal kesti. Dalı bıçakla düzeltti ve oğluna verdi.
    "Al oğlum, sana güzel bir at" dedi.
    Çocuğun gözlen mutlulukla ışıldadı. Büyük bir coşkuyla sıçrayarak ata bindi ve atına vurarak evine doğru yürümeye başladı.
    Baba kendilerini şaşkınlıkla izleyen kızına döndü bu kez-.
    "İşte yaşam budur kızım" dedi. "Kimi zaman sen de ruhsal ya da bedensel açıdan yorgun olduğunu duyumsayabilirsin. İşte o zaman sen de kendine ağaç dalından bir at bul ve mutluluk içinde sürdür yolunda ilerlemeni..."
    Sonra da tane tane açıkladı sözlerini:
    "Bu at bir arkadaş, bir şarkı, bir şiir, bir çiçek, belki de bir çocuğun gülümsemesi olabilir. Çevresine bakınıp böyle bir atı arayan herkes onu bulabilir" dedi ve bir de öğüt verdi kızına-.
    "Yaşamın ne denli zor olduğunu düşünürsen, senin için yaşam
    o denli zorlaşır.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: YaŞam Senİn Kadar Zor Ve Senİn Kadar Kolay
    Doğru söylemiş, düşüncelerimiz ve bakış açımız yönlendirir hayatımızın gidişatını, hayata bakışımız azaltır veya çoğaltır enerjimizi... Teşekkürler Buketcim...

YaŞam Senİn Kadar Zor Ve Senİn Kadar Kolay konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. seni özlediğim kadar sende beni özlüyormusun

seni özlediğim kadar sende beni özlüyormusun

sende beni özlüyormusun seni özlediğim kadar beni özlüyormusun sende seni özlediğim kadar bekliyorum bu sensizlik bitsin diye seni özlediğim kadar beni özlüyormusun sende rüyalarında beni görüyormusun öyle zorki ayrı kalmak öyle dayanılmazki unut beni sevgilim ben unutmuyorum
  2. Kimseyi senin kadar sevmedim

Kimseyi senin kadar sevmedim

Hiç Kimseyi Senin Kadar Sevmedim Seneler geçti ah, mevsimler geçti Bir sen değişmedin bende sevdiğim Sevdalar değişti, aşklar değişti Bir sen değişmedin bende sevdiğim Bilmem ki hangi yol sana ulaşır Hangi rüzgârlarda kokun dolaşır Her gece gözümde gözlerin ışır Ay mı güneş misin bende bilemedim Sen gideli gökyüzü de değişti Çağlayanlar denizlere erişti Günler geçti, aylar geçti, yıl...

Sayfayı Paylaş