gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

yaşam ve ölüm sorusu

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

padişah ve vezir birini asacakmış.adama demişki sana iki kağıt göstereceğiz yaşam yazan kağıdı seçersen yaşayacaksın ölümü seçersen öleceksin demiş.vezir de adama gıcık oluyormuş iki kağıda ölüm yazmış ama padişahın haberi yokmuş bundan.vezir adamın önüne koymuş kagıtları seç bakalım demiş birini.adam öyle bişey yapacakki yaşayacak hadi bakalım çok zor bi soru kağıtta yazan yazıları asılacak adam görüp okuyabilmektedir

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: yaşam ve ölüm sorusu
    esenacım doğru cvp verırsem rep isterim :)
    ikisinde de ölüm yazan kağıtlardan birini çeken mahkum çektiği kağıdı açmaz. ben kağıdımı çektim diğerini siz açın der. diğerini açan görevliler ölüm yazan kağıdı görünce ,mahkumın elindeki kağıdın yaşam olduğunu zanneder.kralda bu kadar zeki olduğunu gorunce yaşamasını kabul eder.

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

canım bu sorunun aynısını ben sormuşdum.

4. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

yok cevap tam olarak bu değil

yaşam ve ölüm sorusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ölüm ve Ölüm Töreni ..

Ölüm ve Ölüm Töreni ..

rüyada kelime i şahadet getirerek ölmek rüyada ölüye dokunmak şehadet getirerek ölmek mezara gömülme anı video ölürken kelime i şahadet getirmek İSLAMİYETE GÖRE ÖLÜM VE ÖLÜM TÖRENİ Kur'an-ı Kerim'in Ankebut suresinin 57. ayeti "Herkes ölümü tadacaktır" diyerek bu kaçınılmaz sona vurgu yapar. Ancak bu son derece dünyadaki hayatın sonudur. İsra suresinin 99. ayeti "Allah onlar...
  2. Öyle Birini Sevki Sen Ölünce o Yaşamasın...

Öyle Birini Sevki Sen Ölünce o Yaşamasın...

Oturuyorum gözlerim kapalı, düşünüyorum bir hayal kuruyorum. Seninle bizim yaşadığımız evi düşünüyorum. Sabah, ben erkenden uyanıyorum. Hazırlanıp dışarı çıkacağım. Hazırlık yapmamız gerek akşama misafirlerimiz var. Önce güzel bir duş alıyorum, sonra giyiniyorum. Sen hala daha mışıl mışıl uyuyorsun. Seni uyandırmak istemiyorum. O kadar güzelsin ki bunu sana anlatamam. Dışarı çıkıyorum...
  3. Özürlüler ve Yaşam Algısı

Özürlüler ve Yaşam Algısı

Özürlü; "normal bir kişinin kişisel ya da sosyal yaşantısında kendi kendisine yapması gereken işleri, bedensel veya ruhsal yeteneklerindeki kalıtımsal ya da sonradan olma herhangi bir noksanlık sonucu yapamayanlar" olarak tanımlanmıştır. Bireyin fiziksel işlevlerindeki bozukluk ve bunların hareket yeteneğinde yarattığı eksiklik ve güçlük, onu toplumun diğer bireylerinden farklı...
  4. ÖLÜM bendim ama SEN yaşam değildin

ÖLÜM bendim ama SEN yaşam değildin

..."SeN" Yakomaz Gecelerde Ağlardın... “GiTtiN... solan bir mevsim değil sadece bendim. Şimdi ay güneşim oldu..” Herkesin bir tanımı vardı aşka dair. Herkesin farklı bir aşk sunumu. Benim de... Mutsuz aşktı benim sahnemde hayat bulan aşkın adı... Donuk ve mat ama kutsal bir aşktı. Madde bağımlılığı gibiydi, nefes alamayan astımlı bir hastaydı o, ama onurlu bir aşktı....
  5. Travmatik Yaşantı Ve Korkular

Travmatik Yaşantı Ve Korkular

Kişinin ruhsal dünyasında uzun dönemli olumsuz etki yaratan her olay ve durum "travmatik" olarak adlandırılır. Herkesin geçmişinde büyüklü küçüklü travma yaşantıları vardır. Deprem, taciz, tecavüz gibi bir defada olan büyük travmalar olabileceği gibi çok göze çarpmayan ama süreklilik sergilediği için kişiyi ilerideki yaşantısında olumsuz etkileyebilecek olan küçük ve orta büyüklükte...

Sayfayı Paylaş