gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Yaşanmış Komedi Diyaloglar

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

ingilizce hastane diyalogları ingilizce hayvan diyalogları arkadaş parti komik arkadaş Yaşanmış komik olaylar ben okurken kendimden geçtim ve hala gülüyorum arkadaşlar sizde çok beğeneceksiniz.
    Yaşayanların ağzından..

Paramı almak için Fatih SSK'ya gittim. Klasik bir şekilde eksik evrakları parti parti Söyledikleri için 3 gün uğraştım ve büyük gün geldi. Param hesaplanıyor. Bankodayım, sorular geldi.
    —Hastanede yattın mı?
    —Herhalde abi, dedim, henüz evlerde kalp ameliyatı yapamıyorlarmış.
    Hiç yorum yapmadı ve 2. soruya geçti.
    —Çıktın mı peki?
    Ve ben dumur oldum...
    —Hayır, hala akşamları işten sonra yatmaya hastaneye gidiyorum dedim

Ve kafamı duvarlara vurduracak soru geldi. Espri bile anlamaktan aciz bu adam bir soru daha sordu:
    —İstanbul’da kimsen yok mu yaw. Niye hastanede kalıyorsun ki hala?

Geçen gün akşam vakti dolmuşta gidiyorum, arkadan teyzenin biri bağırdı:
    —Evladım şu sarı kamyonetin yanında indiriver.
    Dolmuş şoförü dumur olmuş bir vaziyette:
    —İyi de teyze, o kamyonet hareket halinde, nerde duracağını nerden bileyim...

Geçen sene Hava Harb Okulunun Sınavı'na gitmek için Bursa Terminali'nde otobüsümü bekliyordum. Bu arada ilginç bir olaya tanık oldum. Adamın teki karısını İstanbul’a yollamak için bir otobüs firmasından bilet almıştı. Fakat otobüs firması ona ayırdığı bileti başkasına satmış. Adamda bu sinirle gişede görevli olan memura şu şekilde bağırıyordu:
    “Karımı ya seve seve ya .... .... götüreceksiniz İstanbulaaaaaa... ”

Şimdi arkadaşımla Taksim'de takılıyoruz. Bir adam ağlayan çocuğunu susturmaya çalışıyor. Yanında da bir polis var. Sonra adam çocuğa dedi ki:
    "Sus yoksa seni polise veririm."
    Yandaki polis de bir dellendi:
    "Lan geri zekâlı, biz adam mı yiyoruz da bize veriyon çocuğu?

Bu komik olayı arkadaşım anlattı. Arkadaşım, okulun İngilizce hazırlık bölümünde gereken "More Reading Power" adlı kitabı almak için okulun yakınına tezgah açan kitapçıya gitmiş. Kitapçıya kitabın ismini söylediğinde adam ona üzerinde yalnızca "Reading Power" yazan mor renkli bir kitap uzatmış. Arkadaş doğal olarak kitabın o kitap olmadığını, "More Reading Power" adlı kitabı istediğini yinelemiş.
    Adam ise şu cevabı vermiş:
    —Kardeşim bu mor ya işte. Alacaksan al şunu, almıyorsan tezgâhın önünü kapama!

Bir gün böle 3–4 arkadaş Ankara'da Ankara Metrosu istasyonundayız. Bekliyoruz treni. Tam da okulların çıkış saati filan, etraf hınca hınç dolu. Neyse 2–3 dk. sonra tren geldi. Herkes hücum etti, biz baktık "tren çok doldu bir sonrakine binelim" dedik ve gittik oradaki banklardan birine oturduk. Daha tren gitmemiş bir ding-dang ve anons.
    "İstasyonlarımızda gereksiz bekleme yapmak yasaktır."
    Biz sallamadık, nolcak filan derken bir ding-dang daha ve ikinci anons : "Hişt gençler size söylüyorum binin lan trene!

İşhanımızın kapıcısı İsmet Abiye bir gün laf olsun diye
    “İsmet Abi binada dinozor görmüşler. İlaçlamazsan çoğalırlar, hastalık yaparlar" dedim. O da,
    "Ula dinozor ne ki?" diye sordu.
    Yemi yuttuğunu görünce sıraladım:
    "Küçük, fare gibi bir hayvan, çabuk ürer." Bir süre detaylı attım. Hepsine inandı. Yarım saat sonra:
    "İsmet Abi, sana şaka yaptım, dinozor filan yok burada," dedim.
    Cevabı yüzünden iki dakika kendime gelemedim:
    "Ben biliyordum zaten. Hayvanat bahçesinde hiç mi dinozor görmedim sanki!”

Bir arkadaşım küçük bir firmanın otobüsüne biniyor. Otobüs hareket ettikten kısa süre sonra şoför mikrofonu eline alıyor ve şunları söylüyor:
    "Hostes bacımız iki gündür uyumuyor. Muavin de amcasının cenazesinden geldi.
    Bugünlük su filan içmeyin. Elleşmeyin gariplere

alıntı

Yaşanmış Komedi Diyaloglar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. komedi

komedi

Komedi Rüyasında komik birşeye gülen insan öğrendiği bir şeyden dolayı sıkılacak demektir.Rüyada bir tiyatroda komedi seyrettiginizi görmek, isiniz hususundan amirlerinizle is hususunda tartistiginiza, sizin bir komedya oynadiginizi görmek, bu tartismalarda tezinizi kabul ettirdiginize ve kendinizi hakli çikardiginiza isarettir.
  2. Ergenekon'da  diyaloglar

Ergenekon'da diyaloglar

Ergenekon Davası’nın binlerce sayfalık delillerinin arasında, özel telefon konuşmaları sansürsüz yayınlanınca yakın dostları birbirine düşürecek görüşmeler de ortaya çıktı. Özner BERBER - Süleyman ARIOĞLU - Mete YILMAZ'ın haberi Konuyla ilgisi olmayan çok sayıda özel sohbetin de deliller arasında yer alması, yapılan şakaları, dedikoduları gün yüzüne çıkardı. Kamoyunda çokça...
  3. Kopartan Diyaloglar

Kopartan Diyaloglar

1-adam telefondadir - alo - alo - meteoroloji mi - evet - allah belanızı versin! - hoppalaa...n'oluyoruz yav? - bu ne sıcak kardesim? - biz sadece olcuyoruz beyefendi - kac derece simdi? - 38 - hay allah belanizi versin! 2-ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin önü.. doktor- bugün nurullah arkadaş andımızı okuyacak.. nurullah-türküm! topluluk- türküm! n- deliyim! t- deliyim! n- çelişkenim!...
  4. komedi diyaloglar

komedi diyaloglar

komedi diyaloglar x_ bakkal amca 100 kontör alabilirmiyim. y_ tabi canım buyur. x_ ne kadar bakkal amca. y_ bak kızım normal de kontör 5 ytl sen salaksın sana 10ytl x_ aaaa bakkal amca çok iyisiniz. y_ kızım sen aptalmısın. x_ aaaa nerden bildinizzzz. y_ bi git yaaa tatil beldesinde bir bakkal'da ; -selamun aleykum amca. aleykum selam evladim. -buralarda wireless bulabılecegımız bır yer var...

Sayfayı Paylaş