Yaşasın Çikolata Fan Club

Cevap: Yaşasın Çikolata Fan Club

çikolota sevipte benım gıbı alerji olanlar:18::18::18::18::18:

hepinizı aglamaya:18: davet ediyorum:18:

çikolataya bayılıyorum ama yıyemıyorum bu club bana gore degıl galıba
:18:

o 1. ne öle :D
charlie-and-the-chocolate-factory-9.jpg

693.jpg

487.jpg

Çikolatanın Faydaları

Halsizlik, bitkinlik, sabahları bile yataktan yorgun kalmak.... Bütün bunlar son yıllarda özellikle kentlerde yaşayanlardan daha sık duymaya başladığımız 'kronik yorgunluk' sendromuna işaret olabilir. Kronik yorgunluk sendromu terimi, sürekli veya tekrarlayıcı seyreden, iyi anlaşılamayan ve birçok sistemi tutan bir hastalığı tanımlamak için kullanılıyor.
En ayırt edici belirtisi ise yatak istirahatıyla geçmemesi. Bağışıklık sistemi enfeksiyonlarla başa çıkamayınca bitkinlik ortaya çıkıyor. Havadaki elektrik yükü otomobillerin havayı kirletmesi, sanayi atıkları, trafik karmaşası nedeniyle şehirdeki insanlarda daha fazla görülen bu durum, kişide sinir, gerginlik ve stresi de tırmandırıyor.

STRES SEVİYESİ AZALIYOR
Bugüne kadar kronik yorgunluğa karşı çeşitli önerilerde bulunan uzmanlar, bitter çikolata ile yorgunluk arasındaki ilişki üzerinde duruyor. BBC'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre Hull York Medical School'da yapılan yeni bir araştırma günlük dozlarda bitter çikolata yiyenlerde kronik yorgunluğa, yemeyenlere göre daha az rastlandığını ortaya koymuş. Bilim adamları bu durumun beyaz ya da sütlü çikolata da değil, bitter çikolata yiyenlerde görüldüğünü belirtirken, çikolatanın beyin üzerindeki etkisi ve serotonin salgılanmasına yol açmasının neden olduğunu düşünüyor. Beyindeki bu kimyasal sayesinde stres seviyesi de azalıyor. Araştırmayı yürüten Professor Steve Atkin, kendilerine gelen hastaların, çikolata yedikten sonra daha az yorgun hissetiklerini söylemeleri üzerine bu konuda bir araştırma yaptıklarını belirtti.

Cevap: Ce: Yaşasın Çikolata Fan Club

ay kizlar boyle bir fun club acilmis ve ben yeni gordum :( olamaz boyle birsey moralim cok bozuk bu yuzden ama cikolata yersem kendime gelirim:)
Chocolate%20Pudding%20Eating%20Contest.jpg
biraz yuzume bulastirdim ama cikolata olunca sikayetci degilim yasasin cikolata ve cikolatayi kesfeden

bi cikolata sever olarak bende fanclup tayım. hergün atlamadan yerim. suan en cok yediğim magnum hepsi birbirinden lezzetli :) hımmmm

resmen işkence yapıyonuz kısslaarrr yaa olurmu şimdi onlar ne güzel görünüyor öyle yukarıdaki hatunu bile yiyesim geldi:hhh:
evde çukulata vardı galiba gidip alayım bari:D

Geri